Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Sprawdzanie histori w ASO? Coś się zmieniło czy aso kłamie?

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa/wpr
    Auto
    golf ahf & octa alh
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Sprawdzanie histori w ASO? Coś się zmieniło czy aso kłamie?

    Historia jest taka:
    Od dłuższego czasu szukam samochodu i nigdy nie miałem problemów żeby sprawdzić historię kolejnych furek w aso jeśli takowa była. Radom leszno nadarzyn- zero problemów zawsze chętnie pomagali.
    Chciałem sprawdzić następny samochód więc pojechałem z vinem do nadarzyna. Tam sprawdzili ale powiedzieli że jeśli samochód był serwisowany w polsce to historia wyświetli się tylko w tym aso w którym samochód był serwisowany. A że był w piasecznie więc odrazu tam pojechałem i zostałem odprawiony z kwitkiem. Jak byłem pierwszy raz pan powiedział że udzieli mi takich informacji tylko i wyłącznie jeśli przyjdę z właścicielem samochodu. Spróbowałem drugi raz wieczorem kiedy ktoś inny siedział na stanowisku i otrzymałem odpowiedź od jakiegoś ważniaka że "HISTORIA SAMOCHODU NIE JEST W ŻADNYM WYPADKU DO WGLĄDU BO JEST TO TAJEMNICA VW KTÓREJ NIE MOGĄ MI UDOSTĘPNIĆ I JEDYNIE MOGĄ SPRAWDZIĆ STAN TECHNICZNY SAMOCHODU, ALE PRZEBIEGU MI NIE PODADZĄ NAWET JEŚLI WSTAWIE GO NA PRZEGLĄD PRZED ZAKUPEM"

    Dodam tu że nigdy nie wjeżdżałem z butami do serwisu i "żądałem" tylko grzecznie i dyskretnie mówiłem jaka jest sprawa i prosiłem o sprawdzenie.

    Cała sprawa ma jeszcze taki ważny aspekt. Samochód którego jakimiś dziwnymi zbiegami okoliczności nie moge sprawdzić należy do gościa który naprawde bardzo mocno współpracuje z rowiński-wajdemajer w piasecznie a pracownicy to jego ziomale.
    Gdy poprosiłem właściciela auta czy może mi dać nr vin (wiem że nie spodziewał się tego bo miał mnie za laika) widziałem że bardzo mu to nie pasowało- zdenerwował się ale dał. Książka serwisowa jest ale od pewnego przebiegu nie ma wpisów co on skomentował że "chłopaki jakoś nie wpisali" ale zarzeka się że wszyściusieńko było robione właśnie w tym serwisie. Chodzi mi o to że przebieg jest podejżanie niski i jeżeli był kręcony nie mogę za ten samochód dać dużych pieniędzy bez sprawdzenia historii w aso skoro ona tam jest.

    Czy to może być zmowa tych wszystkich gości z aso czy weszły jakieś nowe przepisy?
    Jak to jest? Co robić? Spotkaliście się z czymś takim?

    sorry że krzyczałem

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    w kazdym dowolnym ASO moga sprawdzic wszystko jesli autko bylo serwisowane.
    a czy sie zmienilo ? hmm coz, wiem ze przestali podawac na telefon, sprobuj gdzie indziej, powiedz ze zaplacisz
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa/wpr
    Auto
    golf ahf & octa alh
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro
    powiedz ze zaplacisz
    W nadarzynie powiedzieli że samochody zakupione w Polsce można podejżeć tylko tam gdzie były serwisowane. Wierze im bo są bezstronni i zawsze pomagali.
    Natomiast w piasecznie gdzie samochód był na 100% serwisowany powiedzieli że w żadnym wypadku nie podadzą mi historii nawet jeśli wykupie przegląd.

  4. #4
    maxi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów/Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Też miałem przejścia w tym serwisie i nie polecam...byłem zakupić dywaniki i przy okazji chciałem się dowiedzieć (kumpel znał VIN i chciał kupić A4) i niestety usłyszałem to samo. Jedz lepiej do Szwczyka i wszystkiego się dowiesz...a serwis i salon w olej...
    WIG20 Future



  5. #5
    ewsd's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    S3 :)
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    W nadarzynie to w ogóle serwis jest super . Kupiłem parę lat temu „ b3 „ która była tam serwisowana , dostałem od właściciela rachunki co było robione . Dodam że rachunki były spore bo gościu miał kasę i nie skąpił na auto . Czasem okazywało np. że część była zamontowana używana albo przegub od 1,6 a do 2,0 jest inny większy itp.
    Daleka od serwisu w Nadarzynie !!!
    Maciej __tylko OOOO : 80 B2-'81~1.6 ,80 B3-'91~2.0 , 80 B4-'93~2.6 , 80 B4-'93~2.0 , A4 -'95 ~1.6 , A3-'98~1,8 , A3-'01 ~1,8 T , A3 SB -'09 ~1,8 TFSI , S3 BHZ teraz S3 CDLA

  6. #6
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Ja próbowałem sprawdzić Po VIN móje autko w NOMA 2 w Katowicach i też odprawili mnie z kwitkiem. Próbowałem ze 3 razy i słyszałem m.in. takie odp. Że teraz juz nie podają, bo mają zakaz od VW, że handlarze to wykorzystywali i cofali licznik do ostatniego przeglądu w ASO. Inny gościu mi powiedział że mogą podejrzeć ale tylko te które były serwisowane w Niemczech i to jeszcze odpłatnie itp. (mój jest z FRA) W efekcie nic sie nie dowiedziałem a byłem osobiście z autkiem przy okazji drobnych zakupów.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •