Strona 73 z 99 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 721 do 730 z 990

Temat: Wymiana akumulatora / jaki akumulator

  1. #721
    Piotrek._'s Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdzieś w Polsce B
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Ja mam banalne pytanie, czy odłączenie akumulatora na dłuższy czas coś może "przestawić"?? Nie wiem może trzeba później np programować obroty albo coś w tym stylu ;P?

  2. #722
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    nie nic takiego się niestanie

  3. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    Piotrek._ (01-11-15)

  4. #723

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    limanowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Orientuje sie ktos jak rozkodowac date produkcji nowego aku chodzi o varte silver 74 Ah .Sa trzy cyfry. I jescze jedno pytanie jakie napiecie i inne parametry powinien miec taki akumulator? Zamowilem przez intetnet i chce sie upewnic czy wszystko wporzadku ....

  5. #724
    gasek1978's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    nie nic takiego się niestanie
    A przepustnica...?Z tego co pamiętam to trzeba było trochę pojeździć zanim.się obroty ustabilizowaly,albo vagiem zaprogramować...

  6. #725
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    gasek1978 nie miałem nic takiego a auto bez aku stało niecałe 3dni/8L

  7. #726

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    limanowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Aku kupione Varta Silver 74 Ah (750 A). Dokonałem pomiaru i zmartwił mnie wydruk gdzie stan techniczny jest 96% a prad rozruchowy odbiega od nominalnego i jest 724 a nie 750 , napięcie 12.69V. Czy ta odchyłka jest w granicach tolerancji. Gość u którego robiłem pomiar pokazał mi wydruk z varty ale dynamic 80Ah (740 A- prąd rozruchowy) i ona miała prąd rozruchowy o prawie 100A wyższy.Dodatkowo mnie rozczarowało dalsze szarpanie silnikiem na ciepłym przy odpalaniu. Problem jak był tak pozostał.Czytałem trochę o tym i niby aku też mógł być tego przyczyną więc zdecydowałem się kupić nowy. A tu lipa
    Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy zatrzymać aku czy odesłać, kupowałem przez internet.

  8. #727
    pablo85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruchnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez malojk Pokaż post
    .Dodatkowo mnie rozczarowało dalsze szarpanie silnikiem na ciepłym przy odpalaniu. Problem jak był tak pozostał.Czytałem trochę o tym i niby aku też mógł być tego przyczyną więc zdecydowałem się kupić nowy. A tu lipa.
    U mnie niestety to samo. Kupiłem nowy Yuasa 75AH 650A świeżutki, bo miałem już słaby stary aku i telepało nawet na zimnym przy rozruchu. Niestety dalej zatelepie choć nie zawsze. Dodatkowo wymontowałem rozrusznik, bo myślałem, że może szczotki, ale jeszcze są całkiem dobre. Wyczyściłem, nasmarowałem. Kręci lepiej, ale telepnięcie często jest przy zapalaniu :/

  9. #728

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gda
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    A ja ma takie pytanie jaki najwiekszy aku podejdzie pod oryginalna obudowę ASZ??

  10. #729
    stratus84's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, aktualnie posiadam akumulator (chyba jest od nowości) 330 A (61 Ah) i planuję w najbliższym czasie zmienić na jakiś nowy i tym razem troszkę mocniejszy. Wyczytałem we wcześniejszych postach, że niektórzy polecają Bosch Silver S5 74Ah 750A P+. Jednak przed zakupem chciałem się Was poradzić jak to wygląda w stosunku do mocy alternatora, który z tego co wyczytałem w danych technicznych po nr VIN mojego samochodu ma 140A? Może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Czy po prostu inwestować w tego Boscha?

  11. #730
    pablo85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruchnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja ostatnio też szukałem. Po tym co czytałem to Boscha bym nie kupował, bo to jest to samo co Varta, tylko etykietka inna. I z tymi akumulatorami bywa różnie. Znajomy kupił i po paru miesiącach poszedł na gwarancje. Na szczęście mu wymienili. Zwróć uwagę, że aku ten ma wysokość 175mm. Do naszych aut wchodzi aku o wysokości 190mm. Ponoć lepiej jak jest wyższy, bo ma więcej elektrolitu. W związku z tym, że teraz prawie wszystkie aku są bezobsługowe, to lepiej żeby było w nim jak najwięcej elektrolitu,bo później wyparuje, czyli aku dłużej posłuży. Też lepiej jak aku jest jak najcięższy. Taki bosch waży 17.4 kg, przykładowo Banner Powerbull 74AH 680A ma wysokość 190 mm i waży ponad 18kg. Ja takiego szukałem. Ponoć dobre też są Topla Energy 75AH 750A, też cięższy i wyższy od boscha, czy Varty. Ogólnie polecałbym szukać coś o wysokości 190 mm do twojej fury i nie topowy model bezobsługowy, bo takie wszystkie są na 175 mm nie wiedzieć czemu. Ja to bym wolał, żeby aku miał zwykłe korki z dostępem do elektrolitu (Topla ma takie, ale zaklejone etykietką, po gwarancji można zedrzeć i zobaczyć co się w nim dzieje), przynajmniej sprawdzasz i wiesz, że tam jest a w tych nowych bezobsługowych pieron wie ile tego elektrolitu jest po 2 latach jak ci się gwarancja skończy

Strona 73 z 99 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •