Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 143

Temat: Korozja w A3 8L (1996-2003r) - Gdzie występuje/porady

  1. #101
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ja mam niestety do roboty w 3D cały tylni próg trochę ktoś go zaniedbał ale jak na tak rocznikowe auto trzyma się super i co mnie zaskoczyło - ruda zbiera się pod tą listwą jak otwiera się drzwi pasażera i jest przyczepiona ona do budy:
    http://scr.hu/8yk/aa6p3
    Zdjęcie takie badziewne ale tylko poglądowe, nie wiem sam czy tam jakoś dalej się nie rozejdzie bardzo ta ruda, ale tam też potrafi się pojawić.

  2. #102
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Panowie, rdza pojawia się nie bez powodu. Te listwy ozdobne ładnie wyglądają... ale z czasem zapinki się rozluźniają i listwy zaczynają lekko odstawać. To prowadzi do tego, że woda zamiast po listwie, zaczyna spływać za listwą, po drzwiach. Zaczyna też zbierać się tam piach itp. Jak namoknie trzyma jak gąbka. Wiele osób ma zapewne uszkodzone mocowanie listwy tam gdzie wkręca się śrubki (po 2 na listwę) i wtedy rdza zaczyna brać otwory w drzwiach.

    Warto pomyśleć o nowych spinkach - koszt to raptem 1,33 zł/szt

    Za 18 szt (wersja 5D) zapłaciłem ~ 30 zł.

    Na forum w warsztacie jest tez fajna instrukcja jak naprawić mocowanie na wkręty

    Myślę, że warto co jakiś czas rozkręcić listwy i wyczyścić prowadnice z zalegającego syfu.

    Dodatkowo zastanawiam się, czy nie polecieć po rancie listwy (na łączeniu z drzwiami) fazki czarnym silikonem i ładnie odciąć taśmą - nie byłoby nawet tego widać, a woda leciałaby zawsze po listwie a nie za nią. A pod listwę na rant drzwi za-psikać plasti-dipem albo plastilakiem, tak by odizolować blachę.

    Co o tym myślicie ? (Oczywiście warunek to zdrowe ranty, bez oznak korozji itp...)

  3. #103
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Panowie, planuje pomalowac drzwi na dole, pod tymi listwami. Wiem, ze trzeba odkrecic srubki od wewnetrz a potem ta listwe popchnac w kierunku przodu auta ?
    Co do samego lakierowania to chce zastosowac na gola blache srodek ktory wnika gleboko w blache, taki antykorozyjny, na to szpachla, podklad epoksydowy, baza i bezbarwny. Warto przy montazu tej listwy dac ja na smarze ??

    I czy bede musial malowac cale drzwi ? Chyba tylko pod listwa, takze ewentualnie jak zle dobiore lakier to nie bedzie widac ??

  4. #104
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    a malowałeś kiedyś coś ?

  5. #105
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez buzz-astral Pokaż post
    a malowałeś kiedyś coś ?
    Nie malowałem autka... Ale mysle, ze zrobilbym dobrze.
    Ogolnie co myslicie o tym co pisales w poprzednim poscie ?

  6. #106
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    to jest teoria co napisałeś, coś tam czytałeś...ale szpachlę dałbym po podkładzie epoksydowym.
    różnica koloru może być, w zależności kto to miesza i kto maluje.
    Jak nie masz daleko do Mikołowa to zapraszam na PW. Ogarnialiśmy kilka takich prac...

  7. #107
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    widze, ze zguba sie znalazla... cabanmat, a tak naprawde jego 27 wcielenie (albo 35?). i jeszcze swoj temat dalej klepie... masz 24h na wyjasnienie, inaczej kolejny ban.


    ps. poplacz sobie na a4-klubie, o ile jeszcze tam bana nie dostales.


    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez buzz-astral Pokaż post
    Jak nie masz daleko do Mikołowa to zapraszam na PW. Ogarnialiśmy kilka takich prac...
    raptem 340km z biłgoraja ma

  8. Podziękowania dla czaro10 za pomoc w problemie

    buzz-astral (16-02-15)

  9. #108

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mnie, świeżo upieczonemu posiadaczowi Audi a3 8L 1,6 3D z 1997 roku, widok rdzawych zacieków pod dolnymi listwami drzwi oraz powierzchniowej korozji na dolnej krawędzi przednich błotników dobitnie uświadomił, że słowo Audi nie oznacza wcale wieczny. Już wiem że są to typowe problemy, i prędzej czy później musiały się pojawić. Wstępna wizyta u "fachowca" dała wycenę po 300zł na stronę, czyli 600zł całość.

    Zapewne można szukać tańszych usług, ale pierwszym mym pytaniem jest, jak trwałe są naprawy polegające na malowaniu drzwi do połowy (do górnej listwy)? Skoro usterka jet typowa, i mechanizm jej jest znany, to czy możliwe jest całkowite wyeliminowanie problemu? Z punktu widzenia lakiernika, całkowite usuwanie przyczyny nie jest w jego interesie. Powinno zależeć mu na tym, by po kilku latach wrócić do niego w celu dokonania ponownych napraw. Najlepiej, by okres był na tyle długi by klient uważał, że dobrze wydał pieniądze, a jednocześnie na tyle krótki by zarobić, zanim samochód trafi na złom.

    U mnie problem pojawił się w podeszłym już wieku 18 lat. Nie znam pełnej historii tego samochodu. Z opisów poprzedniego właściciela wynika, że trafił on do Polski 3,5 roku temu. Z tego przez pierwsze 2 lata był garażowany. Zapewne, wielu z Was miało okazję przetestować efektywność napraw powłoki lakierniczej w okolicach dolnych listew. Jakiej trwałości można spodziewać się po naprawach?

    W wątku tym pojawiła się kwestia oklejenia drzwi folią. Zainteresował mnie ten pomysł i postanowiłem nieco go rozwinąć. Natrafiłem na ogłoszenia oferujące oklejanie folią samochodów w wielu celach. Jednym z głównych jest oczywiście zmiana koloru, ale pojawiły się też możliwości naklejania reklam i dodatkowe zabezpieczanie lakieru za pomocą folii bezbarwnej. Oklejanie pordzewiałej karoserii nie wydaje się być dobrym pomysłem. Z drugiej strony zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia po naprawach może mieć już jakiś sens.

    Nie jest dla mnie jasne, czy folia może zapobiec efektowi uszkadzania lakieru przez pracującą listwę. Czy da się okleić drzwi razem z listwą, czy też należy zdemontować listwę, okleić drzwi i zamocować listwę ponownie. Ta drobna różnica może mieć kluczowe znaczenie.

    Nie bez znaczenia jest też koszt zabiegu oklejania. Jak na racie nie trafiłem na żadne wiarygodne kalkulacje z tym związane.

  10. #109
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    W każdym aucie w tym wieku będzie choć trochę rdzy. Oddaj do lakiernika. Jak dobrze zrobi to ok 2 lata wytrzyma. Potem może zacząć coś wychodzić. Wtedy zrobisz zaprawki i bedzie spokój na jakiś czas. Trzeba co jakis czas zagladac pod listwę i usuwac korozje zanim wyjdzie nad listwę. Jak chcesz wyeliminować problem na 10 lat to kup nowe drzwi w Aso. Ale koszt wyniesie połowę wartości auta.

  11. #110

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wynika z tego, że skuteczność napraw powłok lakierniczych jest taka sobie. Czyli blacharze robią tak, by trzeba było ponownie poprawiać, bądź nie ma technologii mogącej to zrobić lepiej.

    O ile pierwsza część powyższego twierdzenia jest uzasadniona ekonomicznie, bo lepiej jest mieć stałego klienta, niż załatwić sprawę raz a dobrze, druga część nie wydaje się się być prawdziwa. Natrafiłem bowiem na artykuł opisujący technologie tworzenia powłok cynkowych, oraz sposoby ich naprawy. Naprawa powłok cynkowych.

    Z tego co czytałem na tym forum, nikt nie brał pod uwagę możliwości ponownego ocynkowania wyczyszczonych do gołej blachy elementów. Niestety nie jestem w stanie ocenić czy taki zabieg jest ekonomicznie uzasadniony. Ale, skoro istnieje możliwość "malowania cynkiem", to metoda taka może być teoretycznie dostępna dla zwykłych ludzi nie posiadających drogiego sprzętu i zaplecza.

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •