Strona 60 z 99 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 591 do 600 z 990

Temat: Wymiana akumulatora / jaki akumulator

  1. #591
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    70 to faktycznie za duzy, bez sensu. 55-60 spokojnie wystarczy.

  2. Podziękowania dla Darepb za pomoc w problemie

    matti923 (02-03-14)

  3. #592
    ADAMS91's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA
    Auto
    Brak :(
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    164 razy
    Podziękował
    942 razy

    Domyślny

    Cześć!
    w moim A3 1,8T 180KM siada akumulator .. jaki polecacie na dziś dzień? ile AH powinien mieć?
    dodam, że w aucie będzie niedługo montowany wzmacniacz, sub, radio 2din i jakiś komplet dobrych głośników, stąd myślę nad jakimś większym i lepszym aku.

  4. #593

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DKL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Panowie jaki polecacie akumulator do 8P 1.9 TDI BLS? Auto użytkowane głównie w trybie miejskim na krótkich odcinkach.

  5. #594
    tomas74's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ADAMS91 Pokaż post
    Cześć!
    w moim A3 1,8T 180KM siada akumulator .. jaki polecacie na dziś dzień? ile AH powinien mieć?
    dodam, że w aucie będzie niedługo montowany wzmacniacz, sub, radio 2din i jakiś komplet dobrych głośników, stąd myślę nad jakimś większym i lepszym aku.
    Większy nie ma sensu - 60 -63 Ah wystarczy, lepszy ewentualnie jakiś żelowy, jaki by nie był tak i tak będziesz musiał go doładowywać.
    Najlepiej założyć woltomierz i jeżeli napięcie spoczynkowe (np. po nocy) spadnie ci poniżej 12,3V to po prostu trzeba go podładować, w takim układzie nie doprowadzisz do zasiarczenia i taki akumulator pożyje ci na pewno dłużej niż sama gwarancja na ten akumulator.
    Obecne akumulatory to loteria, jak trafisz to pochodzi, jak nie masz szczęścia to jeszcze n gwarancji będziesz go reklamował.

  6. #595
    ADAMS91's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA
    Auto
    Brak :(
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    164 razy
    Podziękował
    942 razy

    Domyślny

    @tomas74 - kupiłem aku w piątek

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomas74 Pokaż post
    Większy nie ma sensu - 60 -63 Ah wystarczy,
    kupiłem o taki: http://www.motoricus.com/pl-PL/produ...e-P-E43/722695, mam go dwa dni więc wiele nie powiem, ale dla mnie im większy tym lepszy - to chyba przyzwyczajenie z diesla poprzedniego ..
    o akumulator umiem zadbać , ale niestety auto kupiłem z niemiec, a tam stało rozbite jakiś czas, brak odpalania motoru, brak jazdy i z pewnością brak ładowania aku sprawiły, że po nocy czasami już nie chciał odpalić (oczywiście wszystkie lampki radio nadmuch itp itd było wyłączane przed zgaszeniem silnika).
    Tę baterie polecił mi znajomy który jest ogarnięty w temacie i mówił, że to najlepszy wybór w tej cenie.

  7. #596
    tomas74's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ADAMS91 Pokaż post
    ale dla mnie im większy tym lepszy - to chyba przyzwyczajenie z diesla poprzedniego ..
    Za duży nie za dobrze, bo seryjny alternator go nie doładuje, do 1,8T wystarczy tak jak napisałem, akumulator tak na dobrą sprawę potrzebny jest tylko do rozruchu, jak pracuje silnik alternator zasila odbiorniki, niektórzy właśnie wymieniają seryjny alternator na większy, jak mają car audio. Z kolei za duży alternator też nie za dobrze, bo będzie przeładowywał akumulator.
    Ja jakieś 4 miesięcy wstecz kupiłem Vartę Silvera 63Ah i 610 A, trudno cokolwiek powiedzieć na tą chwilę, Varta kiedyś miała dobre akumulatory, teraz jest różnie, tu przeczytałem że potrafiła już zawodzić po gwarancji, więc ciężko stwierdzić.
    Dużo zależy od tego jak sie dba, czyste klemy, doładowywanie przed zimą pomimo wbrew pozorom dobrego stanu naładowania itd.
    Teraz wszystkie firmy kaszanią, chodzi o to abyś częściej kupował.

  8. #597
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Czołem! Przymierzam się właśnie do zakupu nowego akumulatora to mojej A3 1.8T AUM, bo stary zaczyna powoli niedomagać. Podobnie, jak ktoś wcześniej napisał, wystarczy 20-30 min włączonej muzyki na zgaszonym silniku i później są problemy z odpaleniem. Do tej pory siedzi seryjny aku, więc czas najwyższy na wymianę. Nie mam w aucie żadnego, specjalnego nagłośnienia. Jedynie fabryczny wzmacniacz w schowku w bagażniku. Możecie polecić jakiś konkretny model akumulatora, sprawdzony i ceniony przez użytkowników?

  9. #598
    lukwilma's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard Gdański
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Fiamm Titanium Plus i tak jak kolega wcześniej pisał, max ok. 60AH.

  10. #599
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomas74 Pokaż post
    Z kolei za duży alternator też nie za dobrze, bo będzie przeładowywał akumulator.
    Skąd ten pomysł ? To że alternator jest wydajniejszy nie oznacza przecież że będzie nam pchał wciąż maksymalny prąd w odbiorniki.
    Poza tym akumulator większy niż przewidziany też może być. Po prostu będzie się dłużej ładował na seryjnym alternatorze.
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  11. #600
    el_marcino's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam!
    Jaki powinienem włożyć akumulator? jakie parametry do mojej audiczki a3 8P 1,9 TDI BKC
    teoretycznie teraz siedzi 61Ah ale nie wiem czy taki powinien byc bo nie znam całej jej historii w tej kwesti
    A3 to nie samochód to stan umysłu

Strona 60 z 99 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •