Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Wymiana Osłon Tarcz tył

  1. #1
    kfar's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wymiana Osłon Tarcz tył

    Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych wymianą klocków, tarcz i metalowych osłon tarcz.


    Gdy moje tarcze zaczęły wyglądać jak na zdjęciu poniżej



    Postanowiłem je wymienić na nowe, na samych tarczach się nie skończyło, osłony były w opłakanym stanie, pogniłe pordzewiałe itp, każdy wie o czym pisze :)

    No to zabieramy się za wymianę.

    Jako pierwsze odkręcamy koło :) po zdjęciu koła ukaże się nam tarcza z zaciskiem, odkręcamy zacisk, a dokładnie te 2 " szpilki " kluczem 14. Zdejmujemy zacisk, tarcza zrobi się luźna i możemy ją śmiało ściągnąć z piasty. Wtedy pokaże nam się takie coś jak na zdjęciu poniżej.





    Następnie odkręcamy śrubę ( używamy krzyżaka) trzymającą piastę, mi ze starości ta śruba się ułamała. ale nie ma nad czym płakać :)

    Musimy teraz zastosować klucz 32 12-kątnowy do odkręcenia łożyska, bez tego klucza ani róż :P

    Jak uda nam się odkręcić nakrętkę trzymającą łożysko musimy użyć ściągacza i pomału całą piastę ściągnąć, jak wszystko pójdzie ok zobaczymy widok pokazany poniżej




    Przed odkręcaniem 4 śrub trzymających starą osłonę musimy ściągnąć metalową jakby uszczelkę, która została nam po ściągnięciu piasty z łożyskiem.


    Odkręcamy 4 śruby bodajże jest to klucz 15 (widać je na 3 zdjęciu ) radzę użyć wd40 bo na pewno będą zapieczone:(

    Jak to opanujemy to możemy śmiało zakładać nową osłonę, powinno wyglądać to tak jak niżej pokazanym zdjęciu


    Całą resztę zakładamy w odwrotnej kolejności, oczywiście będziemy musieli wkręcić tłoczki, aby udało się nam założyć nowe klocki, odpowietrzamy układ, i cieszymy się jazdą nowymi tarczami osłonami :)

    Przepraszam wszystkich za słabą jakość zdjęć, ale były robione telefonem i za małą ilość telefon się rozładował:/

    Mam nadzieję że chociaż w małym stopniu komuś pomogłem :)
    W razie pytań śmiało pisać n PW











    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=2f0f7...e4fb397d8023ac
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 15:14

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •