Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 78

Temat: temperatura maks do 70 stopni celcjusza

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny temperatura maks do 70 stopni celcjusza

    Cześć wszystkim mam taki problem:

    Posiadam A3 AHF z 99r. jest to wersja z Włoch z południa Włoch. Nie wiem czy to standard w A3 ale auto ma naprawdę dużą chłodnicę i nie potrafi się zagrzać.

    Dzisiaj przeprowadziłem sobie mały test i około godziny 12 jak uruchomiłem autko to po minucie pracy na wyświetlaczu wskazówka temp. cieczy chłodzącej była na 60 stopni. Na klimie kod 49 było 30 stopni na kodzie 51 było 8 stopni (zbliżona do temp na dworze).
    Jak trochę pojeździłem to wskazówka na wyświetlaczu osiągnęła 70 stopni, na kodzie 49 zawsze podobnie jak na wyświetlaczu czyli też około 70 stopni i to jest tak naprawdę maksymalna temp jaką udało mi się osiągnąć podczas jazdy. W korku dochodzi czasem do 80 stopni ale muszę w nim stać z 30 minut minimum. Na kodzie 51 po kilku minutach jazdy wyświetlało się 90 i tak już się utrzymywało. W teście miałem ustawione na klimie 20 stopni i nadmuch 3 kreski.

    Mam więc pytanie jak mogę sprawdzić który kod jest dla mnie właściwy. (wydaje mi sie że 49 zawsze jest podobny do wyświetlacza) i co mam zrobić by silnik mi się bardziej zagrzał. Odnoszę wrażenie że termostat otwiera mi się przy temp 70 stopni po prostu. Czy da się to zmienić za pomocą komputera?? Samochód pali około 7,5 litra po mieście + korki około 10 minut według mnie trochę dużo. Proszę Was o pomoc czy jest sens wymieniać termostat i ile taki kosztuje??

    Pozdro
    Papaj
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 14:52

  2. #2
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Na pewno masz do wymiany termostat. Ile kosztuje, to nie pamiętam - ale było dużo o tym wałkowane. Poszukaj - poczytaj.

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    dokladnie masz do wymiany termostat wymieiałem w piatek koszt termostatu to 40 zl i za robocizne tez dalem 40 zl lacznie 80 zl. objawy mialem prawie takie same jak ty

  4. #4
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Wymieniaj w ciemno. Termostat Ci sie za wcześnie otwiera i silnik sie nie dogrzewa do 90 stopni.
    Ja zapłaciłem za średnio dobrą firme 40zł. W przedziale cenowym też pośrodku.
    Za robote zapłaciłem 20zł. w Sumie to prosta sprawa, spuścić część płynu i odkręcić węże. Wymienić termostat i można zakładać tylko trzeba spojrzeć czy dobrze się uszczelka ułożyła. Później tylko odpowietrzyć i dolać płynu. W sumie sam sie odpowietrza ale można mu nieco pomóc.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    termostat 100%....w ASO cena 115zł razem z o-ringiem (jak będziesz zamawiał to im o tym przypomnij! często przysyłają bez tego o-ringu)

    pzdr

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    ja rowniez o tym pisalem i zostalem wysmiany za to ze wspomnialem o innym chłodzeniu na rynek włoski.
    wymienilem termostat, proglem zostal, tylko ze u mnie nawet do 60stopni nie dochodzi... jak bylo cieplej z poltora miecha temu to mialem 70stopni w korku w wawie...

    ((

    nikt nie wie
    Ambition 1.9 TDI 110KM 98r

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Re: Nie grzeje się maks do 70 stopni celcjusza

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Papaj
    Cześć wszystkim mam taki problem:

    Dzisiaj przeprowadziłem sobie mały test i około godziny 12 jak uruchomiłem autko to po minucie pracy na wyświetlaczu wskazówka temp. cieczy chłodzącej była na 60 stopni.
    w ciągu minuty nagrzewa ci się do takiej tepmeratury?

  8. #8
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ja termostat wymieniałem dwa razy. Często od nowości są już wadliwe - mogło cię właśnie to spotkać. Termostat to pierwsze co mi przychodzi do głowy. Jeśli to odpada, to zostaje jeszcze czujnik temperatury albo wskazówki w liczniku źle wskazują - ale to ostatnie już zupełnie rzadko pada. Czujnik trochę częściej. Nie są to jakieś gigantyczne wydatki, a robota również do pokonania samemu - nawet bez kanału, więc do dzieła

  9. #9
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Piter87, w sumie sprawa stoi po środku... Bo faktycznie jest takie coś jak wersja z wydajniejszym chłodzeniem silnika... Ale, rozmiar chłodnicy nadal jest ten sam!
    Oto dowód:


    Wydaje mi się, że jak macie jakieś większe chłodnice, to nie są one montowane fabrycznie - a montowane przez dealerów we Włoszech... To by wyjaśniało ich istnienie, a brak w jakiejkolwiek dokumentacji audi.

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Re: Nie grzeje się maks do 70 stopni celcjusza

    w ciągu minuty nagrzewa ci się do takiej tepmeratury?[/quote]

    Po minucie wskazówka pokazywała 60 (w sumie mniej sie nie da) na kodzie 49 miałem 30 a na kodzie 51 miałem 8. Nie wiem które wskazanie jest poprawne.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •