Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 143

Temat: Korozja w A3 8L (1996-2003r) - Gdzie występuje/porady

  1. #51
    cirman's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Człuchów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja robilem zaprawki.. utlenia sie ocynk. to nie rdza.. trzeba zeszlifować stary lakier, podkład i malujesz.. prawda jest taka ze z dachem gorzej. to juz wychodzi cały element. z ta listwa od zamka na klapie tylniej to trzeba całą zjechać zeby przejscia nie bylo widac
    a czy wiesz, że ACzy rządzi? [SIGPIC]

  2. #52
    maslna's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    Brak aktualnie
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    W audi z 96r,miałem dach i słupki które idą nad drzwiami. Warto też zobaczyć na klapie tylnej,gdzie jest zamontowana ramka na tablice tam też występuje rdza.

  3. #53
    Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    U mnie przy dolnych listwach na drzwiach i malutkie ślady wychodzą na listwie na dachu od strony kierowcy. ja natomiast widziałem multum aut właśnie ze rdzą przy listwach))takie nie dopatrzenie konstruktorów gdyż łatwo dostaje się pod nie woda;/ Jeśli chodzi o tylnią klapę błotniki i maskę mam spokój, zero śladów

    ---------- Post dodany 14-11-12 o 18:36 ----------

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cirman Pokaż post
    prawda jest taka ze z dachem gorzej. to juz wychodzi cały element.
    To zależy od lakieru jaki się ma... Mi uderzył odbój od tira i roztrzaskał mi szybę i wgniótł dach na łączeniu z szybą. Zapłaciłem 200zł i facet mi to zrobił z przejściem- zero śladów, nie znać przejścia Dodam iz mam lakier niebieską perłę i szyber dach co może troszkę pomaga zamaskować. Jeśli wychodzi wam rdza nad tą dolną listwą na drzwiach to lakierujcie drzwi z przejściem. Zdejmnijcie tą listwę na środku drzwi i starajcie się aby przejście skończyło się pod tą listwą właśnie. Ciężko to wytłumaczyć ale jak się powie lakiernikowi że z przejściem do środkowej listwy to będzie wiedział o co chodzi. Nie będzie znać przejścia gdyż listwa je zamaskuje a przy sprzedaży może ułatwić sprawę...

  4. #54
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Hmm... to bąble na listwie zamka od tylnej klapy to jest utleniający się ocynk ?

    Ale ta listwa jest chyba plastikowa, a plastiku raczej nie ocynkowali

  5. #55

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ruda nie atakuje ramki tylko klapę przy tej listwie na brzegach. Jak się ją zdejmie to ładnie widać

  6. #56
    Mazak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez majstera3 Pokaż post
    Hmm... to bąble na listwie zamka od tylnej klapy to jest utleniający się ocynk ?

    Ale ta listwa jest chyba plastikowa, a plastiku raczej nie ocynkowali
    Mi się wydaje, że listwa jest aluminiowa. Też mam na niej bąbelka.
    Odnośnie korozji na drzwiach to u mnie tak to wygląda:


  7. #57
    luxusbca's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stalowa wola
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to samo mialem. mały bąbelek w czerwcu a we wrzesniu juz cala masa bąbli. trzeba sciagnać listwy( pamietaj aby je wysunąć a nie ciągnąć bo poobrywasz zatrzaski) zeszlifowac, troche szpachni, lakier, wolne 2-3godz i robota zrobiona. I radzil bym ci sie za to szybko zabrac bo idzie zima, jak ci sie tam sól dostanie to rdza ci pol drzwi zeżre

  8. #58
    Mazak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ale mam wrażenie, że to są dwie sprawy:
    - na krawędzi pod listwą widać już rudą i to być może spróbuję zrobić samodzielnie,
    - pomiędzy dolną a środkową listwą pod lakierem pojawiają się bąbelki coś jak na pierwszym zdjęciu, ale tutaj samodzielna rzeźba bez pistoletu, a nawet z pistoletem a bez wprawy w posługiwaniu się nim wyjdzie raczej średnio.
    Przed zimą nie dam rady się za to zabrać. Zastanawiam się tylko co potem, czy zabezpieczyć samodzielnie te krawędzie i jeździć dalej, czy dać to do lakiernika i zrobić z tymi bąblami od razu. Namiary na dobrego lakiernika w Warszawie chętnie przyjmę.

  9. #59

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi A3 2000 r.
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Ja właśnie teraz robię w swojej wszystkie 4 drzwi... Najbardziej zgniły drzwi od strony kierowcy. Audi bardzo popisało się z tymi z tymi listwami. Mocowanie ich jest beznadziejne, bo każde przesunięcie listwy po drzwiach to już ingerencja w lakier, już nie mówiąc o wkrętakach na końcach listwy, które na pewno przy montażu zdzierają lakier i potem blacha zaczyna rdzewieć. Ja teraz wszystkie listwy wsadzę dodatkowo na konserwacji. Nie wiem ile te drzwi wytrzymają, pewnie po około 2 latach znowu rdza zacznie wychodzić. Szkoda, że tak trudno dostać jakiekolwiek drzwi na szrocie. Do 3d jeszcze można dostać, ale do 5d graniczny z cudem. Jako ciekawostkę podam, że nowe drzwi (sam płat blachy) w ASO kosztują ponad 1700zł .

  10. #60
    Arronax's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ja zauważyłem że zaczęła mi rdzewieć przy odpływie rynna dachu (jak zwał tak zwał ) z lewej strony nad drzwiami. Będę musiał coś z tym zrobić, jakoś zabezpieczyć.
    1.9 TDI ALH > 1.6 APF > ...

    Moja A3 : http://www.a3-club.net/forum/showthr...o-seria/page11

Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •