Strona 111 z 161 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,101 do 1,110 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1101

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    grudziądz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    działa, więc nie wiem o co chodzi

  2. #1102
    kezman's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Wieluń
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    arielo87 wskazówka benzyny jest dokładnie w tym samym miejscu w obydwu licznikach. Co byś chciał dokładnie wiedzieć ?

    Zmieniłem kodowanie, zaadaptowałem licznik do ECU, zmieniłem VIN w eepromie, uciąłem boczne wskaźniki, dorobiłem szarą wtyczkę (zmasowałem 3 kable w niej - od stopu, spalonej żarówki i spryskiwaczy), podłączyłem tempomat i manetkę FISu, To chyba wszystko. Kontrolki TCSu pozbyłem się na razie w inny sposób ale lepiej się nie będę przyznawał bo wstyd
    Ostatnio edytowany przez kezman - 18-05-15 o 16:36

  3. #1103
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kezman Pokaż post
    wskazówka benzyny jest dokładnie w tym samym miejscu w obydwu licznikach
    Nie wydaje mi się, by wskaźnik ze wsadu A4 działał poprawnie w A3. Przecież A3 ma bak 55l a A4 chyba 62. Więc jak zalejesz do pełna to raczej nie będzie pokazywać pełnego. Można to sprawdzić we wsadzie, ale jestem niemal pewien, że trzeba by podegrać z A3 część wsadu odpowiedzialną za wskazówkę paliwa. Zresztą jak podłączyłem licznik od passata też mi pokazywało źle paliwo, dopiero jak zmieniłem wsad na golfowy (ta sama pojemność baku co A3) było OK.

  4. #1104
    kezman's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Wieluń
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie wiem czy w całym zakresie pracuje poprawnie. W tej chwil po włożeniu jednego i drugiego jest w tym samym miejscu. Mi większej dokładności nie potrzeba bo i tak jeżdżę na lpg

  5. #1105
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Może po prostu będzie działać dobrze w pewnym zakresie? Chociaż w sumie nawet informacja "mniej/więcej" to już jakaś informacja

    Z innej beczki. Jestem właśnie po montażu licznika od A4 ze wsadem od A6 do swojej A3. Dodam, że całość przedlift, licznik immo1. Kolega xoslox ogarnął mi wskazówkę od paliwa, że też pokazuje taki sam stan jak oryginalny. Zapomniałem tylko sprawdzić w blokach pomiarowych czy ilość litrów się zgadza. W swoim czasie...

    Na razie pozostał jeden problem - wielka olejarka i następujący za nią wykrzyknik w kółeczku. Zapala się niedługo po odpaleniu samochodu, nawet jedynie po włączeniu zapłonu. Pytanie - czy pin 10 w czerwonej wtyczce (hydraulic pressure) należy zmasować czy do + ? A może inny cyrk?

  6. #1106
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    arielo87, pin od temp oleju to pin 21 zielonej wtyczki, trzeba albo wpiąć ORI czujnik, albo emulator. Niektórzy piszą o wykodowaniu, ale wątpie, by VAGiem się dało to zrobić.

  7. #1107
    kezman's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Wieluń
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jeśli potrzebujecie mogę sprawdzić w blokach pomiarowych ile pokazuje litrów w liczniku a ile w silniku. A i jeśli ktoś będzie masował pin 32 esp/tcs niech uważa bo ja albo przez nie uwagę albo jego zmasowanie spowodowało choinkę licznika i nagłe całkowite rozładowanie aku, że aż mi się nogi ugięły :/

  8. #1108
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    kezman, tu masz strukturę eepromu w immo2: http://www.a3-club.net/forum/showthr...uktura-Eepromu i opisałem jak się ma kod ze wsadu do realnych wskazań. Powinieneś zrozumieć o co mi chodzi. Jak chcesz podeślij wsad to zobaczę jak jest u Ciebie w immo3 i jak znajdę to mogę Ci wyedytować na wskazania z A3

    - - - Aktualizacja postu - - -

    A3 - Pojemność 55l
    A6 - Pojemność 70l

    Idealnie widać to po analizach wsadów.

    Tak jak arielo87 napisał, może być dobrze w pewnym zakresie, czyli tak do 1/4 baku. Potem na 100% będzie przekłamanie i to spore.

    Rozpisałem dla lepszego podglądu:


  9. #1109
    kezman's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Wieluń
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    poprawię sobie w wolnej chwili. Przy 1/5 baku różnicy nie da się dostrzec

  10. #1110

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    grudziądz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    podpiąłem się do tego samego przewodu ale w drzwiach i działa wyświetlanie otwieranie drzwi u pasażera, także jak by ktoś nie wiedział gdzie podpiąć to niech ściąga tapicerke z drzwi i u góry w drzwiach leci ten przewód. Pytanie z innej beczki, czy tarcze od jaegera po przełożeniu do licznika vdo powinny się zgrywać? bo zauważyłem że zawyża prędkosc o jakies 5-10 km/h

Strona 111 z 161 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •