Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Zaślepka xenon

  1. #1
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny Zaślepka xenon

    Witam
    Jako że nie mogłem nigdzie kupić znaleźć zaślepki reflektora xenon z audi S3 to postanowiłem zrobić ją sam.
    Nie ma może wielu zdjęć, ale trza się pochwalić
    Polak potrafi.

    Do wykonania zaślepki wykorzystałem:
    -żywice epoksydowe
    -smar
    -klej rakol
    -włókno szklane
    - i najlepsze – papier toaletowy

    Na początek wysmarowałem smarem wnętrze oryginalnej zaślepki. Następnie kawałek po kawałku wklejałem „namoczony” papier i tak warstwa po warstwie aż do uzyskania mniej więcej 5mm warstwy.
    Jako że nie chciał mi się czekać aż wyschnie jedna strona to zacząłem kleić drugą.
    Po obklejeniu i schnięciu formy prze dwa dni wszystko wyciągnąłem i wygląda to tak.



    Zewnętrzna foremka

    Niestety nie da się odwzorować kształtów zaczepów.

    Zewnętrzna i wewnętrzna forma



    Następnie wnętrze formy posmarowałem znowu smarem. Złożyłem w całość układając wcześniej wewnątrz parę warstw włókna szklanego i zalałem żywicami.

    Po pół godzinie wszystko było już twarde i próba wyjęcia odlewu nie powiodą się. Całość musiałem moczyć w wodzie żeby rozmiękł papier. Ale jak już wszystko usunąłem to pozostało usunąć nadlewki i wyczyścić. Na koniec pomalować na czarno i wygląda to tak







    Perfekcji może nie ma, ale do reflektora się nic nie sypie. Całość zamocowałem opaskami.

    Wszystko robione było na szybko. Może kiedyś zrobi się coś bardziej perfekcyjnego. Na razie auto „jeździ” na zaślepkę się nie gniewa.

    Koszt 20zł.






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=484cb...25aaf41ca586f2
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 15:06
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •