Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Wymiana napinacza paska wielorowkowego ( inaczej klinowego ) - TDI / AHF

  1. #1
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny Wymiana napinacza paska wielorowkowego ( inaczej klinowego ) - TDI / AHF

    Zadanie nie jest zbyt skomplikowane. Jednak opis zawsze się przyda .
    Na pewno trzeba mieć :

    13 oczkową na małej przedłużce - grzechotce ,


    16 oczkowa - do zdjęcia zablokowania i zdjęcia bolca blokującego w nowym napinaczu .
    12 nasadowa do zdjęcia osłony silnika ,
    szczypce do zdjęcia rury IC->EGR
    u mnie jeszcze należało zdjąć lampę bo nie mogłem uchwycić dolnego ściskacza rury IC.

    Nowy i stary napinacz - stary miał łożysko już szumiące - po wymontowaniu po zakręceniu bardzo szumi , Gumowa osłona amortyzatorka też już powiedziała "papa".


    1. Zdejmujemy osłone silnika,
    2. Wyjmujemy rurę IC-EGR
    3. Luzujemy zbiornik z płynem wspomagania płynu kierowniczego - kluczem imbusowym - żeby rurki od niego były luźne i można było odkręcić napinacz
    4. Odkręcamy napinacz stary - 13 na przedłużce

    5. Napinacz lekko odskoczy , troszkę trzeba z nim się poszamotać i w końcu go wyjmiemy - jest tam ciasno .
    Mamy takie 3 śruby 13 ( 1 z nich dłuższa , na zdjęciu również śruba od zbiornika płynu wspomagania kier.):

    6. Teraz wkręcamy nowy napinacz , w odwrotnej kolejności


    7. Po przykręceniu trzech śrub 13 , musimy jeszcze napiąć napinacz - zdemtować bolec , na zdjęciu

    A tu na górze zdjęcia ta 16 śruba którą zblokujemy napinacz .

    DO tego mamy 16 oczkowa , szczypce i już ten bolec po demontażu

    Kluczem 16 , trzeba odciagnąć tą śrubę na dole napinacza - i zblokować go o coś - bałem się że będę musiał kogoś prosić o pomoc żeby przytrzymał ale przy naciąganiu , klucz da się zablokowąć o przód napinacza, wtedy szczypce w rękę i szybko zdejmujemy bolec, klucz 16 wyciągamy i napinacz odskoczy naciągając się i napnie pasek .
    Z tym ostatnim krokiem było najwięcej problemów ale teraz jak już wiem jak to zablokować to zadanie nie stwarza problemów .

    Po wymianie, ucichło spod maski , słychać tyrkot diesla i szumiącą tylko trochę od dwumasa skrzynię biegów . Zadanie zajęło mi z 1h. , może trochę więcej bo męczyłem się trochę z demontażem lampy i włożeniem rury IC na miejsce z zaciskami.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-08-15 o 14:16

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •