Strona 30 z 99 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 291 do 300 z 987

Temat: CB Radio jakie ? / co wybrać ?

  1. #291

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    84 strony o radiach na każdej jest chociaż jeden post o unidenie, a dalej lecą pytania ' co o nim sądzicie ? ' ; ' godne polecenia ? '

    -_-'

  2. #292
    WAUZZZ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bloku Pokaż post
    (...)
    I tak np. w A3 bardzo dobrze działają i stroją anteny Sirio Mini Snake oraz Snake 27, President Missisipi z podstawą PL (fabrycznie wychodzi z FLką). Ogólnie te anteny dobrze stroją z małymi autami i radiami średniej klasy.

    Moja propozycja na zestaw do A3 to:
    CB Radio LAFAYETTE ZEUS
    Antena Sirio Mini Snake
    Strzeżcie się Mini Snake!! Antena faktycznie stroi się idealnie (1,1 - 1,0 - 1,3 u mnie) jednak zbiera tyle szumów ile możliwe. Zasięg jaki udało mi się na niej uzyskać nigdy nie przekroczył 4 km. Posiadam radyjko stabo XM3001e (President Johnny II ASC), jednak testowałem ją również na Johnny III i Johnson II . Za każdym razem to samo. Żeby odbiór był jako taki rf musial być ustawiony na 3/4. Porównywałem ją z President Super Florida oraz Missouri. Jakość odbioru zdecydowanie lepsza. Sprawdzałem ją również na wyłączonym aucie po podpięciu bezpośrednio pod aku, żeby wyeliminować zakłócenia. Nic się nie zmieniło. Nie wiem czy mi się trafił taki egzemplarz czy wszystkie są takie (jeśli ktoś ma pomysł na poprawę jakości odsłuchu na tym baciku proszę o napisanie). Niestety wyciągając wnioski z własnych doświadczeń zdecydowanie nie polecam.

  3. #293

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Reda
    Auto
    Audi 80 Avant
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WAUZZZ Pokaż post
    Strzeżcie się Mini Snake!! Antena faktycznie stroi się idealnie (1,1 - 1,0 - 1,3 u mnie) jednak zbiera tyle szumów ile możliwe. Zasięg jaki udało mi się na niej uzyskać nigdy nie przekroczył 4 km. Posiadam radyjko stabo XM3001e (President Johnny II ASC), jednak testowałem ją również na Johnny III i Johnson II . Za każdym razem to samo. Żeby odbiór był jako taki rf musial być ustawiony na 3/4. Porównywałem ją z President Super Florida oraz Missouri. Jakość odbioru zdecydowanie lepsza. Sprawdzałem ją również na wyłączonym aucie po podpięciu bezpośrednio pod aku, żeby wyeliminować zakłócenia. Nic się nie zmieniło. Nie wiem czy mi się trafił taki egzemplarz czy wszystkie są takie (jeśli ktoś ma pomysł na poprawę jakości odsłuchu na tym baciku proszę o napisanie). Niestety wyciągając wnioski z własnych doświadczeń zdecydowanie nie polecam.
    Musiałeś źle trafić. Ja już ich kilka przerabiałem (pod Johnnym, Midlandem 101, Inteku 881, Motoroli oraz obecnie na Lafayette) i zasięg nigdy nie był mniejszy niż 5km. rekord jaki udało mi się uzyskać to ok.15km w weekend. Obecnie mam ją na Fabii II, kolega ma na A8 pod Johnnym II ASC i działa równie poprawnie (a nie muszę dodawać że A8 to aluminiak). Moja rada to skręcenie pierścieni na środek i wstępna regulacja na imbusach. Potem dopiero pierścieniami pamiętając że oba muszą być razem. Jeśli to nie pomoże sprawdź czy czasem bat nie był cięty oraz dokładnie sprawdź podstawę magnesu chyba że masz FLkę to może być słaba kontrmasa.

  4. #294
    Blizni88's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam planuje zakup CB. . .

    http://allegro.pl/radio-cb-alan-48-p...200149439.html

    Potrzebuje jaki? informacji na ten temat Ma mo?e kto? taki zestaw , i co najwa?niejsze jak on sie sprawuje ?

  5. #295

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Reda
    Auto
    Audi 80 Avant
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blizni88 Pokaż post
    Witam planuje zakup CB. . .

    http://allegro.pl/radio-cb-alan-48-p...200149439.html

    Potrzebuje jaki? informacji na ten temat Ma mo?e kto? taki zestaw , i co najwa?niejsze jak on sie sprawuje ?

    Sprawuje si? dobrze tyle tylko ?e potrzebuje solidnej (nie koniecznie ML145) anteny a to dlatego ?e jest bardzo czu?y na zak??cenia. Ponadto nie lubi zmian napi?cia (zw?aszcza jak s? w aucie ksenony lub wzmacniacz audio). Posiada do?? spore gabaryty. Od?such przez g?o?nik ?redniej jako?ci. Poza tym ca?kiem ca?kiem - osobi?cie po 6 miesi?cach zrezygnowa?em na rzecz czego? mniejszego i z ASC.

    Je?li chodzi o funkcje jak najbardziej przyjazny dla u?ytkownika.

  6. #296
    WAUZZZ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bloku Pokaż post
    (...) Moja rada to skręcenie pierścieni na środek i wstępna regulacja na imbusach. Potem dopiero pierścieniami pamiętając że oba muszą być razem. Jeśli to nie pomoże sprawdź czy czasem bat nie był cięty oraz dokładnie sprawdź podstawę magnesu chyba że masz FLkę to może być słaba kontrmasa.
    Ok jeszcze raz ją zestroję w sposób o jakim mówisz. Jeśli cokolwiek się poprawi cofnę to co powiedziałem Z tym, że jak wspominałem wcześniej ta antenka już teraz ma "podręcznikowy" SWR. Co rozumiesz przez sprawdzenie podstawy magnesu?
    Ostatnio edytowany przez WAUZZZ - 26-08-10 o 20:49

  7. #297
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    strojenie to koszt 15 zł a warto bo nie tyle że jeśli masz źle nastrojony SWR to Ty będziesz źle słyszał innych ,ale przedewszystkim to Ty będziesz zakłucał swoim nadawaniem eter pamiętaj o tym pozdrawiam

  8. #298
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    A mo?e kto? testowa? pomi?dzy omega 27 a president missouri ?
    Czemu na legro s? omegi 27 o r?znych kolorach paska i napisu. Przyk?adowo tu jeden szary a na drugiej czerwony:

    http://allegro.pl/antena-sirio-mag-o...200747953.html
    http://allegro.pl/antena-cb-sirio-om...204149098.html
    Ostatnio edytowany przez jarekm - 29-08-10 o 07:24

  9. #299
    peya's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Trudno powiedzieć, która jest lepsza. Obie ładnie zbierają z dalszych odległości.
    Missouri miałem kupić, ale ze względów, że jest droższa, często kradną i nie przeszkadza mi metrowa Omega 27 (chociaż missouri nie dużo krótsza) to jej nie kupiłem
    Każdy bierze co uważa, ale wydaje mi się, że nie opłaca się przepłacać dla wyglądu i małej różnicy w wysokości.

    Z missouri korzystałem u kumpla w passacie z harrym II. Omega 27 na A3 z johnny II.
    A3 1.9 TDi '98

  10. #300
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Poczytałem trochę no i troche zgłupiałem więc jeszcze tu się spytam. Mam teraz floride mógł bym jej zmienić bacik na 65cm i czy będzie duża różnica pomiędzy super floridą a omegą 27 ?

Strona 30 z 99 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •