Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 127

Temat: Falujące obroty 3.2 V6 Quattro

  1. #101

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy targ
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    na początku napisz jakie masz problemy bo ja miałem falowanie obrotów w granicach 1500-2300rpm (podczas jazdy również wyczuwalne) a inni na biegu jałowym
    no i sprawdź sobie synchronizacje walków rozrządu bloki danych 208-209

  2. #102

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasienica Rosielna
    Auto
    A3 3.2 BMJ 250PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grabiec Pokaż post
    na początku napisz jakie masz problemy bo ja miałem falowanie obrotów w granicach 1500-2300rpm (podczas jazdy również wyczuwalne) a inni na biegu jałowym
    no i sprawdź sobie synchronizacje walków rozrządu bloki danych 208-209
    Sprawdziłem bloki dla 208 mam -2 i dla 209 -4
    Przebieg auta 144tkm

    falowanie generalnie w całym zakresie obrotów najbardziej odczuwalne w na niskich obrotach (na biegu jałowym jak i podczas jazdy, nie ciągnie równo - ale nie zawsze)

    błędy:

    1. sonda lambda 1, rząd 1
    sygnał mieszanki za ubogiej
    statycznie

    wykasowany 2-3x

    i teraz
    1. sonda lambda 1, rząd 1
    sygnał mieszanki za ubogiej
    statycznie
    2. rząd 1 przestawienie wałka rozrządu, opóźnienie
    Nieosiągnięta wartość wymagana
    statycznie

    zalałem nareszcie świeże 98 przejechałem narzazie 15km i błąd nie wrócił. Jeszcze dzisiaj zrobie z 60km i zobaczymy.

  3. #103

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy targ
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    odepnij wtyczki z zaworków przestawnikow walków rozrządu na początku z wydechu (brązowa wtyczka) auto wejdzie w tryb awaryjny nie przejmuj się tym i zobaczysz co się stanie powinno na wyższych obrotach przestać falowanie
    a co do falowania na wolnych tez tak miałem ale sporadycznie pomagało odpięcie wtyczki ze zaworka ssącego czarna wtyczka

    skoro masz przebieg 144tys to licz się z tym ze będziesz miał za nie długo rozrząd na 100% do roboty bo średnio 150tys i się zaczynają problemy z rozciągniętym łańcuszkiem i fazatorami

  4. #104

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasienica Rosielna
    Auto
    A3 3.2 BMJ 250PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ

    Domyślny

    te wtyczki to sa od chyba sond lambda.... stąd może te błędy. mocne falowanie mam przy 1 do 2 tys. ale tez przy duzym obciążeniu czuć nierówne ciągnięcie tak jakby podciąganie.

    czasem po prostu gorzej ciagnie bardziej mulasty....

  5. #105
    konradsta9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Panowie i Panie.
    Moze sie to komus przyda, szukałem długo i znalazlem rozrzad firmy Febi (to samo co pierwszy montaz) za pol ceny tego co ASO sobie wola. Jak ktos bedzie zainteresowany to podam namiary na sklep.

  6. #106
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    J amam u siebie 3,2 BUB, robilem kompletny rozrząd w Lipcu razem z kołami zebatymi etc - dowiadywalem sie w wielu miejscach (nie ASO zeby bylo jasne bo tam to sie mozna dowiedziec ktora godzina) no i kazdy polecal jednak ORI czesci, zadne zamienniki. Tak tez postanowilem robic auto, na czesciach z aso, mysle ze warto popatrzec na roznice cenowe bo nie sa zabojcze.
    Robilem w Quattro Service w Krakowie.

  7. #107

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasienica Rosielna
    Auto
    A3 3.2 BMJ 250PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ

    Domyślny

    bardzo proszę, w tym momencie odpuściłem sobie szukanie przyczyny. Jednak do tematu cały czas wracam. Bardzo proszę o namiary na tbrzana@interia.pl

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Jeszcze jedna ciekawa rzecz. Wymiana oleju z płukaniem silnika. Jest o wiele lepiej. Jednak falowanie całkiem nie ustało. Może być jeszcze jedna rzecz - rozrząd jest regulowany przez czujniki poprzez ciśnienie oleju. Więc może być problem z tymi czujnikami. Jednak brakło czasu na początku na wyciągnięcie i rzucenie na myjkę ultradźwiękowa. Ale mój mechanik cierpi na brak czasu a ja razem z nim...... szkoda. Ma ktoś jakieś pomysły - recenzje ?? U mnie na pewno delikatnie słychać rozrząd. Ale parametry z kompa niby ok.

  8. #108

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy targ
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grabiec Pokaż post
    odepnij wtyczki z zaworków przestawnikow walków rozrządu na początku z wydechu (brązowa wtyczka) auto wejdzie w tryb awaryjny nie przejmuj się tym i zobaczysz co się stanie powinno na wyższych obrotach przestać falowanie
    a co do falowania na wolnych tez tak miałem ale sporadycznie pomagało odpięcie wtyczki ze zaworka ssącego czarna wtyczka

    skoro masz przebieg 144tys to licz się z tym ze będziesz miał za nie długo rozrząd na 100% do roboty bo średnio 150tys i się zaczynają problemy z rozciągniętym łańcuszkiem i fazatorami
    pisalem ci odnosnie tych zaworkow
    u mnie pomoglo a czyscic zbytnio nie ma co bo to zwykly elektrozawor z tlokiem i moze juz daje on po jajach
    chcacy czyscic to bardziej bym czyscil filterek w podstawie obudowy rozrzadu (ale trzeba caly rozrzad sciagnac)

  9. #109
    konradsta9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hubi_pl Pokaż post
    J amam u siebie 3,2 BUB, robilem kompletny rozrząd w Lipcu razem z kołami zebatymi etc - dowiadywalem sie w wielu miejscach (nie ASO zeby bylo jasne bo tam to sie mozna dowiedziec ktora godzina) no i kazdy polecal jednak ORI czesci, zadne zamienniki. Tak tez postanowilem robic auto, na czesciach z aso, mysle ze warto popatrzec na roznice cenowe bo nie sa zabojcze.
    Robilem w Quattro Service w Krakowie.
    Jednakfirma FEBI robi oryginal, kupujesz dokladnie to samo co w ASO tylko w innym pudelku

  10. #110

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasienica Rosielna
    Auto
    A3 3.2 BMJ 250PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ

    Domyślny

    Do czego zmierzam, że może to nie rozrząd. Tylko te zaworki, zrobię rozrząd a okaże się, że dalej zaworki.... A u Ciebie po wymianie rozrządu jest ok ? jakie miałeś problemy że wymieniałeś rozrząd ??

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •