Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 24 z 24

Temat: Problem z jaegerem 1/2 fis!! wariujące wskazówki

  1. #21
    michul9's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Napisz bo juz mi rece opadaja

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #22

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Mam podobnie - zegary Jager i ze wskazań poprawnych wskazuje tylko prędkość (choć jak jest zimno to też nie zawsze). Tylko wymiana zegarów na VDO - do których się przymierzam także...

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Oława
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny Czyżby kolejny temat z licznikiem? Kontrolka ciś. oleju.

    Witam,

    od tygodnia jestem posiadaczką Audi A3 8l 1.8T quattro o oznaczeniu silnika ARX (rok produkcji 2001, pierwsza rejestracja 04.2002, udokumentowany przebieg 216 tyś. km).
    Wcześniej jeździłam tylko i wyłącznie samochodami z grupy VAG, m.in.: Audi S4 C4, Audi Coupe Typ85, Audi 90 USa B3, Audi A6 C4 2.8 quattro, Audi A8 D2 4.2 V8.
    Ostatnim moim samochodem była nowa Skoda Rapid w DSG, lecz po roku użytkowania auto zostało sprzedane i użytkuję Audi 8l, chociaż szukałam Audi A3 8P, lecz każda posiadała wady w postaci korozji błotników i drzwi..
    Do rzeczy...
    Występuje standardowy (tak mi się wydaje) problem dotyczący licznika półFIS Jaeger- opisywany niejednokrotnie na forum. Po włączeniu zapłonu (po nocnym postoju) wskaźnik temp. wędruje na 120 C (chociaż nie zawsze na 120, są przypadki wskazań 60 C, lecz wentylatory i tak pracują) i uruchamiają się wentylatory na 2-gim biegu, wskaźnik poziomu paliwa jak się okazało również wariuje, ponieważ wskazuje 3/4 paliwa, a wg skanera diagnostycznego jest ponad 3 galony (czyli jakieś 10,5 litra).
    Wczoraj jadąc w okolice Poznania z Oławy (niedaleko Wrocławia) temp. na wskaźnikach podskoczyła do 120 C, był sygnał dźwiękowy i migająca ikonka temp. na czerwono (wg skanera VIAKEN temp. cieczy 91 C).
    Po przejechaniu dystansu ok. 90 kilometrów po raz pierwszy odkąd mam to Audi zaczęła mrugać na czerwono kontrolka ciś. oleju (po zatrzymaniu pojazdu stwierdzono: poziom oleju silnikowego prawidłowy, pł. chłodniczy również- nie bulgotał, brak niepokojących odgłosów od strony silnika). Po odczekaniu ok. 10 min. wszystko wróciło do normy i dalsza jazda przebiegała bez zastrzeżeń (dodam tylko, że wcześniej był błąd czujnika temp. cieczy- zielony zwarcie do masy- wymieniłam na nowy zielony 4-pinowy oryginalny- lecz temp. wariuje- podczas jazdy potrafi spaść do 60 C, gdzie VAG pokazuje 90 C).
    Dzisiaj podczas powrotu spokojnego kontrolka od ciś. oleju znowu dała o sobie znać- mrugała po przejechaniu ok. 80-90 km i nie zgasła do momentu ponownego uruchomienia silnika (brak objawów hałasu, brak błędów). Czy w/w opis sugerowałby wymianę licznika na VDO? (chodzi mi o zapalającą się kontrolkę ciś. oleju- ciś. jeszcze nie było mierzone. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, czy były podobne przypadki, że oprócz złych wskazań temp. cieczy i poziomu paliwa zapalała się kontrolka ciś. oleju?

    Pozdrawiam serdecznie.
    Monika (Czarna).
    Ostatnio edytowany przez Czarna88 - 15-05-17 o 11:11

  4. #24

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny problem z licznikiem

    Witam od jakiegoś 1.5 miesiąca mam problem z licznikiem w audi. Otóż objawy są takie że raz nie działa wskazówka od prędkości i obrotów a raz cały licznik ( wskazówka paliwa, temp, obrotów i prędkości ). Dzieje się tak szczególnie kiedy pada deszcz. Po przejechaniu kliku km i nagrzaniu silnika wszystko wraca do normy, chyba że jest ulewa to trzeba dłużej odczekać. Przy tym wszystkim wskazówka od obrotów podnosi się na 1-2 mm do góry i opada.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •