Strona 12 z 24 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 232

Temat: Brak mocy 1.8T

  1. #111
    rychoo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Nowa Ruda
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    te z końcówka 710N są bardziej trwałe - takiego szukać !
    >200PS/1L Club

  2. #112
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    ok, dowiedzialem sie dzisiaj tego co chciałem w hurtowni motoryzacyjnej.
    06A 145 710N = 0 280 142 114

    Czyli ten z IC za 117zł podchodzi, wiec tam kupię. Na chwilę obecną we wszystkich ASO do których dzwoniłem ceny oscylują wokół 140-145zł.

  3. #113
    piotr32v's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    panowie moze ktoś mi pomóc.. mam audi a3 1.8t 99rok.. i oczywiście cierpi na brak mocy.nie ma niestety błedów zadnych oprócz jednego od poduszki ... byłem w autoryzowanej stacj napraw skasowali mnie za diagnoze i powiedzieli ze oni zaczeli by od katalizatorów bo pewnie sa zapchane ale on dmucha jak szalony dlatego odrzuciłem ta mozliwosc.. wymienilem pasek rozrzadu, olej, filtry oprucz paliwa i nie wymieniłem swiec, zmieniłem przepływomierz i nic..ostatno zaułwazyłem jedną prawidłowosc ustawiam mu tak ze 2000 obrotów i jak raptownie wciskam gaz on sie przydławia i dopiero reaguje tak po jakieja 1,5 sekundzie i dłatego podczas jazdy tak szarpie bo jest taka opuźnina reakcja na pedał gazu..przepustnica jest czysta....pomocy

  4. #114
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bubu05 Pokaż post
    słuszne spostrzeżenie odepnij przepływkę i zobacz czy pomogło ,ja jeszcze bym obstawiał sprawdzenie dolotu IC. Słuchaj jak by to było n75 to napoczatku dobrze by jechal typu jednen bieg na wyższe obroty przy nastepnym właczyl by sie tryb serwisowy i auto było by zmulone ,jak masz czały czas to przepływkę obstawiam ,moze odłanczales ostatnio akumulator i przepustnica świruje ? tlko wtedy bylby problem z wolnymi obrotami...
    U mnie właśnie jest taki objaw że np jedynka z pełnego staru dmucha idealnie a wpinam dwójke i muli sie. Dziś np rozpędziłem go do 6tys na 3 biegu(równiez wkręcił sie dobrze) i wpinam 4 bieg i znów muli. Czy to może być ten zawór i jak sprawdzić czy to z jego winy tak sie dzieje?? Prosze o pomoc

  5. #115
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Panowie - wczoraj byłem u znajomego na "diagnostyce". Czułem że turbo nie pompuje tak jak powinno, więc postanowiłem to sprawdzić. Podpieliśmy manometr, przejechaliśmy się i wyszło że turbo pompuje max 0,4 bara. Znajomy powiedział że mam wymienić N75... Ja jakoś nie jestem tego pewien... Czy przez uszkodzony N75 turbo może słabiej pompować?
    Dodam że DV sprawny, przepływka też, błędów na kompie brak.

  6. #116
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    sprawdz dobrze przeplywomierz, bledow moze nie wykazac, sprawdz podczas jazdy, 3 pedal w podloge i zobacz ile Ci wskaze g/s , jesli masz serie AGU to powinien ok 125g/s przy 6 tys, sprawdz tez nieszczelnosci....
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  7. #117
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    przepływkę mam sprawną - przy max bucie pokazywała 123,89 g/s, ale potem profilaktycznie ją jeszcze przeczyściłem. Nieszczelności sprawdziłem tyle na ile mam mozliwość...:/ (czyli tego nie wykluczam). Ale chciałbym się jeszcze upewnić czy poza nieszczelnością coś innego może mieć wpływ na doładowanie.

  8. #118
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    otwarty westgate np... poruszaj ciegnem od gruszki przy turbinie zobacz czy sie nie urwal dekielek w turbinie chociaz tak mozesz miec ciezko wyczuc, najlepiej by bylo odkrecic wydech z flansza od turbiny i zerknac... ale pierw zerknij moze na ten n75
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  9. #119
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    otwarty westgate mowisz... ogólnie mam coś takiego że jak wcisnę pedał w podłoge i po chwili puszczę to słychać takie syknięcie jakby, słychać to tylko podczas jazdy (obciążenie) i najbardziej w okolicach 3000rpm, z zewnątrz auta tego nie słychać, tylko w środku. I mam też wrażenie że od tych 3000rpm słychać taki szum jakby. Ale słyszę to tylko jak mam totalną ciszę w aucie, nawet nawiew wyłączony. I nie jest to szum opon Ten otwarty westgate może mi upuszczać powietrze? (nie wiem dokladnie jak jest zbudowane turbo)

  10. #120
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    sprawdz czy rura Ci nie spadla gdzies z okolic intercoolera, albo ktoras opaska nie puscila, sprawdz tez kolanko z tylu silnika na gorze jest owiniete taka mata na zapinki , a westgate jesli bedzie otwarty, uchylony to turbo nie bedzie w stanie napompowac tyle ile powinno... stad mozesz miec takie male doladowanie
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

Strona 12 z 24 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •