Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 153

Temat: Jak działa klimatronic?

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Miasto
    czestochowa

    Domyślny Jak działa klimatronic?

    Witam. Moje pytanie moze dla jednych jest banalne ale dla mnie jest bardzo istotna. Chodzi o to ze mam do wyboru auto z klimatronikiem lub klima manualna. Lepszy bajer jest klimatronik (nie podobaja mi sie galki ). Jak jest w klimatroniku. Czy klima pracuje caly czas i zuzywa paliwo? Czy np moge sobie ustawic zeby mi dmuchalo zimne lub cieple powietrze tak jak w aucie z klima manualna? Czy klimatronik moze pracowac jako zwykly nawiew z nagrzewnicy tak zebym sobie ustawial cieple lub zimne powietrze oraz intensywnosc nawiewu tak jak w autach z galeczkami? a dopiero jak bede chcial zeby nawiew pochodzil z klimatyzacji mozna ja wlaczyc??. Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 20:52

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    thomek22, już rozwiewam Twoje obawy.. Klima nie chodzi cały czas. Możesz spokojnie wyłączyć klimę. Wtedy działają nawiewy jak w aucie bez klimy. Możesz wszystko sobie manualnie ustawiać, lub wcisnąć guzik auto - wtedy ustawi za Ciebie automat.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    klimatyzjac sluzy tylko do schladania powietrza jezeli na zewnatrz jest cieplej, niz chcesz miec w srodku

    sam mechanizm klimatronika to cos wiecej, poprostu autoamtycznie pilnuje aby w srodku panowala ustawiona temperatura, odbpowiednio miesza cieple i chlodne powietrze, jezeli na zewnatrz jest wystarczajaco chlodno, to dzialanie klimatyzacji nie jest potrzebne

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Miasto
    czestochowa

    Domyślny

    o rety wielkie dzieki panowie. Ja juz sie wystraszylem auta z klimatronikiem bo myslalem ze bedzie naokraglo klima pracowala i pobierala paliwo Teraz mi ulzylo: A czy to sterowanie nie jest rozpraszajace w czasie jazdy?? Bo w zwyklych z pokretlami trzeba wykonac 3 ruchy 1 ustawienia na cieplo lub zimno 2 od intensywnosci i 3 wybor gdzie ma powietrze plynac( nogi szyba przod) . Jak to sie ustawia w klimatronkiu? tez moge sobie wybrac czy powietrze ma plynac na szybe lub nogi? . Dzieki za odpowiedz

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    klimatronik jest teoretycznie bez obslugowy, wystarczy ze ustawisz raz temperature np 22stC, i nie wazne czy zimna, czy lato, zawsze bedziesz mial 22st, nic nie musisz krecic manipulowac pokretlami... (jedynie czego poza tym uzyjesz, to wlaczenie trybu nawiewu na szyby, ewentualnie wlaczenie/wylaczenie klimy), temperatura sam bedzie sie "trzymac"

    automatycznie nawiewy sa tak manipulowane, aby maksymalnie szybko uzyskac rzadana temperature... wszystko jest opisane w instrukcji...

    mozna takze recznie kierowac nadmuchy...

    jezeli masz wybor klimatronik vs. zwykle ogrzewanie, to bezwzglednie klimatronik

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    No wlasnie... Ale jezeli mam wylaczony przycisk auto to klima chodzi caly czas czy jest wylaczona? Bo tez mnie to pytanie dreczy Niby bez auto tez mozna ustawic temperature tylo ze wyglada tak jakby nie pracowala bo po wlaczeniu auto od razu ustawia ta temperature co wybralem wczesniej bo nawiewy szybko pracuja Sam juz nie wiem
    Żyj z całych sił i uśmiechaj sie do ludzi bo nie jesteś sam...

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    jopucha, bylo o tym wiele razy,ostatnio kilka tematow nizej. jesli wcisniesz przycisk "ECONO" sprezarka klimatyzacji nie pracuje, to samo jest jesli temperaura na zewnatrz spadnie ponzej +5.

    thomek22, ostatnio nawet bylo kilka tematow o klimatroniku, przyciskach, sterowaniu, wystarczylo poczytac, ew. tam zapytac. nie ma potrzeby zawsze zakladania nowego tematu.
    baj de łej nie wiem jakie autko chesz kupic ale w A3 8L (1196-2003) fabrycznie byla tylko i wylacznie klimatyzacja elektroniczna
    W A3 8P i Sportbacku wystepuje zarowno klimatronik (zawsze dwustrefowy) jak i klima manualna.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi a3 , Audi TT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    U mnie Klimatyzacja działa min od 2.5*C .Co zrobić żeby całkowicie zlikwidować tą wartość?? chce żeby poniżej tej temp.działał mi kompresor od klimatyzacji, przydaje się on w celu szybszego odparowania szyb.
    Next new part soon /
    http://pl.youtube.com/watch?v=acgKj079IkM moj v-max

  9. #9
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Karlos87, takich numerow nie rob, jesli tak zrobisz, a w ogole nie wiem czy istnieje mozliwosc, oczywiscie poza ingerencje w elektryke, to mozesz uszkodzic kompresor. W nim wydziela sie cieplo, i jak bedzie kompresor pracowal ponizej zera, to sie moze uszkodzic.
    Poza tym, nie jest to w ogole konieczne, bo zeby szyby odparowac to trzeba napuscic na szybe bardzo wilgotne powietrze, ktore powstaje z polaczenia zimnego z cieplym. Jesli jest cieplo na zewnatrza, to wlasnie to zimne bierze sie z kompresora, a gdy jest zimno, nie ma potrzeby wlaczania kompresora, bo na zewnatrz jest po prostu zimno .
    A mi sie nie wlacza kompresor ponizej 2 stopni, ale o tym tez bylo na forum w innym temacie.

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi a3 , Audi TT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    uu no to problem .w 5 osób w aucie i musze katować nawiew na max zeby nie parowało.Filtr zmieniony wiec juz nie mam pomysłu
    Next new part soon /
    http://pl.youtube.com/watch?v=acgKj079IkM moj v-max

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •