Strona 29 z 99 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 281 do 290 z 987

Temat: CB Radio jakie ? / co wybrać ?

  1. #281
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gawrone Pokaż post
    a moze RF GAIN masz skrecony na maxa a nie rozkrecony na maxa ?? rozkrecony czyli max pokretlo w prawo...skrecony czyli do oporu w lewo...w przeciwna strone niz SQ


    Z górnych: PA i CH9 tak samo (na dole), ANL w górze..
    Pokrętła: SQ godz 10-11 (w miejscu gdzie ustaje ciągły szum), RF GAIN jak na obrazku..

    Z tego co czytałem tak powinno mniej więcej być dobrze, albo..?
    Potrzebujesz reklamy? Daj znać!
    https://www.facebook.com/AgencjaDecoPark/

  2. #282
    gawrone's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cze100chowa
    Auto
    BMW e46 323i M52 2xVANOS & Yamaha R6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    no to ustawione masz dobrze...moze masz walniety kabel od anteny ? gdzies naderwany albo przytrzasniety...a moze to podroba floridy jakich teraz pelno na allegro... podlacz inna antene na probe...uszkodzona gruszka tez moze miec wpływ...sprawdz te 2 rzeczy...jak to nie pomoze to szukaj przyczyny w radiu...
    Piękna i Bestia

  3. #283
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    A może być też taka sytuacja, że antena odbiera mi np 5km, a ktoś nadający znajduje się z 7km ode mnie i dlatego trzeszczy? Antena jest ori..więc to nie to
    Ale jest sens jechać do kogoś od CB, żeby to stroić? Narazie jestem zielony jeżeli o CB chodzi
    Potrzebujesz reklamy? Daj znać!
    https://www.facebook.com/AgencjaDecoPark/

  4. #284
    gawrone's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cze100chowa
    Auto
    BMW e46 323i M52 2xVANOS & Yamaha R6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez verni Pokaż post
    A może być też taka sytuacja, że antena odbiera mi np 5km, a ktoś nadający znajduje się z 7km ode mnie i dlatego trzeszczy? Antena jest ori..więc to nie to
    Ale jest sens jechać do kogoś od CB, żeby to stroić? Narazie jestem zielony jeżeli o CB chodzi
    kazda antene sie stroi nawet FLORIDE...

    co do zasiegu to wszystko zalezy od czynnikow atmosferycznych, ukrztaltowania terenu i zabudowy... a zasieg na floridzie 5km to chyba max co mozna uzyskac w trasie... wiec jezeli ktos bedzie dalej a bedzie mial duzego bata bedziesz go slyszal ale z duzymi szumami... dziala to w dwie strony...
    uniden tez ma slaba modulacje...a przy malej antenie jaka jest florida ciezko jest sie przebic w eterze...modulacje mozna zwiekszyc poprzez zastosowanie wzmacniacza mikrofonowego co poprawi jakość i głębokość modulacji... przeczytaj art. http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=175&id=2
    Ostatnio edytowany przez gawrone - 24-08-10 o 14:57
    Piękna i Bestia

  5. Podziękowania dla gawrone za pomoc w problemie

    verni (24-08-10)

  6. #285
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gawrone Pokaż post
    kazda antene sie stroi nawet FLORIDE...

    co do zasiegu to wszystko zalerzy od czynnikow atmosferycznych, ukrztaltowania terenu i zabudowy... a zasieg na floridzie 5km to chyba max co mozna uzyskac w trasie... wiec jezeli ktos bedzie dalej a bedzie mial duzego bata bedziesz go slyszal ale z duzymi szumami... dziala to w dwie strony...
    Jeszcze ostatnie pytanie.. jeżeli ktoś mi to zestroi, ściągnę antenę z dachu a później zamontuję ją w innym miejscu coś się stanie? Znowu trzeba stroić?

    Dzięki za pomoc!
    Potrzebujesz reklamy? Daj znać!
    https://www.facebook.com/AgencjaDecoPark/

  7. #286
    gawrone's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cze100chowa
    Auto
    BMW e46 323i M52 2xVANOS & Yamaha R6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    tu masz troche o antenach...

    a co do strojenia SWR bo tak to sie nazywa...to jezeli zestroisz ja na dachu auta...to czy czy ja postawisz pol metra dalej od miejsca w ktorym byla "strojona" nie bedzie mialo wiekszego wplywu na zmiane SWR...chyba ze antene z a3 postawisz na dach busa czy na klape bagaznika jakiegos sedana to swr sie zmieni...wazne zeby swr byl zestrojony w w pelnej skali 40 kanałow a nie tylko na kanale 19... os trojeniu anten znajdziesz info w necie.
    Piękna i Bestia

  8. #287
    Hoolio's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Półwysep - Chałupy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam!
    Chciałbym kupić radio , które by dobrze współpracowało z anteną o długości do 1M. Myślałem o unidenie pro 520x. Co tym sądzicie? Godne polecenia czy lepiej jakiś president?

  9. #288

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam Unidena 520xl i antenke willson - dziala bez zarzutu - zapytac o droge i wiecej mi nei trzeba.

  10. #289

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Reda
    Auto
    Audi 80 Avant
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wszystko zależy jakie pieniążki chcesz przeznaczyć. Zaznaczam że Unideny straciły w 2008 roku homologację. Także na terenie UE są traktowane jako urządzenia niehomologowane i policja ma prawo skonfiskować sprzęt. Nie mniej jednak jest to dobra opcja...

    A może być też taka sytuacja, że antena odbiera mi np 5km, a ktoś nadający znajduje się z 7km ode mnie i dlatego trzeszczy? Antena jest ori..więc to nie to
    Ale jest sens jechać do kogoś od CB, żeby to stroić? Narazie jestem zielony jeżeli o CB chodzi
    Może być taka też sytuacja że osoba jest zbyt blisko Ciebie - ma silniejszy sygnał a Twoja antena jest zestrojona powyżej 1,5 - następuję rozminięcie pasm (19-19a). Dodatkowo sprawdź czy auto nei powoduje zakłóceń (ksenony HID, radio, elektryczne szyby, alternator) - powinno się podłączać CB bezpośrednio pod aku z wykorzystaniem przekaźnika oraz bezpiecznika zewnętrznego - zmniejszasz ilość zakłóceń.

  11. #290
    gawrone's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cze100chowa
    Auto
    BMW e46 323i M52 2xVANOS & Yamaha R6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hoolio Pokaż post
    Witam!
    Chciałbym kupić radio , które by dobrze współpracowało z anteną o długości do 1M. Myślałem o unidenie pro 520x. Co tym sądzicie? Godne polecenia czy lepiej jakiś president?
    zamiast u520 kup sobie alana 78 plus...troche rdozszy a zdecydowanie lepiej dziala... wiem bo mam oba w 2 roznych autach
    Piękna i Bestia

Strona 29 z 99 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •