Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 172

Temat: Problem z zegarami/licznikiem

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kotliny / Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Problem z zegarami/licznikiem

    Tak wiec w pazdzierniku kupilem a3 1.6 AVU 2001r i odrazu zaczolem od wymieniania rozrzadu ,oleju ,pompy wody itd..Gdy wymienili pompe wody wodac niby odrazu zaczela sie "gotowac" wyskakiwalo na desce ze woda sie gotuje ale weze nie byly twarde i nawet jak korek od plyny odkrecilem to nie wywalalo plynu...Podejrzewali ze podczas wymiany popmy jak nalewali ciecz to im sie zrobil pecherz powietrza i znow spuscili i od nowa nalali i nadal to samo.Wymienili nowy termostat znow nowa pompe wody i czujnik od tem.wody....I doszli do wniosku ze to nie wina termostatu ani niczego tylko wina zegarow...Tak wiec pojechalem do elektryka wymienil jakis procesor w zegarach czy cos i mialo byc dobrze po wymianie tego z 1,5 tygodnia bylo dobrze i teraz do tego ze niedojsc ze po przejechaniu 2 h odrazu woda niby sie gotuje ale nie zawsze to jescze jak odpalasz zimy samochod to obratu ida na 1tys spadaja do 0 i znow na 1 tys a samochod nie gasnie....Zdarzylo sie tak tez ze np jadac 80km/h i majac tam te 2tys obrotow nagle wskazowki spadaly do zera i przygasal ten wyswietlacz od temp na zewnatrz bo mam 1/2 fis...
    I pojechalem zareklamowalem ten procesor on wymienil i nadal to samo pojechalem do innego "szpeca" on powiedzial ze 1 raz slyszy takie cos zeby ten procesor wymieniac i powiedzial ze jak wyskakuje blad ze woda sie gotuje a tak naprawde sie nie gotuje i do tego wentylator sie zalancza to nie jest wina zegarow...Tak wiec jestem tutaj nowy ale postaram sie tutaj udzielac i brac udzial w spotach..Moze ktos mial taki problem albo wie jak gos rozwiazac to prosze o jakies porady a moze ktos by umial to naprawic odplatnie??
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 15:01

  2. #2
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    powiem tak, dużo osób ma problemy z licznikiem, najczęściej padają silniczki krokowe te co napędzają wskazówki lub pada soft licznika, dobry spec od liczników ogranie naprawę tego,

  3. #3
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jeśli wariują ci przy tym wskazówki od temp. lub paliwa to wina licznika. Jeśli masz JAEGERA to na 100% wina licznika. Ja miałem to samo. Sam procesor może być ok, ale pękają płytki same z siebie. U mnie wymieniony procesor, problemy z temp, paliwem zniknęły, ale czasem wszystkie wskazówki spadaja na zero, i po chwili wracają na miejsce. Na 90% mam pękniętą płytę, bo nawet podświetlenie mruga na obrotomierzu.
    Sprawdż błędy, jeśli wyszkoczy ci w ECU taki bład:

    18062 Tablica przyrządów - zapamiętane błędy
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

    to będzie wina licznika. Jeśli procek wymieniony i to samo, to zmień licznik bo nie wygrasz z tym.

  4. #4
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kolejny temat o tym samym.

    Wpisz jaeger w wyszukiwarce lub licznik problem i zobacz ile tematow dostaniesz.

    Smietnik robicie!!!!
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Tak na moj gust to wydaje mi sie ze gdzieś na tych zegarach brakuje masy lub pod maską jakiejs kostki albo kabeliczka nie podpieli lub uszkodzony jest jakiś czujnik kiedys miałem chonke w samochodzie z braku masy moze sie koledze przyda pozdro sasu

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Burzyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Podepnę się pod temat bo nie chce zakładać nowego.
    Mianowicie mam standardowy problem z wyświetlaczem - nie wyświetla mi wszystkich linijek, do tej pory mi to nie przeszkadzało ale od 2-ch dni wyświetla mi jakiś komunikat i nie wiem co dokładnie moja audiczka potrzebuje.
    Posiada ktoś może komunikaty jakie może wyświetlać pełny FIS??
    Z tego co udało mi się wyczytać to są literki AFRUTOF albo AFRUTCF tyko że szukałem co to może oznaczać i chyba za słabo szukałem bo nie znalazłem
    Ten komunikat jest wyświetlany w miejscu temperatury pojawia się po uruchomieniu silnika. Nie towarzyszą mu żadne "dźwięki" i znika po 3-4s. i tak przy każdym uruchamianiu silnika.
    Dodam że nic nie było robione przy aucie przez ostatnich klika dni. A jeździ się również bez żadnych niepokojących objawów.
    Będę wdzięczny za pomoc

  7. #7
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    tutaj w instrukcji obsługi auta znajdziesz wszystko

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...990#post908990

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Burzyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kurcze przeglądam instrukcję i nie widzę konkretnych komunikatów jakie mogą być wyświetlane. Są tylko przykładowe... Ale w sumie się nie dziwie ze w instrukcji tego nie ma. myślałem ze może ktoś ma takie zestawienie komunikatów. Chyba że coś przeoczyłem.

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam również mam problem z zegarami, wskazówka od obrotów ani drgnie włącznie ze wskazówką prędkości, po wsadzeniu kluczyka do stacyjki wskazówka tem jak i paliwa wskakuje prawie na pion ale nie zmienia położenia, zczytałem blędy licznika polskim vagiem i pojawiło się:

    562 czujnik poziomu oleju
    zwarcie do masy

    668 napięcie na zacisku 30 za niskie
    nie autoryzowane

    co to oznacza? czy ma to jakiś związek z problemem z licznikiem?

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Burzyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A robiłeś test wyjść VAGiem??
    Mam namyśli test licznika. opis błędów poszukaj na forum i necie dużo jest o tym.

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •