Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 131 do 140 z 156

Temat: Przepływomierz

  1. #131
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Wymieniłem i śmiga^^,
    Szkoda tylko że ta przyjemność kosztowała mnie 530zł ;/

  2. #132
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Ciesz się, że nie 750..

  3. #133
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie spotkałem się z dwoma nr przepływki w tym samym silniku mianowicie ASZ, ten sam rocznik auta w większosci to samo wypo:

    280 217 529
    281 002 461

    Który jest faktycznie tym jaki powinien się znajdować w aucie?

  4. #134

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlasie
    Auto
    Audi A3 8L 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Witam.
    Potrzebuję małej pomocy w diagnozie przepływki.

    Sonda przed katem wymieniona na nową, oryginał z wtyczką Bosch (Wymieniłem sondę, bo pokazywał się błąd zbyt wysokiej rezystancji, samochód spalał od 17,5 do 21 litrów gazu/100km w mieście, benzyny trochę mniej). Błędy usunięte (były tylko dwa, dotyczące zbyt wysokiej rezystancji na sondzie przed katem i za katem). Teraz pokazuje tylko błąd sondy za katem, ale ona nie ma tutaj znaczenia.
    Po wymianie sondy wskazania z vagowania (niezależnie czy to benzyna czy gaz), korekta krótkoterminowa (PreCat o2 reg) na kanale 033 +25% zarówno na wolnych jak i przy normalnej jeździe. Dopiero przy pełnym obciążeniu korekta spada do 0%. Mieszanka zbyt uboga przez cały czas praktycznie. Trochę pojeździłem i korekty długotrwałe wskazywały po jakimś czasie nawet +18% na obciążeniu i jakieś +2% na wolnych. Wskazania z logów przepływomierza wydają się być prawidłowe dla 1.8T ARZ (120 g/m przy 6k rpm). Na wolnych obrotach wskazanie w granicach 2.2 g/s
    Chciałem odłączyć kostkę zasilania przepływomierza podczas pracy silnika, ale zauważyłem dziwną rzecz. Podczas próby zdjęcia kostki silnik zaczynał nierówno chodzić i nagle zgasł. Postanowiłem przypiąć dobrze kostkę z powrotem. Zacząłem poruszać rurą dolotową oraz przepływomierzem, poruszenia powodowały, że silnik zaczął nierówno chodzić, po czym znów ok i wskazania na vagu pokazywały już wartości korekty krótkotrwałej sondy w normie ) w granicach +0.2 / -0.5%. Wystarczyło, że trochę poruszyłem przepływką/dolotem, znów nierówna praca silnika , wskazania wartości korekty krótkotrwałej sondy znów bliskie 25%. Tak jakby była gdzieś nieszczelność, albo padnięta przepływka. Znów macham przepływką i rurą, do której jest podłączona, nierówna praca i znów gaśnie.

    Postanowiłem więc odłączyć całkowicie wtyczkę - wskazania wartości korekty krótkotrwałej sondy wróciły do normy +/- 0.5%, jakiś czas też było na 0%.

    Oczywiście jedyny błąd po odpięciu wtyczki to błąd braku zasilania przepływki oraz błąd tej drugiej sondy za katem, która jest nieistotna.

    Dodam, że przy podłączonym przepływomierzu - jak silnik nie jest rozgrzany do 90-95 stopni C, to gaśnie nawet ze 3 razy sekundę/dwie po odpaleniu. Po wypięciu wtyczki z przepływomierza nie ma problemu z odpalaniem i samoistnym gaszeniem silnika.

    Dodam też, że nie czuję różnicy w mocy czy równości wchodzenia na obroty - niezależnie od tego, czy przepływomierz jest podłączony, czy nie. Jedyna różnica to uboga mieszanka przy podłączonej przepływce, przez co sonda robi maksymalną korektę i każe ecu "podlać paliwem" (stąd może gasnąć zaraz po odpaleniu na zimnym silniku).

    Czy na podstawie takich testów mogę stwierdzić, że na 100% przepływka kończy swój żywot? Czy jeszcze powinienem poszukać gdzieś nieszczelności w dolocie?

  5. #135
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  6. #136

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ja bym po pierwsze sprawdził szczelność dolotu.

  7. #137

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlasie
    Auto
    Audi A3 8L 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Sprawdziłem - była nieszczelność w 2 miejscach i ładnie wydmuchiwało. Nieszczelność usunięta. Ogólnie dynamika pojazdu poprawiła się znacząco, ale niestety nadal lambda robi korektę 25%. a wskazania przepływomierza na jałowym na ssaniu około 3,6 g/s a jak sie rozgrzeje to około 2,2g/s. Po odłączeniu przepływki oczywiście sonda przestaje robić korekty i jest w okolicach 0%.Wkład Pierburg'a zamówiony, jutro wyjdzie ,czy wymiana pomogła, jak nie, to się zwróci i będę szukał dalej.

  8. #138

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlasie
    Auto
    Audi A3 8L 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Update: Wkład przepływomierza zmieniony na Pierburg'a. Na benzynie problem rozwiązany ! . Od razu inny samochód - test na wolnych obrotach i podczas jazdy - tym razem korekty sondy w normie - oscylowały blisko zera tj. max +/- 5%.
    Na gazie niestety 25%, ale to już tylko kwestia regulacji i/lub podzespołów do wymiany.

  9. #139

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny Błąd 18001 silnik APG - gdzie jest czujnik ciśnienia

    Witam wszystkich,

    Pacjent to seat leon 1.8 2001 silnik APG. Mam aktywny błąd 18001, vag pokazuje ciśnienie bezwzględne 175mBar czyli bzdury. W etce doszukałem się, że te silniki mają czujnik ciśnienia 038906051. Pytanie gdzie on jest? Rozebrałem prawie pół góry silnika i nie mogę go znaleźć. Będę wdzięczny za jakieś foto lub screen.

    pozdrawiam
    A3 1.8 2001 (APG) - gone to past
    A4 2.0T quattro 2005 (BGB) - gone to past
    A3 1.8T quattro 2000 (AJQ) - live

  10. #140
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    błąd 18001
    Możliwe przyczyny

    Czujnik MAF (G70) z tolerancją.
    Przeciek w układzie dolotowym.
    Czujniki położenia przepustnicy (G187 / G188 ) poza tolerancją.

    Możliwe rozwiązania

    Sprawdź MAF / wymienić czujnik MAF (G70).
    Sprawdzić szczelność układów dolotowych i naprawy.
    Sprawdzić czujniki położenia przepustnicy (G187 / G188 )

    czujnik g70 w APG to 06A906461G

    a ten który podałeś jest jest tu nr.53(nie występuje u Twojej żony w aucie)

Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •