Strona 9 z 99 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 990

Temat: Wymiana akumulatora / jaki akumulator

  1. #81
    blazej101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wa-wa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kolego ja mam własnie taki Centra futura 77ah w AHF. Wiekszości robię krótkie trasy po 10 -20 km i raz na 2 tygodnie trasę ok 700km i powiem że gdyby nie ta co 2 tygodniowa trasa to mam wrażenie że alternator nie wyrabiałby z doładowaniem(ładowanie mam ok 14,5). Ciagła jazda po mieście i to cały czas na światłach robi swoje.

    Chciałem zaznaczyć, że aku mam od 2 lat i nigdy nie miałem problemów z uruchomieniem samochodu nawet w te największe mrozy zeszłej zimy ok -20C.

    Chodzi o to że jak rano odpalam to czuć że aku nie daje pełnej dawki startowej jest poprostu niedoładowany. Gdybym teraz kupował kupiłbym 72ah max.

    Tylko tak jak mówie to wszystko zależy od tras jakie się robi.

    A3 1.9 TDI AHF++ Powered by Rogalotti

  2. #82

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja 90 % jazdy to miasto więc lepiej 72AH ?
    Jeżeli ktoś chciałby to pomogę w:
    - Leasingi
    - Kredyty
    - Faktoring
    - Finansowanie Firm

  3. #83

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    czy jak podłączacie prostownik do ładowania akumulatora to odłączacie akumulator od instalacji elektrycznej auta?

    Pozdrawiam
    "Wymaganie od wyzyskiwanego niewolnika, żeby rozpaczał po śmierci oprawcy, wydaje się przesadnym okrucieństwem"

  4. #84

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SNCF Pokaż post
    czy jak podłączacie prostownik do ładowania akumulatora to odłączacie akumulator od instalacji elektrycznej auta?

    Pozdrawiam
    Ja wyciągałem aku.
    Jeżeli ktoś chciałby to pomogę w:
    - Leasingi
    - Kredyty
    - Faktoring
    - Finansowanie Firm

  5. #85
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja wam powiem jedną rzecz ciekawą odnośnie Centry. Mam u siebie zamontowaną tą z serii Plus i badziew niesamowity. Kupiłem ją 2 lata temu w maju, obecnie już pada. Pół roku po zakończeniu gwarancji. Moim zdaniem jest to celowe działanie, a akumulator na 2,5 roku to jakiś śmiech na sali. Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem dobrą firmę ale jej akumulatory nie są powszechne w Polsce i raczej drogie - Delcor. One wytrzymują z różnych relacji około 5 lat i dla mnie to jest sensowny okres. Centra tylko dobija do norm i ma cieniutkie płyty. Będziemy chcieli rozpruć mój zużyty, żeby zobaczyć co tam w nim siedzi i jak te płyty wyglądają.

    Nie wiem jak dla was ale dla mnie to fatalny okres i nie kupiłbym 2 raz tego badziewia. Skusiła mnie chęć wspomożenia polskiego biznesu i dobra cena ale chyba 2 raz tego błędu nie popełnię.

    Mam też prośbę, czy ktoś mógłby polecić jakąś firmę (poza Centrą oczywiście), bo muszę aku nowy kupić? Czy ktoś miał jakieś pozytywne doświadczenia? Ile Bosch i Varta wytrzymują? O pojemność i inne parametry nie pytam, bo to akurat wiem.

  6. #86
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    zerkni w mojego linka
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ela#post684801
    ja kupilem cos taniego
    co prawda obsługowy dlatego cena sporo tansza od twojej bylej centry

  7. #87
    marcinmt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Chłopaki mam taki mały problem.
    W mojej a3 jest niemiecki akumulator car technic 570 409 064 w linku strona i na samym dole jest http://www.cartechnic.de/en/products...1;begin_at]=40
    i chciałem zapytać czy to jest zwykły kwasowy czy żelowy? Bo nie wiem czym go ładować.
    proszę o pomoc.

  8. #88

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    w poprzednim aucie miałem Wartę, jak kupiłem auto akumulator nie był nowy a pojeździlem nim 7 lat... poszedł z autem do nowego właściciela.... nie wiem czy przypadek czy nie ale pracował w Carismie 1.9 TD, bez garażu i jak już odmawiał posłuszeństwa to z winy zamarznięcia ropy albo niskiej kompresji i po długotrwałym kręceniu padał, wystarczyło naładowac i znowu był sprawny ... nie wiem jak teraz ale wtedy warta robiła chyba dobre akumulatory.

  9. #89
    Ruda_Lbn's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Moje pytanie do Was Centra Futura 72 Ah 720A czy Bosch SILVER S4 72Ah 680A czy KAGER BOSCH 72 Ah 680A?

    Mój mi zdechł śmiercią naturalną i nie mogę ruszyć samochodu, ładowany po ponad 12 godzin, też umiera po pierwszym odpaleniu, więc jadę dziś kupić nowy i nie wiem na który się zdecydować, bo nie mam zielonego pojęcia o akumulatorach, więc proszę o pomoc we wskazaniu odpowiedniego.
    Ostatnio edytowany przez Ruda_Lbn - 02-12-10 o 12:00

  10. #90
    elrysz.38's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Elbląg
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BLR
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witajcie !
    Akumulator o ograniczonym zakresie obsługi /tzw. bez obsługowy / ma w pokrywie wskaźnik optyczny /tzw. magiczne okno/, którego oko pozwala określic poziom elektrolitu i stan naładowania akumulatora. Aby usunąc pęcherzyki powietrza zniekształcające wskazania, należy ostrożnie puknąc we wskaźnik. Jeśli wskaźnik ma kolor jasnożółty lub jest bezbarwny, to oznacza, że poziom elektrolitu jest za niski. Akumulatory te nie należy w zasadzie eksploatowac dłużej jak 5 lat.
    Co się tyczy ładowania normalnego lub przyspieszonego, to akumulator przynajmniej należy odłączyc , zarówno przewód masy (-) i przewód dodatni (+). Małym urządzeniem, dającym niewielkie natężenie prądu, można ładowac akumulator zamontowany w samochodzie i nie odłączac przewodów akumulatora, przestrzegając zaleceń producenta urządzenia do ładowania.

Strona 9 z 99 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •