Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 45

Temat: problem z klimatronikiem

  1. #21

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łowinia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tak dokladnie tak

  2. #22

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No to faktycznie cos nie halo. Podlaczales juz vaga?

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  3. #23
    dejvid's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    2000r
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    mam tak samo..ale wydaje mi się, że to normalne, ale nie jestem pewien bo nie widziałem jak się zachowuje w innych a3kach..ten klimatronik to taki mądrala i sam wszystko robi i klimę kiedy mu się wydaje, że trzeba to też odpala. Pozdr.

  4. #24
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie mądrala a po prostu klimatronik żyje własnym życiem i normalne jest to (jeśli jakiś czujnik nie jest uwalony i nie wskazuje błędów na VAGu) ,że nadmuch sam się reguluje albo powyżej 1-2 stopni ( bo to różnie jest ustawione) samoczynne jego załączanie a zwłaszcza jak było niżej napisane podczas włączenia nawiewu na szybę albo przycisku auto ale również jak dobrze pamiętam zamknięcia obiegu powietrza ( ale nie na 100% jestem pewien)

  5. #25

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław (świętokrzyski)
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    nagły wzrost prędkości wentylatora następuje również po osiągnięciu przez silnik około 60 stopni - przynajmniej u mnie tak jest
    jak odpalę zimny silnik to mam nadmuch na jedną kreskę i jeśli nic nie ruszam to po nagrzaniu wskakuje na 5-6 kresek

  6. #26
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    U mnie dokladnie tak samo. A jeszcze zauwazyłem, że przyciskajac przycisk auto w minusowej temp oczywiście nie załącza się klima (sniezynka), ale jesli w trakcie jazdy temp podwyzszy się na plusową to wtedy automatycznie się załączy. Moze o to chodzilo autorowi z tym ze klima się sama z siebie załączyła mu.

  7. #27
    Siwus90's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No, ale klima się załącza sama w takich temp. aby odciągnąć wilgoć...
    a3-club.net/forum/showthread.php?t=52543 Green power
    "Ptakiem Hermesa nazywają mnie, pożeram swe skrzydła by poskromić się"

  8. #28

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław (świętokrzyski)
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Mam problem z klimatronikiem
    Ten panel który miałem w samochodzie nie sterował mi żadną klapą od przepływu powietrza tzn nie ma możliości ustawienia ciepłe-zimne, nawiew na szybę, na nogi czy przez kratki. Raz na jakiś czas coś tam przestawił i tak zostawało na kilka dni. Kupiłem drugi panel różniący sie tylko literką na końcu oznaczenia (mój był D a kupiłem B) i ten panel steruje klapami ale niestety nie załącza sprężarki klimy a mój ją załączał. Z tego co wyczytałem ta literka nie powinna być problemem i panele są w pełni zamienne tzn plug & play ale ktoś pisał też o konieczności podpięcia pod kompa żeby coś tam przeprogramować w klimatroniku.
    Więc jak to w końcu jest? A może poprostu mam pecha i ten drugi panel jest też walnięty.
    Byłem u gościa co sprzedaje takie części i podpinałem jeszcze dwa inne panele i żaden nie załączył sprężarki a wszystko inne działało.
    Zgłupiałem już do reszty.
    Klima sprawdzona, nabita i działa na tym moim panelu bez zarzutu ale wkurza mnie brak możliwości regulacji gdzie ma dmuchać i regulacji temperatury bo jak się przestawi na zimne to leci zimne choćbym ustawił najwyższą temperaturę.

  9. #29
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    mani51,
    a czy jakies błedy na klimatroniku masz?
    lub ewentualnie jak podłaczysz vaga czy nie ma zadnych bledów?

  10. #30

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław (świętokrzyski)
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    na tym moim klimatroniku były błędy że niby klapy sa zablokowane ale jak rozebrałem i posprawdzałem na krótko to wszystkie chodziły i dlatego zdecydowałem się na zakup innego panela. Niestety z tym nowym nie mogę się połączyć, tzn nie mogłem kiedyś gdy go podłączyłem ale że sterował mi klapami i regulował ciepłe-zimne to nie zaprzątałem sobie tym głowy. Samej klimatyzacji też nie byłem pewien czy wszystko sprawne więc nie drążyłem dlaczego mi jej nie załącza. Dopiero teraz po nabiciu układu zacząłem szukać problemu. W chwili obecnej mam założony panel który załącza klimę a nie steruje klapami
    Z tego co wyczytałem to trzeba po zmianie panela przeprowadzić jego kodowanie co spróbuje zrobić jutro jeśli znajdę jaki kod jest do mojego a3. Znalazłem wcześniej na jakimś innym forum sposób tworzenia tego kodu na podstawie rodzaju paliwa, ilości cylindrów, strony po której jest kierownica i coś tam jeszcze ale teraz siedzę od godziny i nie mogę tego namierzyć - kur...a, że też musiałem ustawić automatyczne kasowanie historii przeglądanych stron

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •