Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: [8L] błąd 00525 czujnik G39. Wymieniać lambdę czy nie.

  1. #1
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny [8L] błąd 00525 czujnik G39. Wymieniać lambdę czy nie.

    Witam. Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie na forum więc zakładam nowy temat.
    Wczoraj podłączyłem auto pod kompa, i znowu błąd 00525 czujnik G39. Za niskie napięcie. Czy to normalne?? moze robi się tak przez gaz. Mój mechanik mówi że lambda ok.Nie iwem co robić?
    Proszę o pomoc. Nie wiem czy zmieniać lambdę czy nie?
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A coś się dzieje z autem? Szarpie, dusi się, kopci, zamula?
    18" RS6

  3. #3
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tmstp
    A coś się dzieje z autem? Szarpie, dusi się, kopci, zamula?
    Jak odpali to falują obroty przez minutę potrafi nawet zgasnąć. Była robiona adaptacja z czyszczeniem przepustnicy, uszczelka pod głowicą wymieniona, świece wymienione. wywala mi tylko taki błąd na Vag-u.
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nie wymieniaj nic póki nie zostanie ustalone czy trzeba. Ja miałem bład 16514 tez z sonda , na forum wszyscy zgodnie stwierdzili wymien sonde tylko na orginal i bedzie git.
    Wymienilem, kasy od ***a zaplacilem, a blad jak byl tak jest. Bylem u diagnostyka powiedzial ze mnie po****lo:] (Przyczyna błedu nie była sonda lecz kostka nie łaczyła dobrze i na dziurach przerywalo obwód)

    Jedz do serwisu najlepiej boscha oni znaja sie dobrze na sondach i ci zdiagnozuja czy twoja pada czy nie. Ale z błedu wynika że tak.
    Powodzenia

  5. #5
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Muras
    Nie wymieniaj nic póki nie zostanie ustalone czy trzeba. Ja miałem bład 16514 tez z sonda , na forum wszyscy zgodnie stwierdzili wymien sonde tylko na orginal i bedzie git.
    Wymienilem, kasy od ***a zaplacilem, a blad jak byl tak jest. Bylem u diagnostyka powiedzial ze mnie po****lo:] (Przyczyna błedu nie była sonda lecz kostka nie łaczyła dobrze i na dziurach przerywalo obwód)

    Jedz do serwisu najlepiej boscha oni znaja sie dobrze na sondach i ci zdiagnozuja czy twoja pada czy nie. Ale z błedu wynika że tak.
    Powodzenia
    Ale właśnie mi się pojawiają objawy, typy falujące obroty jak odpale zimny od 400 do 900 a nawet gaśnie. Jak ciepły to nie. Ale czasem jak śmigam to tak jak by reagował po czasie. Albo jak ryszam to najpier się przydusi przy puszczaniu sprzęgła.
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czujnik temperatury?????

  7. #7
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Muras
    Czujnik temperatury?????
    Tak się właśnie zastanawiam nad nim! Ale po sotatnich pomiarach miernikiem mó mechanik stwierdził że jest ok. Mierzył piny 1 z 3 nie wiem jak go jeszcze dokładniej sprawdzic?? wie ktos może!
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  8. #8
    tomektmtm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    ajjjj to trzyyyy !!!!
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    przypchany katalizator ?

  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    marcint844 a zauważyłeś jakieś rażące różnice w spalaniu bo skoro tak to lambda na bank poszła, pocieszę Cię bo mam tez motor 1.6 i też gaz w sekwencji podpiąłem się Vag'iem i też mam taki błąd. Błąd ten wynika z obecności kompa gazowego i zmiany składu spalin przy przejściu zimnego silnika na gaz. Próbowałem wielokrotnie usunąć ten błąd ale on wraca za każdym razem, także odpuszczam go bo jakbym stosował się do wszystkich błędów jakie te proste komputery generują to bym zwariował. Sondę mam już drugą która padła też także niepotrzebny wydatek kasy, silnik w większości pracuje na bogatej mieszance i chodzi ładnie

  10. #10
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czarogo
    marcint844 a zauważyłeś jakieś rażące różnice w spalaniu bo skoro tak to lambda na bank poszła, pocieszę Cię bo mam tez motor 1.6 i też gaz w sekwencji podpiąłem się Vag'iem i też mam taki błąd. Błąd ten wynika z obecności kompa gazowego i zmiany składu spalin przy przejściu zimnego silnika na gaz. Próbowałem wielokrotnie usunąć ten błąd ale on wraca za każdym razem, także odpuszczam go bo jakbym stosował się do wszystkich błędów jakie te proste komputery generują to bym zwariował. Sondę mam już drugą która padła też także niepotrzebny wydatek kasy, silnik w większości pracuje na bogatej mieszance i chodzi ładnie
    Znaczy powiem tak, w sumie spalanie mam koło 9 benzyny nawet lekko ponad jak jeszcze śmigałem na niej, gazy pali mi od 9-11 w zależności od jazdy osatatnio wziął mi trochę więcej gazu koło 13, ale ustawiałem gaz i w sumie się poprawiło. Co mnie zastanawia to to że czasem jest mułowaty załapuje po czasie, a i tak jak pisałem jak np. ruszam to potrafi się przydusić, spać obrotami do 500 i dopiero wchodzi na obroty. Nie wiem co to może być ale mnie to już wkurza ostro. Najgorsze jest to spadnanie obrotów jak odpalam rano. Potrafi nawet zgasnąć jak jej dam w pedał to się uspokaja albo tak po 1 minucie, ale czasem jak jej depnę jak odpalę to potrafi coś strzelić tak jak by w filtr powietrza
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •