Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 156

Temat: Przepływomierz

  1. #101

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz, Wlkp
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przepływomierz jest fabryczny taki jaki byl w aucie ale zostala zmieniona instalacja i z tej instalacji wychodzi kostka do przeplywomierza na 3 piny a u mnie orginalnie wychodzila kostka na 5 pinów. 3 kable sie zgadzają ale nie wiem co zrobić z pozostałymi dwoma.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Moze ktoś zna rozpiskę pinow w przeplywce to by mi podal i bym podlaczyl te pozostale dwa piny co zostają jak na ta chwile wolne.

  2. #102

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam, podepnę się pod temat....
    U mnie jest taka sytuacja, że od kiedy mam a3 (około 1,5 roku) to był problem z ruszaniem, tzn. jakby się dławił, potrzebował odrobinę gazu. Każdy kto miał nim jechać narzekał, że sprzęgło itd. (często wył obrotami na półsprzęgle, bo gaz w momencie ruszania był jakby zero jedynkowy albo autko mu gasło).

    Dzisiaj w ramach eksperymentu odpiąłem samą przepływkę, wyskoczył błąd esp, ale o dziwo autko rusza bez odrobiny gazu, różnicy w osiągach nie zauważyłem, może minimalną. Ogólniewydaje mi się, że gdyby tak było nie ma się już do czego przyczepić.

    Mam pytanie czy możliwe że przepływomierz był uszkodzony, czy raczej to przypadek i szukać rozwiązania problemu gdzie indziej? Z góry dziękuję za odpowiedzi...

  3. #103

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez daglas26 Pokaż post
    Witam, podepnę się pod temat....
    U mnie jest taka sytuacja, że od kiedy mam a3 (około 1,5 roku) to był problem z ruszaniem, tzn. jakby się dławił, potrzebował odrobinę gazu. Każdy kto miał nim jechać narzekał, że sprzęgło itd. (często wył obrotami na półsprzęgle, bo gaz w momencie ruszania był jakby zero jedynkowy albo autko mu gasło).

    Dzisiaj w ramach eksperymentu odpiąłem samą przepływkę, wyskoczył błąd esp, ale o dziwo autko rusza bez odrobiny gazu, różnicy w osiągach nie zauważyłem, może minimalną. Ogólniewydaje mi się, że gdyby tak było nie ma się już do czego przyczepić.

    Mam pytanie czy możliwe że przepływomierz był uszkodzony, czy raczej to przypadek i szukać rozwiązania problemu gdzie indziej? Z góry dziękuję za odpowiedzi...

    Kolego mam ten sam problem, i tez mam model AVU system " albo dasz duzo gazu i ruszę spoko, a jak dasz za mało to mnie przymuli i kangurka zrobie " problem tylko taki ze mi odpiecie przepływki nie wpływa na nic

  4. #104
    marcin890's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łowicz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ją również mam silnik AVU i też jest to samo. Trzeba dac więcej gazu żeby płynnie ruszyć bo i inaczej są kangury albo zgaśnie, z tym że na dobrej równej powierzchni da radę ruszyć bez dotknięcia gazu ale trzeba puszczać sprzęgło z wyczuciem.

    Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2

  5. #105

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcin890 Pokaż post
    Ją również mam silnik AVU i też jest to samo. Trzeba dac więcej gazu żeby płynnie ruszyć bo i inaczej są kangury albo zgaśnie, z tym że na dobrej równej powierzchni da radę ruszyć bez dotknięcia gazu ale trzeba puszczać sprzęgło z wyczuciem.
    To teraz nie wiem, czy te silniki już tak mają, czy dalej szukać przyczyny problemu z ruszaniem ; )

  6. #106

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ciechanów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny problem z przepływomierzem

    witam
    mam prośbę o podanie prawidłowych wskazań przepływomierza moje auto audi a3 1.8 20v apg z 2000r

  7. #107
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Kolego pomnoz moc silnika * 0,8 i masz wskazania jakie powinieneś mieć na przepływce.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  8. #108

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hubi_pl Pokaż post
    Kolego pomnoz moc silnika * 0,8 i masz wskazania jakie powinieneś mieć na przepływce.
    A to bardzo ciekawe a przy jakich obrotach ?? i przy jakim obciążeniu??

    Jedyna słuszna droga sprawdzenie przepływki to log dynamiczny

  9. #109
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Tylko logi dynamiczne.

    Wymagana temperatura płynu chłodzącego to min. 80 stopni C. Jedziemy na 3 biegu i przy 1500rpm całkowicie wciskamy pedał gazu (100%) i trzymamy aż silnik osiągnie max obroty.

    Sczytujemy logi i patrzymy na max wartość - powinna być wlasnie ta obliczona wg wzoru: moc * 0,8.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  10. #110
    ignac112's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sorkwity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli nie mamy VAGa dobrym sposobem na sprawdzenie przepływki jest test z diodą, prosty a od razu widać reakcję auta.
    Audi A3 8L AHF+ 3d
    -chip
    -egr out
    -kat out
    -18" sline
    Czarna bestia

Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •