Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: [8L] ASZ Pomiar na hamowni pokazuje moc 102 KM a nie 130

  1. #1

    Domyślny [8L] ASZ Pomiar na hamowni pokazuje moc 102 KM a nie 130

    Witam!
    Mam w swojej A3 silnik ASZ autko mam od nowości od jakiegoś czasu nie jedzie tak jak powinna praktycznie rozpędza się do 180/190 km/h ale z wielkim problemem. Byłem na hamowni pomiary pokazały moc 102 konie diagnosta nałożył wykres na ten ze 100 konnego silnika są identyczne po dalszych pomiarach stwierdzono, że jest przytkany kat. i jest za wysoka temp. w IC (brak prowadnic ) poza tym żadnych błędów. Kat. wycięty, prowadnice zamontowane (plastiki zamówiłem org.) a auto dalej nie jedzie.

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    dawidmovie1,
    1. czy ten diagnosta sprawdzla przeplywomierz ?? bo sa to klasyczne objawy padnietej przeplywki
    - proponuje ci podjechac do kogos kumatego z VAG i sprawdzenie wskazan przeplywomierza
    - ew. pozyczenie na chwilke od kogos kto ma tez ASZ.
    - wypnij przeplywomierz i zobacz czy jest lepiej/gozej
    o wypieciu/podpieciu itp. tematow bylo mnostwo - poszukaj

    padniecie przeplywki w TDI jest czyms "calkowicie naturalnym" z reguly sa obliczone na 70tys km





    prowadnice plastikowe tzw kierownice powietrza na IC / ich brak nie spowoduja utraty 30KM.
    czesto ludzie nie mja ich juz po stluczce czy cus, ale mimo to autko ma jezdzic.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3

    Domyślny padnięta przepływka

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro
    dawidmovie1,
    1. czy ten diagnosta sprawdzla przeplywomierz ?? bo sa to klasyczne objawy padnietej przeplywki
    - proponuje ci podjechac do kogos kumatego z VAG i sprawdzenie wskazan przeplywomierza
    - ew. pozyczenie na chwilke od kogos kto ma tez ASZ.
    - wypnij przeplywomierz i zobacz czy jest lepiej/gozej
    o wypieciu/podpieciu itp. tematow bylo mnostwo - poszukaj

    padniecie przeplywki w TDI jest czyms "calkowicie naturalnym" z reguly sa obliczone na 70tys km





    prowadnice plastikowe tzw kierownice powietrza na IC / ich brak nie spowoduja utraty 30KM.
    czesto ludzie nie mja ich juz po stluczce czy cus, ale mimo to autko ma jezdzic.
    Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem.
    Tak sprawdzał w trakcie pomiarów na hamowni wymieniał przepływomierze.

  4. #4
    Lookash's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ja mialem podobny problem jak mialem pekniety waz od IC do turbiny tyle ze u mnie kopcilo i syczaalo powyzej 2000 jak turbo krecilo, moze tez mamsz jakąs nieszczelnośc sprawdz jak masz otwarte okno pasazera czy nie syczy za mocno z prawej stony
    albo jak Miro mowi- przeplywka
    nowe opony 1500 zł, pełny bak 200 zł, wrazenia z jazdy A3- bezcenne

  5. #5

    Domyślny

    Witam.
    Sprawdzałem wszystko OK poza tym jak byłem na hamowni diagnosta stwierdził że turbo ładuje dobrze.Aha jest taki pisk podczas przyspieszania jak tylko turbo zaczyna ładować gdzieś tak na przełomie 2000 obr/min wciskam sprzęgło i właśnie wtedy jest taki krótki pisk jakby schodziło powietrze z dętki, ale sprawdzałem wszystkie połączenia od IC i turbo wydają się ok.
    POZDRAWIAM WSZYSTKICH .

  6. #6
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Twoim lekarzem jest dobry tuner i mysle ze rozwiąze ci wsio na 100% i to w ekspresowym tempie bedziesz wiedział co jest nie tak innego sposobu nie widze
    P.s a co do tego powietrza z dentki jak to napisałes to uważam ze to normalny objaw syczenia turbinki a u ciebie jeszcze bardziej i fajniej to słychać bo wyciołeś katalizator

  7. #7

    Domyślny

    Jacek jak autko lata przy 170 hp bo właśnie pojechałem na hamownie żeby podkręcili mi go na 170 hp (ponoć jest to bezpieczny dla silnika przedział) a okazało się,że z moich 130 zostało 102hp.Ale jestem bardzo ciekaw czy jest wielka różnica.?
    Pozdrawiam.

  8. #8
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dawidmovie1, u nas oprócz Jacka, to jeszcze Sikor robił moda, oraz kilka innych osób. 170 hp jest nie do porównania wzgledem serii
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  9. #9
    Lookash's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dawidmovie1
    jak autko lata przy 170 hp
    ja tez po modzie i powiem Ci ze rownica jest od razu zauwazalna mi na g tech ok 2 sekund mniej do 100/h z tym ze mierzone bylo przy mokrej nawierzchni , w kazdym razie polecam jak wszyscy ktorzy dotychczas sie skusili
    nowe opony 1500 zł, pełny bak 200 zł, wrazenia z jazdy A3- bezcenne

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •