Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: auto sie grzeje / niedziala ogrzewanie

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    częstochowa
    Auto
    golf mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny auto sie grzeje / niedziala ogrzewanie

    pacjent to blizniaaczy dla a3 -> mk4 1.8t agu

    wracajac z zakupów manewrowalem pod blokiem w celu znalezienia dobrej lokalizacji co by sie nie na nosic jak glupi :/
    i nagle mi zamrugla kontrolka od temperatury na czerwono no to stanalem odczekalem chwile temp niespadala ani nie rosla stala rowniosko kreske wyzej niz 90

    odstalem troszke opadla na 90 ale oleju nadal 80 stopni wg wskaznika mialem

    mysle sobie moze gdzeis plyn zaszalal poziomem bo troszke mi cieknie trójknik/króciec od wody [dokladnie to krociec wchodzacy w przewod idacy do nagrzewnicy] a chcialem go robic jak bedzie cieplej wiec plyn uzupelnialem na bieząco prestona

    no to po banke plynu do garazu , delikatnie odkrecilem wyrownawczy w ktorym bylo minimalnie mniej niz srodek jak zawsze - zaczal wracac plyn ale nie fontanna tylko poprostu wplynal spowrotem na swoj stan - mialem honde z uszkodzona glowica i tam plyn wy.....lało w gore fontanna przez korek wyrownawczego - a tutaj nie poprsotu wrocil do zbiorniczka

    objawy są takie uzupelnilem plyn przejechalem sie i w czasie jazdy ok etc ale po chwili delikatnie temp rosnie i dochodzi do 110
    ogrzewanie jak chwile postoi to dziala jakies tam mini cieplo leci - jak nie to dmucha zimnym nawet przy nastawie na opor na climatronicu
    wąż od chłodnicy ten gorny twardy gorący , dolny wąż ten od krócca termostatu do chlodnicy zimny i bez cisnienia chlodnica zimna - niejestem w stanie powiedziec czy wentylatory sie zalaczyly bo przy mnie niebylo tego :/a saemu to bieda w garazu cos czaic

    to bylo wczoraj pomyslalem sobie termostat - no to do sklepu po termostat, do tego od racu krociec kupilem zalozylem zalalem prestonem

    jest lepiej bo auto przy spokojnej jezdzie ma te 90 stopni nadal sie grzeje ale idzie tylko do 110 stopni
    wentylatory sie niezalanczaja :/ stalem od samego zapalenia do nagrzania motoru do 90 stopni

    vag niewyrzucil zadnych bledow :/

    co to moze byc z tych objawów ? nagrzewnica zapowietrzyc sie mogla od tego krućca az tak ?
    pompa wody ? powinienem dopiero za 20 tys zmienic :/ wiec to chyba nie to :/ nigdzie sie nieleje pozatym :/

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    zobacz czy na pracujacym silniku jak masz odkrecony korek od wyrwnwczego przez ten górny cienki przelewowy przewód wylewa sie płyn jak nie to wirnik od pompy wody odpad
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. Piotrków Trybunalski
    Auto
    A3 8L 2001r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Podpinam się:

    Pacjent Audi A3 TDI ATD 101KM 2001r.

    Witam, pojawił się w mojej audi taki problem: przestało grzać ogrzewanie w aucie, sprawdziłem czy może nagrzewnica nie jest zapchana ale jest drożna. Odkręciłem korek zbiorniczka wyrównawczego, dodając gaz powrotem nie wracał płyn czyli tak jakby pompa wody nie pompowała i nie robił obiegu płyn, dlatego nie mam grzania? Moje pytanie to możliwe że uszkodzona jest pompa wody? napewno jest dobry termostat bo nowy, czujnik tez jakiś czas temu wymieniałem cieczy chłodzącej. jakie jest wasze zdanie?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •