Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 151 do 160 z 194

Temat: Zasady wygłuszania drzwi

  1. #151

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    Zamieszczone przez robakos
    matą stp silver
    a tak z ciekawości masz czarny napis czy niebieski na odwrocie ?
    czarny, http://zapodaj.net/2a6dd00b5009e.jpg.html

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    czyli co mata + żywica jak rozumiem jest niezbędna do usztywnienia tapicerki
    sama żywica
    jest jakiś specyficzny sposób na jej nakładanie?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    co to za wata?
    Taka jak do suba w 8p jest fabrycznie pomiędzy tapicerka a blachą to sie powinno nadać
    http://allegro.pl/owata-ovata-watoli...501798280.html
    dystans do blachy na silikon nawet bym dał mdf jest warstwowy jak za dużo będzie wystawał to sobie skrócisz
    tą watę to sobie odpuszczę, co za dużo to nie zdrowo,
    mam właśnie gotowe mdfy o grubości 18mm także po wycięciu i montażu blachy będę musiał zrobić przymiarkę czy są za grube

  2. #152
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    czarny
    To niby ta gorsza wersja , gdzies widziałem temat jest ciensza od niebieskiej o prawie 1mm a to niby ta sama mata teorii było kilka
    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    jest jakiś specyficzny sposób na jej nakładanie?
    no nie nakładasz kilka warstw w zależności od efektu i zabezpiecz tapicerkę przed upapraniem , ma być twarda i nie wydawać żadnych innych dzwięków jak będziesz w nią pukał sam musisz oszacować nic nie ma w niej latać

  3. #153

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    czarny
    To niby ta gorsza wersja , gdzies widziałem temat jest ciensza od niebieskiej o prawie 1mm a to niby ta sama mata teorii było kilka
    szczerze mówiąc to kompletnie się nie znam na tych matach, zdecydowałem się na zakup takich a nie innych bo były w wielu wątkach i na różnych forach chwalone więc się na nie zdecydowałem,

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    jest jakiś specyficzny sposób na jej nakładanie?
    no nie nakładasz kilka warstw w zależności od efektu i zabezpiecz tapicerkę przed upapraniem , ma być twarda i nie wydawać żadnych innych dzwięków jak będziesz w nią pukał sam musisz oszacować nic nie ma w niej latać
    ok, a tak poza powyższym tematem możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak idą przewody głośnikowe od radia do głośnika? i co należałoby rozebrać by móc je swobodnie na nowo przeciągnąć? (powiedźmy, że chciałbym je wymienić)

  4. #154
    kr3ngdee's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń/Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja osobiście będę chciał przetestować PASTĘ BRAX na tapicerkę zamiast syfiastej żywicy. Na to piankę. Głośniki Morele pod wzmakiem 13cm. I stp na poszycie drzwi + uszczelnienie miejsc gdzie jest przewiew na tyle na ile to będzie możliwe wraz ze wzmocnieniem spasowania tapicerki do ramy. Nie przemawia do mnie temat wsadzania tam blachy dodatkowej chociaż wiem, że efekt byłby lepszy. Zobaczę czy mnie taki setup zadowoli. Co o tym myślą spece?
    Najchętniej oddałbym wszystko do zrobienia wraz z instalacją jakiemuś specowi, ale popularne zakłady wołają od 3k w górę za to co ja chcę, a reszta wymyśla inne cuda i sam już zgłupiałem.
    Na obecną chwilę mam głośnik w boczek zrobiony z 22mdf Alpine SWG 20cm - przyzwoite brzmienie jak na tak mały litraż.
    A z resztą się wstrzymuję z zakupami do czasu, aż znajdę dobrego wykonawcę z ciekawą propozycją, bo lepiej zlecić razem z materiałem z racji tego, że spec dostanie lepsze rabaty na sam sprzęt niż ja. Roboty z kablami się nie tykam także nie pytajcie dlaczego sobie sam nie zrobię.
    Jakby ktoś kogoś znał to prosiłbym o kontakt
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  5. #155
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    To nie ma się specom podobać opisz swoje spostrzeżenia dla potomnych , a zwykle drogo wychodzi u fachowca bo sporo pracy jak nie masz zdolności to się nie zabierają sam tapicer za boczki weźmie ok 500 jak by dac do blacharza na przegrodę to pewnie tez tyle plus dlubanie z boczkiem żeby to wyglądało tokarz pierścienie ALU itp i masz porzadnie wygluszyc zestroic i powinno być dobrze.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    szczerze mówiąc to kompletnie się nie znam na tych matach, zdecydowałem się na zakup takich a nie innych bo były w wielu wątkach i na różnych forach chwalone więc się na nie zdecydowałem,


    ok, a tak poza powyższym tematem możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak idą przewody głośnikowe od radia do głośnika? i co należałoby rozebrać by móc je swobodnie na nowo przeciągnąć? (powiedźmy, że chciałbym je wymienić)
    Kable powinny się zmieścić we wtyczce w drzwiach jak masz wolne miejsce wiercisz dziurę i kabelki przeciagasz ja mam osobno opuszczone obok fabryki SA gumy takie jak do centralnego zamka ale drzwi trzeba zdjąć. A o matach słabo czytałes , zdania SA podzielone dekarka czy STP ja mam swoje nie ważne czym ważne jak 2 warstwy dekarki a jedna STP oto jest pytanie jak glosniki sa za 300 wzmak i radio tez to mata za 300 to nieporozumienie źle wydane $

  6. #156

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeszcze nie zrzucałem boczków z drzwi, ale mam pytanie dla tych co juz są po przeróbkach, czy nie ma tam na tyle miejsca, żeby zrobić formę np ze styropianu i oklejając ja kilkoma warstwami mat i żywicy stworzyć zamknięta komore o pojemności 13-14 litrów?. To by byla wystarczającą skrzynia na głośnik 13cm. Tylko pytanie...czy jest tam na tyle miejsca, bo jak oglądam foty, które koledzy wrzucali, to jest wszystkiego nadzgane do oporu i jeszcze szyba schodzi na dol... Wtedy jedynym wyjściem bylo by faktycznie uszczelnić przez przykrecenie blach aluminiowych i wyklejenie wszystkiego matami. Pozdrawiam.

  7. #157
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy107 Pokaż post
    formę np ze styropianu i oklejając ja kilkoma warstwami mat i żywicy stworzyć zamknięta komore o pojemności 13-14 litrów?
    TAK SIE TEGO NIE ROBI .
    A mam pytanko na co ci komora ?
    Zamknij drzwi blachą , najlepsza opcja w tym aucie

  8. #158

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    TAK SIE TEGO NIE ROBI .
    A mam pytanko na co ci komora ?
    Zamknij drzwi blachą , najlepsza opcja w tym aucie
    A no właśnie nie wiem jak się to robi z ta żywica i matami, ale wykombinowałem sobie, że styropian łatwo się rzeźbi,więc można łatwo go wymodelować a po nałożeniu na taka formę kilku warstw maty i żywicy dałby sie łatwo wydłubać z środka i mamy gotową bryłę. A kombinuję tak dla tego, że owszem ... zamknięcie drzwi blachą jest pomysłem całkiem dobrym, ale w ten sposób dajesz temu glośnikowi tylko komorę rezonansowa. I to mocno nie szczelną. Minus tego pomysłu jest taki, że komora dla głośnika powinna być ograniczona odpowiednim litrażem, żeby głośnik miał dobre warunki. Jak zamkniemy drzwi blacha, to komora będzie zbyt duża nawet na głośnik 20 cm. A przecież membrana powinna mieć też dobre warunki do wytworzenia ciśnienia powietrza wewnątrz komory. No wiesz....coś na wzór takich komór jak były montowane ori do bose... chociaż one były za małe trochę. Może przesadziłem z tymi kilkunastoma litrami, ale do takiej 13-ki komora 5-7 l. była by chyba dobrym rozwiązaniem? Jak masz jakieś pomysły jak taką formę wykonać lepiej, czy łatwiej, albo skuteczniej, to proszę o jakieś linki lub porady.
    Ostatnio edytowany przez chudy107 - 16-04-15 o 20:10

  9. #159
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy107 Pokaż post
    Minus tego pomysłu jest taki, że komora dla głośnika powinna być ograniczona odpowiednim litrażem, żeby głośnik miał dobre warunki.
    sam na to wpadłeś czy ktoś ci powiedział , to są brednie

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy107 Pokaż post
    to komora będzie zbyt duża nawet na głośnik 20 cm
    a poprzesz to jakimś dowodem , czy tak sobie z palca wyssałeś
    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy107 Pokaż post
    A przecież membrana powinna mieć też dobre warunki do wytworzenia ciśnienia powietrza wewnątrz komory
    Sugerujesz zapakowanie w drzwi suba ?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy107 Pokaż post
    ale do takiej 13-ki komora 5-7 l. była by chyba dobrym rozwiązaniem?
    Ja bym odradzał , zrobisz jak zechcesz
    Wsumie już pisałem , najlepiesz 16 i zamknąć drzwi ale przy 13 też tak można ale gorzej to zestroić w miarę sensownie

  10. #160

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    sam na to wpadłeś czy ktoś ci powiedział , to są brednie
    wpadli na to ludzie, którzy konstruują głośniki.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    a poprzesz to jakimś dowodem , czy tak sobie z palca wyssałeś
    w necie jest trochę tych programów do obliczania litrażu komory głośnika. Nie mówię że zamknięcie drzwi blachą to zły sposób. Mówię że tak duża komora nie daje dobrych warunków dla głośnika i nadal jest on daleko od tego jak powinien zagrać. Gra dużo ciszej i jak zawieszony w pustej przestrzeni. Dobrze wyliczona komora powinna działać na membranę od środka jak sprężyna. Tu tak nie będzie, bo dźwięk wyemitowany przez tylna cześć membrany będzie się jeszcze szwedał po tak dużej komorze kupę czasu, a że nie jest szczelna to w końcu mniejszymi lub większymi dziurkami wydostanie się do budy. Pomijając fakt, że tak długo odbijająca się fala będzie się zderzała z nową - wyrzuconą z tylnej części membrany albo będzie się tworzyła stojąca fala w drzwiach, to jeszcze będą wylatywać szczątkowe fale z wnętrza drzwi z niewiadomo jakim opóźnieniem i będą się zderzały z fala wyrzucona przez przednią część membrany...rozumiesz to zjawisko??? Żeby to wygubić musiałbyś tam nawalić naprawdę sporo watoliny, a wtedy zjadł by Cię grzyb z tych drzwi, bo cała woda zostawała by w tej watolinie. To samo dzieje się jak krzykniesz w dużej hali lub studni. Chwilę trwa zanim fala się odbije i wróci prawda? (potocznie można to nazwać echem) Ale zanim ona wróci, to Ty już jesteś w połowie następnego słowa i ta powracająca fala zaczyna zagłuszać to co mówisz. Ja wiem że to jest auto i jest ciężko wszystko wprowadzić w życie tak żeby było zgodne z tym co się wyliczy, ale może było by warto spróbować zakombinować z jakimś innym rozwiązaniem. Nie liczyłem tego dla swoich głośników, bo już nie zajmuję sie konstruowaniem obudów od wielu, wielu lat i nie pamiętam wszystkiego ,ale może się okazać, że nawet wystarczy komora 3l. Wszystko zależy od sprawności głośnika itd... To zresztą jest temat rzeka. Strojenie obudowy do głośnika obliczanie komory itd...jest uwarunkowane parametrami głośnika i częstotliwością jaką chcesz z niego wyeksponować. Jak widać nie wyssałem sobie tego z palca

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    Sugerujesz zapakowanie w drzwi suba ?
    Wydaje Ci się że każda konstrukcja zamknięta to już sub??? W takim razie wszystkie monitory...tzw kolumny głośnikowe sprzedawane w zestawach audio w marketach itd... mają w Twoim rozumieniu sub i tweeter? No bo konstrukcja jest zamknięta, żeby ciśnienie zostało uwięzione....to jak są emitowane mid tony? Głośniki do suba ...zapewniam Cię są innej konstrukcji i parametrów niż do mid basu....zapewniam Cie, a w szczególności te do zastosowania w obudowach BR

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    Ja bym odradzał , zrobisz jak zechcesz
    Wsumie już pisałem , najlepiesz 16 i zamknąć drzwi ale przy 13 też tak można ale gorzej to zestroić w miarę sensownie
    No widzisz... sam przyznałeś, że w miarę jak zakladasz większy głośnik do tak wielkiej komory - jak całe drzwi...jego sprawność się polepsza i gra lepiej, dla tego napisałem że jest za duża nawet na głośnik 20 cm

    Jeszcze lepszym rozwiązaniem było by przy tak małych głośnikach zastosowanie komory o konstrukcji otwartej... czyli z reflexem. Ale to już masakra....z obliczeniem przekroju kanału i jego długości. Ale takie rozwiązanie wycisnęło by na maxa parametry takiego głośniczka. podmuch fali wyrzucony przez tył membrany byłby wtłoczony do reflexu i polepszyły by się o wiele bardziej basy. Możesz to sam sprawdzić obsadzając głośnik nawet w kartonowym pudełku. Wytnij dziurę i posłuchaj jak gra głośnik, potem zatkaj ja i zobaczysz ile basów to utnie. A jak włożysz go do dużego kartonu....to tak jak pisałem wcześniej....jak w studni.
    Może jakaś mądra głowa z dobrą wiedzą się wypowie, podpowie? i może razem wpadniemy na jakiś ciekawy pomysł?

    Jeszcze Ci tylko dodam, że jakiś czas temu kalibrowałem alpine z prockiem przez mikrofon w q7 i skalibrowało się pięknie, nic nie trzeba było poprawiać ręcznie, ale widziałem juz w A6 że są tam założone właśnie takie komory na głośniki. Jak usłyszałem jak to gada, to zacząłem sobie kompletować takie audio do swojej A3. Jak to usłyszał kuzyn z mania prześladowczą i dużo większym portfelem kupił sobie dokładnie taki zestaw jak ja. Ale ja swojego jeszcze nie zamontowałem z braku czasu. Przyjechał się pochwalić że już ma i żeby mu to skalibrować i teraz najlepsze....procesor odczytując dane z mikrofonu wyciął basy w piguły. Czyli w budzie jest studnia i procek ściąga basy aż opóźnienia basów będą dobre. Ale nie wiem czy coś kombinował z zamykaniem drzwi blachami. Wiem tylko że wykleił drzwi soudalem, bo dałem mu linka do tego tematu.
    Ostatnio edytowany przez chudy107 - 17-04-15 o 04:09

Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •