Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Olej od wspomagania wypycha

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Olej od wspomagania wypycha

    Witam

    Mój problem zaczął się wczoraj rano. Po odpaleniu pompa od wspomaganie zaczęła głośno pracować. Wyła nawet jak nie ruszałem kierownicą. Było -9 a samochód pod chmurką więc zmarzł. Po nagrzaniu pompa ucichła. Dzisiaj na zewnątrz -14 i znowu pompa wyje. Zaglądam pod maskę a tam olej na zbiorniczku wyrównawczym. Wywalało go przez korek. Nie wiem jakim sposobem. I do tego był on spiętrzony. Korka nie dałem rady odkręcić i nie miałem czasu na zabawę z nim bo jechałem do pracy. W pracy go odkręciłem to poziom w zbiorniczku był raczej ok. Czemu mi wywaliło ten olej? Czy łapie gdzieś powietrze i spiętrzony olej powiększa tak swoją objętość, że musi uciekać?

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Pierwsza sugestia: woda, kiedy zamarza zmienia stan skupienia i zarazem swoją objętość. Pisząc o zbiorniczku wyrównawczym, masz na myśli zbiorniczek od płynu do wspomagania oczywiście?

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak najbardziej od wspomagania
    Raczej nie brałbym pod uwagę wody.
    Dodatkowo zauważyłem, że przewody wychodzące od zbiorniczka są zaraz za nim sklejone izolacją a pod izolacją jakaś guma. Nie wiem może seryjna guma która je trzyma się porwała i teraz trzyma je izolacja. Tak czy siak po jednym przewodzie widać ślad po cieknącym oleju a na osłonie u dołu jest plamka. Tylko nie jestem w stanie zobaczyć czy ślad zaczyna się od zbiorniczka czy od tej izolacji. Czy to możliwe ze będzie przez nieszczelny przewód piętrzyło olej?

  4. #4
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xlt Pokaż post
    Pierwsza sugestia: woda, kiedy zamarza zmienia stan skupienia i zarazem swoją objętość.
    Na to samo wpadłem, więc proponuje wymienić płyn............O ile dobrze pamiętam to IL butelka kosztuje 40 albo 60zł. Chociaż mogę się mylić.

    A jak pompa będzie łapać powietrze, płyn może się spiętrzyć, a pompa wyje, bo nie może zaciągnąć płynu...................

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak też zrobię w następnym tygodniu i dam znać czy pomogło.

  6. #6
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ten wąż to raczej jest w płynie dlatego ,że wybiło korkiem a nie ,że jest nieszczelny ( no ale zawsze trzeba to sprawdzić) i zawsze miał tą izolację ( przynajmniej ja jej nie zakładałem).
    Mi pompa zimą zawsze wyła , ale nigdy nie patrzyłem ,czy wyrzuca płyn (lub czy jest spiętrzony).
    Wymień najpierw płyn ( i może dla pewności ze kilka razy ,żeby "przepłukać") , bo tym co ja zalałem to głowy nie dam ,czy był dobrej jakości.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dziś jak odpaliłem rano po takim mrozie to znowu mi kogel-mogel wyrzuciło ze zbiorniczka Miałem zlecić wymianę dla mechanika ale nie ma czasu więc prosiłbym o jakieś wskazówki jak sprawnie i bez szkód zrobić to w A3. I czy wystarczy litr oleju? Olej zakupiony STP koloru żółtego. Trochę podchodzący pod zielony. Mam nadzieję, że dobry...
    Ostatnio edytowany przez Chmielik - 01-02-12 o 17:42

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po kilku dniach w końcu chciałem się zabrać za wymianę tego płynu. Niestety mam duży garaż i ogrzanie jego przy - 20 nie bardzo wychodziło. Miałem na początku odkręcać któryś przewód od dołu będąc w kanale ale przy takim mrozie nie miałem ochoty na takie zabawy. Odpaliłem autko. Płyn najpierw był oki a potem zaczął się pienić i wylatywać ze zbiorniczka jak z wulkanu więc zgasiłem autko. Odczekałem chwilę aż się trochę uspokoiło w zbiorniczku i wtedy cały płyn z niego wyciągnąłem za pomocą szprycy do oleju. Następnie dolałem nowego. STP sobie odpuściłem ze względu na inny kolor. Kupiłem zielony SWAG. Wlałem jego i znowu odpaliłem autko. Płyn już się nie pienił tak bardzo jak na początku. Po chwili zgasiłem silnik i znowu płyn ze zbiorniczka ściągnąłem szprycą a następnie zalałem nowym. Powtórzyłem tą czynność parę razy aż zostało mało płynu w butelce na ewentualne dolewki. Efekt jest taki, że pompa ucichła. Płyn się nie pieni. Metoda pseudo mechanika ale działa Faktem jest, że nie zmieniłem całego płynu w układzie a jedynie go trochę wymieszałem więc nie polecam tego a jedynie opisuje swój sposób, który u mnie zadziałał. Zrobiłem to tylko dlatego, że mój mechanik nie miał czasu a autko jest mi potrzebne prawie codziennie.

    Dzisiaj po nocce przy - 20 nie słychać pompy i płyn się nie pieni więc operacja udana

    Pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •