Strona 141 z 161 PierwszyPierwszy ... 4191131139140141142143151 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,401 do 1,410 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1401
    Topoll113's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Dzięki wielkie , według tego co jest tam napisane moje auto a przynajmniej silnik jest z produkcji od 05.1998 rok modelowy 99, ponieważ mam przepływkę na 5 pin. Ta skrętka co jest na podszybiu idzie od ECU do ABS. Ale zastanawia mnie jedno, a mianowicie to ze nie ma nic na temat sterownika bez Can w ALH , jedynie jest rozróżnienie 80pin /120pin
    Ostatnio edytowany przez Topoll113 - 07-04-17 o 00:27

  2. #1402

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasionka/Rzeszów
    Auto
    A3 8L 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam sprawa przedstawia się następująco wymieniłem w swoim A3 2000r licznik pełny FIS Jaeger o numerze 8L0920930 Dieselktóry padł prawie na amen na licznik VDO 8L0920980P benzyna z Anglika oczywiście dopisałem dwa nowe klucze i bezproblemowo odpaliłem auto licznik działał poprawnie FIS idealnie swiecił. Jednak jak powszechnie wiadomo licznik VDO po zmianie tarcz na europejskie ze starego licznika Jaeger będzie źle wskazywał oboty i prędkosc. Postanowiłem zmienic wsad pamięci 93c86 za pomocą zwykłego kabelka VAG KKL i programu VAG EEprom Programmer ver. 1.19 znalazłem wsad pamieci z licznika 8L0920931E gdzieś w czeluściach internetu i niestety lenistwo wzieło górę na zdrowym rozsądkiem gdyż mogłem edytowac oryginalny wsad angielskiego licznika zmieniając odpowiednie komórki. Efekt jest taki licznik i obrotomierz wskazują poprawnie jednak na liczniku kilometrów mam napis DEF a FIS wskazuje wartosci liczbowe poprawnie reaguje na manetkę jednak cały czas płynnie rozjasnia sie i sciemnia. Oczywiscie zapisałem stary wsad z VDO angielskiego i spróbowałem go spowrotem wrzucić do eepromu jednak pamiec nie przyjmuje starego wsadu ani jakiegokolwiek innego. Czy ma ktoś na to jakąs receptę nawet odpłatną wiem że można wylutować pamiec wrucic ja na programator wymazac i nadpisac od nowa jesli ktos dysponuje programatorem to proszę o kontakt. Za wszelkie wskazówki będe zobowiązany jednak na aktualną chwile poza "zwariowanym" podświetleniem FIS pozostałem funkcje licznika są ok Na życzenie mogę opublikowac pliki ze starym i aktualnym wsadem pamieci

  3. #1403
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Topoll113 Pokaż post
    Dzięki wielkie , według tego co jest tam napisane moje auto a przynajmniej silnik jest z produkcji od 05.1998 rok modelowy 99, ponieważ mam przepływkę na 5 pin. Ta skrętka co jest na podszybiu idzie od ECU do ABS. Ale zastanawia mnie jedno, a mianowicie to ze nie ma nic na temat sterownika bez Can w ALH , jedynie jest rozróżnienie 80pin /120pin
    Jak masz ECU 120 pin , to moze byc CAN. Ogladnij wtyczki od ecu. Ale ciekawe, ze z tym dziala licznik 919. Nie wiem jak w dieslach, ale w benzynie sterownik 80 pin (ME 3.x/5.x) - licznik 919, sterownik 120 pin (ME 7.x) - licznik 920
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  4. #1404
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Do cwc uwaliłeś licznik bo trafiła Ci się wersja crypto po kablu tego nie postawisz. Teraz musisz szukać ori wsadu ale bezpośrednio zgranego kości 93c86 o takim samym nr i wersji maski szyfrującej.

  5. #1405

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasionka/Rzeszów
    Auto
    A3 8L 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Niestety tego sie obawiałem pospiech mnie zgubił. Informacja dla innych jesli ktos bedzię chciał zmieniac cos za pomoca kabla KKL oraz VAG EEprom Programer 1.19 w liczniku o numerze 8L0820980P to niech nawet nie próbuje ryzyko uszkodzenia programowego bardzo duże. Najpewniej kosc 93c86 w programator i wsparcie kogos w temacie.
    Nie dysponuje odpowiednim programatorem dlatego odsyłam licznik do kolegi mieto3 obiecał postawic mi go na nogi choć cena usługi 2x wyzsza niż adaptacja działajacego licznika angielskiego z benzyny na diesla. Krotko mówiąc mądry Polak po swiętach.
    Do kolegi renegat207 dzieki za konkretna odpowiedz jesli mozesz wytłumacz o co dokładnie chodzi z crypto oraz numerem i wersja maski szyfrującej. Czy ma to zwiazek z tym że licznik miał być lepiej zabezpieczony przed amatorami cudzej własnosci niz starsze wersje?

  6. #1406
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Licznik VDO 8L0 919 880 B, pelny fis, na cyferblacie zegarek ma cyfry, (czyli powinno byc immo2)*. Po sczytaniu vagprogramerem identyfikuje go jako immo1, struktura rom tez sie nieco rozni od mojego obecnego licznika bez fis. WTF ?

    EDIT: Ok juz wiem, ze mam licznik z immo1 i musze dokodowac nowe pastylki ID13. Nastepna sprawa , czy ma ktos rozpiske wtyczki do wyswietlacza temperatury (tego w liczniku bez fis) i na co tam tyle tych kabli idzie i czy z nich nie mozna wziasc sygnalu od temperatury do fis-a ?

    *To info z tematu : https://www.a3-club.net/forum/showth...04#post1364704
    Kod:
    "Zdarzają się też w A3 liczniki z Immo1 - łatwo je poznać po zegarku analogowym, ktory posiada tylko same kreseczki. W immo2 - zegarek ma już cyferki."
    wydaje sie byc nie prawdziwe, gdyz u mnei sa cyferki w zegarku analogowym, a immo jest gen. 1. Gdzies czytalem, ze immo2 bylo od licznikow z koncowka D i to wydaje sie byc prawdziwe.

    EDIT2: ok juz mam, dla potomnych ------ NIE DZIALA TO !! we wtyczce sa piny w innych miejscach, nadal nie rozpracowane.





    EDIT3:

    Nowy FIS wlutowany.


    EDIT4: Ma ktos wsad 8L0 919 880C ?? pozamienialem tarcze bo mam licznik z koncowka B (od diesla) i oczywiscie glupoty pokazuje bo inne skale sa. Samym kodowaniem nic sie nie zmienia.

    EDIT5: ROM rozpracowalem na tyle, ze wiem gdzie jest: przebieg, skala i wychylenia predkosciomierza i obrotomierza i pin. Pin jest 0x1F8 i 0x1F9



    Natomiast o ile w przebieg i skale obrotomierza mozna ingerowac, to ingerencja w skale predkosciomierza skutkuje wywaleniem DEF na wyswietlaczu przebiegu dziennego km.

    EDIT6: Biale cieple diody wlutowane



    Czemu mi nie pokazuje temperatury ? trzeba bedzie po wiązce szukać. :/
    Nastepna sprawa zwarlem pin 9 i 19 do masy i znikl tylko komunikat brems licht, nadal swieci znaczek przekreslonej zarowki i spryskiwacza. Moze piny nie kontaktuja ?
    Ostatnio edytowany przez redwater - 20-04-17 o 21:38
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  7. #1407

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam wszystkich Zakupiłem licznik VDO z pełnym fisem tylko że z anglika, potrzebuję pomocy z wyskalowaniem prędkościomierza żeby chodził jak w europejskiej wersji, czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? Aktualnie posiadam u siebie pół fis jaeger. Stary mam diesel i nowy diesel lecz anglik. Jak sobie z tym poradzić. Montaż manetki i uruchomienie fisa raczej nie będzie problemem. Pozdrawiam

  8. #1408
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    A nie masz tam czasem dwoch skal? Jedna glowna w milach ,a druga mniejsza w km/h?
    https://www.google.pl/search?q=liczn...nwONXi0_MAxPM:
    Kupujesz tarczke gdzie 130 km/h jest na gorze i wszystko gra.

  9. #1409

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Tylko że ja tarcze chce przełożyć z mojego jaegera ponieważ w nowym vdo jest biała tarcza

  10. #1410
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtas96 Pokaż post
    Tylko że ja tarcze chce przełożyć z mojego jaegera ponieważ w nowym vdo jest biała tarcza
    Z Jaegera do VDO nie podejda,tzn trzeba troche rzezbic zeby przelozyc z tego co tutaj czytalem,ale jak to wyglada to nie wiem.

Strona 141 z 161 PierwszyPierwszy ... 4191131139140141142143151 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •