Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 32

Temat: Demontaż podszybia

  1. #11
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Siwus90 Pokaż post
    Głównie dlatego ściągałem, aby wyczyścić ten rowek, bo odstawało. Użyć silikonu?
    Nie nigdy nie uzywaj silikonu. Woda raczej do srodka nie ma prawa sie dostac. Wyczysc rynienki i po prostu wstaw je spowrotem na miejsce. Dobijajac je reka i znowu od srodka do boku. Wycieraczek nie przykrecaj nigdy od razu. Chwic je na srube aby weszly na wieloklin i wlacz wycieraczki. One sie ustawia i wtedy dopiero dokrec nakretki.



    ZIKO zapraszam na spota w nastepny tydzien. Jak dalej nie umiesz zrozumiec o co chodzi.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  2. #12
    chinczyk3000's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko Kamienna/Warszawa
    Auto
    Audi A3+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    U mnie miałem pęknięte podszybie, zdjąłem i skleiłem ale jak się okazało jak założyłem to odstawało i się nie chciało dogiąć. Zrobiłem to dosyć drastycznie i powoli opalarką rozgrzałem podszybie doginając je do szyby tak aby pasowało. Rozgrzane wcisnąłem w rowek i zostawiłem do ostygnięcia wszystko ładnie przylega i nie sprężynuje.

  3. #13
    Siwus90's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chinczyk3000 Pokaż post
    U mnie miałem pęknięte podszybie, zdjąłem i skleiłem ale jak się okazało jak założyłem to odstawało i się nie chciało dogiąć. Zrobiłem to dosyć drastycznie i powoli opalarką rozgrzałem podszybie doginając je do szyby tak aby pasowało. Rozgrzane wcisnąłem w rowek i zostawiłem do ostygnięcia wszystko ładnie przylega i nie sprężynuje.
    No, ja nie chce tak drastycznie do tego podchodzić, bo jeszcze przygrzeję szybę i mi pęknie czy coś. Nie chce mi trzymać na środku czy od środka, od lewej czy prawej zaczynam zawsze na środku odbije ;/
    a3-club.net/forum/showthread.php?t=52543 Green power
    "Ptakiem Hermesa nazywają mnie, pożeram swe skrzydła by poskromić się"

  4. #14
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    ale nie masz zaczynać od lewej czy od prawej tylko od środka

  5. #15
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    masz dobry rancik w podszybiu to musi trzymac bez zadnych opalarek itd,kiedys probowalem reanimowac w koncu i tak wymienilem na nowe uzywane
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #16

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka- Leszczyny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam, odgrzeję kotleta, bo nie znalazłem odpowiedzi. Wczoraj zdjąłem podszybie żeby wyczyścić odpływ z boku ( woda po stronie kierowcy) ale teraz nie mogę go założyć. Chodzi luźno na boki. Rynienka pod szybą jest odklejona po bokach, po lewej stronie wchodzi luźno więc mogę ew. przykleić, ale z prawej strony przy wymianie szyby ktoś naładował kleju i nie docisnął tego rowka pod szybę, teraz nie wchodzi on nawet na luźno. Auto już takie kupiłem, ale wcześniej podszybie siedziało lepiej, tylko na środku wystawało. Mam wycinać klej po prawej stronie tak, żeby ten rowek tam wszedł i go przykleić z obu stron? Na środku nawet jak na siłę chcę wcisnąć, to wchodzi do rowka podszybie, ale itak jest szpara. Nie wiem co mam już zrobić

  7. #17
    jorguson's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Audii A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sms240 Pokaż post
    Witam, odgrzeję kotleta, bo nie znalazłem odpowiedzi. Wczoraj zdjąłem podszybie żeby wyczyścić odpływ z boku ( woda po stronie kierowcy) ale teraz nie mogę go założyć. Chodzi luźno na boki. Rynienka pod szybą jest odklejona po bokach, po lewej stronie wchodzi luźno więc mogę ew. przykleić, ale z prawej strony przy wymianie szyby ktoś naładował kleju i nie docisnął tego rowka pod szybę, teraz nie wchodzi on nawet na luźno. Auto już takie kupiłem, ale wcześniej podszybie siedziało lepiej, tylko na środku wystawało. Mam wycinać klej po prawej stronie tak, żeby ten rowek tam wszedł i go przykleić z obu stron? Na środku nawet jak na siłę chcę wcisnąć, to wchodzi do rowka podszybie, ale itak jest szpara. Nie wiem co mam już zrobić
    Opiszę Ci mój przypadek z podszybiem.
    A-3 sprowadziłem w 06.2010r., gdzie szyba była oryginalna,a podszybie szczelnie dolegało do niej.
    W maju 2011r. pechowo "trafiło" na mnie - kamień - więc na początku czerwca 2011r. wymienili mi ją z ubezpieczenia w NORDGLASS.
    Od tego czasu, stare nieelastyczne już podszybie, nie dolegało właściwie.
    Wreszcie zdecydowałem się na zakup oryginalnego z ASO , które już prawidłowo dolega.
    Oczywiście rowek dokładnie wyczyszczony !.
    Wszystko zrobił mi kol.@buzz-astral,włącznie z zakupem.
    Teraz już jestem w pełni usatysfakcjonowany.
    Jeśli pomogłem,to kliknij POMÓGŁ .

    ----------------------------------------------------------------------
    Ponieważ mam założoną tapicerkę,pół skóra z S-line,dlatego tanio sprzedam swoją materiałową tapicerkę :
    obydwa fotele,kanapa i 4 boczki.
    Preferuję odbiór osobisty.
    -------------------
    Jeszcze mam poprzednio używane oryginalne wtryski 196 BOSH-a i się marnują.

  8. #18

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka- Leszczyny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    ile dałeś za nowe podszybie ?

  9. #19
    pekniety's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Ja poszedłem trochę po najmniejszej linii oporu, zostawiłem auto w warsztacie szklarskim, przykleili szczelnie za małą kasę.
    Minus tego rozwiązania - jak trzeba będzie zdjąć podszybie to znów trzeba dawać do klejenia.

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ja bym jednak szedł w stronę nowego podszybia, przechodziłem przez temat podszybia w oplu astrze, masakra.. Klejenie nawet nie pomagało, bo toto krzywe od słońca i starości tak że odłaziło bez przerwy..

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •