Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 72

Temat: Dziwny dźwięk z silnika

  1. #31

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Chwilę pogrzebałem korzystając z wolnego w pracy no i znalazłem sprawcę zamiesznia
    .
    Jedna śrubka dokręcona, kawałek gumowej podkładki i po problemie. Dzięki za pomoc

  2. Podziękowania dla majlo za pomoc w problemie

    ADAMS91 (28-10-14)

  3. #32
    ADAMS91's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA
    Auto
    Brak :(
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    164 razy
    Podziękował
    942 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez majlo Pokaż post
    Chwilę pogrzebałem korzystając z wolnego w pracy no i znalazłem sprawcę zamiesznia
    muszę sprawdzić to u mnie, bo też mam podobny dźwięk jak u Ciebie, pierwsza myśl - napinacz.
    Mam nadzieję że tak jak u Ciebie okaże się to jakaś pierdoła ..

  4. #33
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    To może i ja się poradzę, od początku w autku mam taki fajny i dziwny dźwięk. Wrzucam jedynkę i przy zmianie na 2 i później czasem na 3 pojawia się po wciśnięciu sprzęgła taki dźwięk jakby metalicznego talerza wirującego na czymś (tak jakby bączką ktoś puszczał) ;/ postaram się go nagrać, ale to dziwne jest, na wyższych biegach występuje tylko gdy mocno podciągnę obroty, na pierwszych tak samo, ale na niższych się zdarza też ;/
    Myślę, czy to luźne sprzęgło może być albo docisk?

  5. #34

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radomsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam, opiszę swój problem w tym wątku, gdyż od jakiegoś czasu z pod maski wydobywają się niepokojące dzwięki. Podczas mocniejszego wciśnięcia pedału gazu, w momencie tzw. turbo dziury przy większym obciążenu, słychać dziwny chrubot i towarzyszą mu tak około dwa trzy szarpnięcia autem. Gdy turbina zacznie pracować chrubot i szarpnięcia ustają. Miesiąc temu wymieniałem napinacz i pasek od alternatora. Po wymianie przez pare dni jakby było wszystko dobrze. Może ktoś miał coś podobnego? Proszę o jakieś sugestie. Z góry dziękuje

  6. #35
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez majlo Pokaż post
    Chwilę pogrzebałem korzystając z wolnego w pracy no i znalazłem sprawcę zamiesznia
    A mówiłem, że może być jakaś pierdoła typu blaszka itp.?

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  7. #36

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam mam taki problem z silnikiem 1.9 TDI AHF od momentu gdy zmieniłem olej oraz filtry ( olej zmieniłem na Mobil 10w40, nie wiem co mnie podkusiło zawsze zalewałem Castrolem..) po owej wymianie silnik zaczął sie dziwnie zachowywać w granicy obrotów od 2 do 3 tysięcy przy lekkim gazie jest taki dziwny stuk ( można powiedzieć że silnik tak strasznie "twardo" pracuje) na zimnym silniku jest najgorzej. Co prawda teraz temperatury spadają już dosyć jest to diesel, musi sobie poklepać no ale bez przesady nie wiem czy to przewrażliwienie czy tak powinno być..
    Pytanie teraz takie przez odwrotnie założony filtr oleju nie powinno być chyba takiego objawu? a może to lejący wtryskiwacz? lub odgłos z pompy? (bo ona już wydaje ostatnie dechy)

  8. #37

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Podepnę się do tego tematu w sprawie dzwięku silnika.
    Jestem posiadaczem A3 od niedawna i bardzo zaskoczyl mnie hałas tej jednostki napedowej.Przy prędkości już od 100km/h zaczyna sie robić dość nieprzyjemnie w samochodzie,przy 140km/h nie wyobrażam sobie wytrzymać w trasie.I nie jest glosno od wiatru tylko ewidentnie wycie silnika jest przyczyną.Fakt że przy 140 jest ok 4k RPM na 5 biegu ale wydaje mi się że jest zdecydowanie za głośno,i największy hałas wydaje mi sie że wydobywa sie spod maski od strony kierowcy.Czy to może być jakaś usterka?Nie mam maksymalnego poziomu oleju tylko jest go tak w polowie,czy od tego glosniej pracuje?Rozważam zalożenie oryginalnej maty wygluszajacej AUDI pod maskę.Lecz czy różnica będzie wogole odczywalna?

  9. #38

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny dziwny klekot w okolicy elektrozaworu turbiny

    witam, problem dotyczny a3 1,9 tdi 130km 2000r, ma sie tak ze od tygodnia auto czasami dziwnie klekocze...wg mnie to nie dwumasa bo juz 2 razy mialem z nia problem, a w tym przypadku wcale po wduszeniu sprzegla nie jest ciszej. dokladnie najwiekszy klokot wydobywa sie w okolicy zaworkow od podcisnienia turbiny przy podszybiu po prawej styronie gdzie jest ta puszka od alarmu czy czegos(widoczne na zdjeciu)...poniezej takze film i slychac ten klekot
    mam nadzieje ze to nie wtryski czy cos...pozdrawiam pomocy!https://plus.google.com/u/0/10855228...80242063921876
    Ostatnio edytowany przez racuch89 - 18-05-15 o 14:01

  10. #39

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    pomoze ktos?

  11. #40

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podlasie
    Auto
    audi a3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam, posiadam audi a3 8l 1.9tdi 131km asz, jakiś miesiąc temu oddałem turbo do regeneracji bo podczas jazdy samochód dostał rozbiegu ale udało się go w pore zgasić z kluczyka , po regeneracji wszystko było ok aż do wczoraj kiedy jechałem na 3 biegu jakieś 60-70km/h i nagle coś zaczęło stukać w silniku jakby w okolicy rozrządu i samochód zaczął kopcić siwym dymem szaprać i pracować jak traktor , po podpięciu komputera pokazało usterkę mechaniczną i brak pracy cylindra przy rozrządzie, co to może być i jaka była tego przyczyna, może ktoś miał podobną sytuację ?

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •