Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 74

Temat: Tylny zacisk-nie odbija ręczny

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Tylny zacisk-nie odbija ręczny

    Zauważyłem że od pewnego czasu co jakiś czas lekko blokuje mi się lewy tylny zacisk (to nie linka) wystarczy lekko wajche cofnąć w tylnym zacisku i jest OK, Tak jakby kiepska sprężyna tam była jak ręcznie ruszam dźwingnia w tylnym zacisku to wyczuwam (w czasie tzw. spuszczania z recznego) przy samym koncu z jakies 2-3 mm przed koncem lekki przeskok (jakby było coś wyrobione) i właśnie głównie w tym miejscu zatrzymuje mi się w tym miejscu (autko lekko hamuje) ale wiadomo wiąże się to z nagrzewaniem ścieraniem klocków i większym zużyciem paliwa.

    Czy są zestawy naprawcze aby był prawie cały środek włącznie ze sprężynami.

    Może macie jakieś rysunki jak to wygląda - cały zacisk (byłoby by łatwiej)

    Czytałem trochu na forum i widziałem że głównym problemem jest linka lub tłoczek.

    Czy ktoś już naprawiał i dało to efekty
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 24-05-16 o 15:34

  2. #2
    onkel1161's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kolego ściągnij koło, i zobaczysz zacisk Na górze i dole zacisk skręcony jest dwoma śrubami. Weź je odkręć. I właśnie te śruby zanim je jeszcze odkręcisz są połączone z takimi (nie wiem jak to nazwać) ruchomymi małymi ćzęściami które się ruszają. Tzn. jak naciskasz hamulec to one się ściskają a później jak puścisz to rozciągają. Mają podobną zasadę do tłoczka który jest wewnątrz zacisku. U mnie to właśnie opisane przeze mnie części zapiekły się i nie odbijał mi zacisk od wewnętrznej strony. W skutku klecek z zewnątrz jak nowy a wewnętrzny starty do blachy i pogiął mi tarcze, Weż sprawdź to bo w 80% będzie to samo.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie wiem czy źle napisałem czy co ?

    To mam sprawne napisałem wyraźnie że problem z mechanizmem ręcznego w zacisku !!!

  4. #4
    siwan's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KIELCE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja bym radził na początek zdjąć linkę wziąć WD i lać dookoła tej dzwigni i próbować rozruszać. Może się rozrusza. Jak nie to są zestawy gumek i trzeba rozbierać całość.

  5. #5
    rycek81's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    to nie wina linki, miałem ten sam objaw, wewnetrzny klocek starty a zewnetrzny wogule...wina stoi po stronie tych 2 srub , poprosty sie zaklescza i pozostaje na swoim miejscu ,jak juz pusci to słychac taki brzdek ma to miejsce międzyinnymi po myciu karcherem!!!nalezałoby rozebrac i nasmarowac te tłoczki no i pzredewszytskim wyminic tarcze bo napewno sa krzywe...

  6. #6
    siwan's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KIELCE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rycek81 Pokaż post
    to nie wina linki, miałem ten sam objaw, wewnetrzny klocek starty a zewnetrzny wogule...wina stoi po stronie tych 2 srub , poprosty sie zaklescza i pozostaje na swoim miejscu ,jak juz pusci to słychac taki brzdek ma to miejsce międzyinnymi po myciu karcherem!!!nalezałoby rozebrac i nasmarowac te tłoczki no i pzredewszytskim wyminic tarcze bo napewno sa krzywe...
    Jak są zapieczone te prowadnice to i zwykły by trzymał. A adam_wad pisze że to ręczny mu tylko tak trzyma. Napewno ta dzwigienka od ręcznego w środku się zaczyna zapiekać.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy to wystarczy wyczyścić czy raczej do wymiany cały zacisk ?

  8. #8
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez onkel1161 Pokaż post
    I właśnie te śruby zanim je jeszcze odkręcisz są połączone z takimi (nie wiem jak to nazwać) ruchomymi małymi ćzęściami które się ruszają.
    to sie nazywa jarzmo i to moze byc przyczyną własnie tego ze wew klocek bedzie zdarty na zero w zew jeszcze nie dokonca sam tak mialem nei wiem jakim dudem ale jedna z tym prowadznic jarzma sie skrzywiła i zapiekła i lipa
    a tobie adam_wad
    wychodzi na to ze mechanizm recznego w zacisku sie zacina
    najlepiej jakbys sciągnał zacisk (roboty moze na godzine) zdjął linke i poruszał przeczyścił przesmarowal (moze byc WD40) (wprawil w ruch)tą cześc która odpowiada za zaciąganie recznego i wypychanie tłoczka = zaciągnięty ręczny
    a przy okazji zrobisz sobie ogledziny uszczelki tłoczka i jarzm jak tam one sobie "chodzą" działają
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OFFCA Pokaż post
    wychodzi na to ze mechanizm recznego w zacisku sie zacina
    najlepiej jakbys sciągnał zacisk (roboty moze na godzine) zdjął linke i poruszał przeczyścił przesmarowal (moze byc WD40) (wprawil w ruch)tą cześc która odpowiada za zaciąganie recznego i wypychanie tłoczka = zaciągnięty ręczny
    a przy okazji zrobisz sobie ogledziny uszczelki tłoczka i jarzm jak tam one sobie "chodzą" działają
    Dokładnie tak zrobiłem uszczelka wyglądała OK (nie odkrecałem tej nakretki) i nie zdejmowałem drzwigni z wieloklinu podejrzenie że w środku może być sprężyna

    wszystko reszta jest OK znaczy w jarzmie śruby pływające gonią wiec klocki równo się zużywają i wogóle. ale widze że nie odbija drzwignia do zera (luźny ręczny) jak wejde pod auto i cofne ręką drzwignie to jest dobrze aż znów nie zaciągnę, choć jak zdjąłem zacisk i ją poruszałem to z tydzień było OK.
    Więc zastanawiam się czy rozebrać zacisk poczyścić to w środku (tłoczek na 100% nie zapietrzony) ale myśle o mechanizmie ręcznego ale pytanie czy tam może się coś zużyć lub zabrudzić. Czy komuś pomogła rozebranie czysczenie złożenie ?

    Czy raczej kupić nowy zacisk ( wole naprawić, ale jeśli nie ma to sensu to po co tracić czas )

  10. #10
    siwan's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KIELCE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Rozbierz wyczyść i złóż. Tylko musisz kupić sobie zestaw naprawczy składa się on z kompletu gumek. Bo przy rozbieraniu raczej coś poniszczysz.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •