Strona 130 z 161 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,291 do 1,300 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1291
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Chyba prościej zakodować immo niż bawić się z sterownikiem silnika i przekładaniem stacyjki, które też były różne. To oczywiście moje zdanie.


    Kiedyś się ogarnę, ale czuje, że to jeszcze nie czas na takie wybryki.

  2. #1292

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Rozumiem, ale w tym przypadku trzeba kupić licznik bez can sprawny za kupę kasy, albo kupić też nie tani z uszkodzonym fisem i wymienić fisa i dopiero przekodować immo.

    W tej sytuacji mam już cały komplet kupiony za 80 zł,pozostała kwestia kupna i przekodowania modułu poduszek. Pociągnąć parę kabli i jest cacy. No chyba że na przeszkodzie może mi stanąć coś innego, o czym chciałbym się od was dowiedzieć.

    Zależy mi o informacji na temat tej modyfikacji a nie odciągnięcia mnie od niej, tak jak w tym temacie ludzie modyfikowali liczniki od passatów albo a6, to tak ja chcę ogarnąć temat takiej zmiany w całej tej zabawie nie chodzi to żeby złapać króliczka tylko żeby go gonić

  3. #1293
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Skoro masz licznik to poprzepinaj kable, podłącz go, zakoduj immo i wszystko w temacie. Nie wiem po co chcesz tak kombinować. Podłączałem licznik z 99 roku w 1.8T AGU z 96 roku i wszystko działa do dziś. Jedynie trzeba było dołożyć czujnik oleju


    Kiedyś się ogarnę, ale czuje, że to jeszcze nie czas na takie wybryki.

  4. #1294
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Brat Pokaż post
    Rozumiem, ale w tym przypadku trzeba kupić licznik bez can sprawny za kupę kasy, albo kupić też nie tani z uszkodzonym fisem i wymienić fisa i dopiero przekodować immo.

    W tej sytuacji mam już cały komplet kupiony za 80 zł,pozostała kwestia kupna i przekodowania modułu poduszek. Pociągnąć parę kabli i jest cacy. No chyba że na przeszkodzie może mi stanąć coś innego, o czym chciałbym się od was dowiedzieć.

    Zależy mi o informacji na temat tej modyfikacji a nie odciągnięcia mnie od niej, tak jak w tym temacie ludzie modyfikowali liczniki od passatów albo a6, to tak ja chcę ogarnąć temat takiej zmiany w całej tej zabawie nie chodzi to żeby złapać króliczka tylko żeby go gonić
    Chłpak widać że nie masz pojecią co piszesz ,sterownik poduszek tez jest inny i to nie jest tak że sobie pociągniesz kilka przewodów ....Sterownik poduszek po lifcie chodzi po canie i musisz się wpiąć w głowna instalcje później w ecu !
    Jęsli chodzi o czujnik oleju można go oszukać schemat jest takiego smiesznego na forum A4 .Twoje majsterkowanie się skończy tym iż narobisz sobie syfu a później będziesz płakał .Poczytaj sobie co to jest magistrala can zanim zaczniesz swoje czary ... Popatrz sobie jakie sa róznice w samej pinologi jeśli chodzi o licznik przed i po lifcie.Licznik z zegarkiem cyfrowym ja kiedyś miałem i Danio robi się tak jak Ci napisałem wysyłasz go do mieta on Ci przekoduje a później przekładasz kilka przewodów we wtyczkach zielona oraz niebieska licznik hula.
    Ostatnio edytowany przez OLIVIER08 - 09-04-16 o 15:58

  5. #1295

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Owieczka, ale mój licznik to 919 bez can, a licznik z angola który mam to 920 z can.

    Olivier kilka postów wcześniej pisałem sam o tym że wiem że moduł poduszek jest po can i trzeba go zmienić. Czujnik ciśnienia to pikuś.. Pinologia pinologią, ale bez cana nie poczaruję z licznikiem po can.

  6. #1296
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Pisałem kilka postów wcześniej i ostatni raz piszę licznik z końcówką 920 wysyłasz do mieta3 (Daniela) przekoduje go tak aby chodził w Twoim aucie bez cana. Przekładasz różniące się piny we wtyczkach niebieska -zielona w liczniku 919 jest ich tam kilka łącznie z linia K bo z nowym licznikiem się nie połączysz .Kodujesz immo ot cała filozofia. Nie zmienisz modułu poduszek bo jest inny 70 pinowy ze względu na różne połączenia poduszek,cany do tego są inne czujniki uderzenia pod siedzeniami .Twój sterownik poduszek jest 50 -54 pinowy aby była jasność Przepraszam ale to co Ty piszesz jest herezją która się skończy tym iż sobie lub komuś zrobisz krzywdę jak wystrzeli poduszka wtedy narobisz sobie kłopotów. Poczytaj sobie schematy zanim wypalisz po raz kolejnymi dziwnymi pomysłami.....A pojęcia uważam nie masz i więcej narobisz szkody sobie niż pożytku narażając innych gdy będą z Toba podróżować....
    Ostatnio edytowany przez OLIVIER08 - 09-04-16 o 22:10

  7. #1297

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dziękuję w takim razie za konkretną i rozbudowaną odpowiedź. W takim razie skorzystam z przeprogramowania licznika. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

  8. #1298
    Dodos131's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Witam. Moj licznik nadaje sie juz tylko do wymiany. I teraz tak posiadam licznik o numerach 8L0920900A czy żeby działał prócz przeprogramowania nowego licznika musze kupić licznik o konkretnie takich samych numerach czy mogą być jakieś inne numerki i czy by było coś jeszcze z tym kombinowac?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Lub czy by dało sie przełożyć wersje bez FISa do FISa? xD

  9. #1299

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam ponownie w temacie.

    Wiem że nie każdy śledzi każdy temat więc, zamontowałem u siebie zegary z fisem ----> http://www.a3-club.net/forum/showthr...-by-Brat/page2

    Na dobrą sprawę wszystko działa jak trzeba, mam tylko problem z potencjometrem podświetlenia.

    Moja oryginalna instalacja (przedlift) :

    * w kostce niebieskiej w pinie 20 kabelek szaro niebieski (terminal 58b)

    * w kostce zielonej na pinie 29 miałem kabelek szaro zielony.(terminal 58d - external dimmer potentiometer)

    Po zmianie licznika na licznik fis ( can z białym podświetleniem )

    * w kostce niebieskiej pozostał pin 20 (szaro niebieski) ale teraz jako (terminal 58s)
    * a pin 29 (szaro zielony) z zielonej przepiąłem do pinu nr 15 w niebieskiej. a teraz jako (terminal 58d)

    Niestety podświetlenie nie reaguje na kręcenie pokrętłem, ba, podmieniałam nawet miejscami już potem piny z miejscami 20 w miejsce 15 i 15 w miejsce 20, ale także to nic nie dało.

    Z tego co się orientuje wg pinologi na schematach podawany jest pin 15 (terminal 58d) już od początku - u mnie tego pinu brakuje ( może ktoś pamięta jaki kolor powinien mieć oryginalnie kabel w miejscu pinu 15 ? jeśli ktoś w ogóle go ma w swojej kostce.

    Dodam że automatyczne podświetlenie działa całkowicie sprawnie, czyli jak jest ciemno to podświetlenie jest słabe, jak zaświeci słońce to świeci bardzo jasno.

    Proszę o jakąkolwiek pomoc, bo to ostatnia nie dopięta rzecz związana z montażem fisa.

    Dodaje dla przypomnienia link do pinologii --->http://www.a3-club.net/forum/showthr...wego-FIS/page2

  10. #1300
    skootii's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Krótkie pytanie.. chce sprawdzić stan fisa, mogę wrzucić go do auta i podłączyć jak fabrycznie go nie posiadam ? Nie chce zepsuć licznikaa..

Strona 130 z 161 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •