Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: podświetlenie nóg kierowcy i pasażera(również lampek w drzwiach)

  1. #1
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny podświetlenie nóg kierowcy i pasażera(również lampek w drzwiach)

    do podświetlenia nóg kierowcy i pasażera można użyć taśmy led,lampek podświetlenia tablicy rejestracyjnej lub innych lampek.
    do wykonania podświetlenia potrzebne będą:
    -kabel dwużyłowy 1m(po pół metra na stronę)
    -lampki
    -śrubokręt krzyżowy
    -taśma izolacyjna
    podświetlenie działa niezależnie od siebie(stron) tj:gdy otwieramy lewe drzwi zapali się tylko lewa strona i odwrotnie
    każda strona ma swoją osobną instalację tj:lewa instalacja do lewej lampki i prawa do prawej
    zaczynamy od zdemontowania osłon boczków w celu uzyskania dostępu do kostek instalacji.wystarczy odkręcić 1-ną śrubę i odczepić 1 zatrzask(po stronie pasażera) a po stronie kierowcy osłonę i podstopnicę(po jednej śrubie na element)

    podstopnicę wysunąć do góry aby zeszła z zatrzasków

    pod osłonami mamy pełen dostęp do kostek w które się podepniemy.lampki podłączamy do kabli i wczepiamy się w miejsca na foto(wskazane strzałkami-te same miejsca są po stronie kierowcy)

    aby upewnić się czy wszystko działa prawidłowo przed założeniem osłon na miejsce wystarczy wziąć śrubokręt i zamknąć nim drzwi(mechanizm)

    oświetlenie zgaśnie w momencie zamknięcia a zapali się po otwarciu klamki

    taśmą izolacyjną łączymy kabelki od podświetlenia z tymi które są wczepione w kostkach aby uniknąć wysunięcia się
    zakładamy osłony i podstopnicę na miejsce i cieszymy się podświetleniem nóg

    podłączenie tyczy się również osób które chcą podłączyć lampki w drzwiach(trzeba tylko wykonać otwory na nie)


    działanie











    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=dede1...b3e33baf58f8d0
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 27-07-15 o 15:03

  2. The Following 7 Users Say Thank You to klamamoto For This Useful Post:

    chudy92 (10-09-12),JohnTitor (18-09-12),marqss (11-09-12),misiekuk (21-09-12),NeOkS (13-09-12),Orka (11-09-12),w00dnik (12-09-12)

  3. #2
    JohnTitor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZMC
    Auto
    MK5 DZITIDI MK1 AGU
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja również postanowiłem wykonać podświetlanie nóg w swoim A3. LIstwy LED zbytnio mi się nie podobały więc użyłem ori lampek takich jak podświetlają wnętrze bagażnika w naszych furkach.


    Uploaded with ImageShack.us
    Lampki umieściłem w tych osłonach progów aby wyglądały jak te z wersji AMBIENTE. Otwory wypaliłem lutownicą a wszelkie niedoskonałości dociąłem nożykiem. Wyszło coś w ten deseń.


    Uploaded with ImageShack.us
    Następnie włożyłem lampki i mamy takie coś. W lampkę włożyłem jakąś chińską żarówkę led.


    Uploaded with ImageShack.us
    A tak to świeci. Moc światła nie jest specjalnie oślepiająca ale przynajmiej przyzwoicie wszystko wygląda.


    Uploaded with ImageShack.us

    Elektrykę od strony kierowcy należy podłączyć tak(klamamoto tego nie podał).


    Uploaded with ImageShack.us

    Ze swojej strony pragnę podziękować koledze klamamoto że dodał ten schemat montażu.

  4. #3

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie RJS
    Auto
    Audi A3 99/00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mam takie pytanie, czy wpinając się w to miejsce gdzie jest zaznaczone na rysunku, lapmka będzie świeciła cały czas czy zostanie wyłączona przez komputer po pewnym czasie jak w bagażniku? Trochę to jednak uciążliwe dla akumulatora jeśli zostawimy otwarte drzwi na wietrzenie auta

  5. #4
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    podświetlenie zgaśnie według zaprogramowanego czasu i nie świeci cały czas tak ze spokojnie możesz wietrzyć autko do woli

  6. #5
    misiek9191's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeziny woj. Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja u siebie również postanowiłem zrobić coś takiego lecz z podłączenia jak powyżej owszem po zamknieciu drzwi lampki gasły a po otwarciu się zaświecały lecz po zgaszeniu drzwi przez komputer po pewnym czasie nie gasły diody podświetlania nóg podłączyłem tak jak na zdjęciu zamieszczonym poniżej i wszystko działa dobrze


  7. #6
    lumberjack's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A5 3.0tdiq
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Panowie, świetne opisy

    ale chciałbym jeszcze prosić o pomoc, planuję dwie lampki, biała ma się zapalać po otworzeniu drzwi, a czerwona świecić cały czas, po zamknięciu drzwi, jak w takim razie podłączyć tą czerwoną? będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam

    @edit aby ta czerwona świeciła cały czas należy podpiąć się np. pod podświetlenie nawiewów wiedza dzięki koledze klamamoto
    Ostatnio edytowany przez lumberjack - 15-07-13 o 09:46

  8. #7
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wepnij się z nią w stałe podświetlenie jak np: instalacja kratki nawiewów

  9. #8
    david692's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    lumberjack to podlacz sie czerwona np pod wlacznik swiatel u mnie po przekreceniu zaplonu juz sie swieci
    2.0 TDI by SiWy

  10. #9

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam,

    u siebie również montowałem podświetlenie nóg, jednakże zasilanie pociągnąłem z oświetlenia podsufitki z tych malych lampek do czytania map. Dzięki temu jak otwieram samochód to mi się zapalaja wszystko. Dodatkowo w czasie jazdy jak ktoś chce czegoś poszukać na podłodze to wystarczy, że zapali małą lampkę i nic nie razi kierowce

  11. #10
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przeglądałem schematy i wychodzi tak dla wersji 5D:

    Przód lewy - strona kierowcy - przewód żółto-brązowy - pin 8 brązowej kostki T10d

    Tył prawy i lewy - przewody niebiesko-brązowe.

    Jeśli podpinamy tak jak koledzy wyżej to w wersji 5D będzie nam się zapalać podświetlanie nóg pasażera z przodu, w momencie gdy otworzą się którekolwiek drzwi tylne. Żeby to było dobrze, trzeba by dostać się do zamka drzwi i wpiąć się w krańcówkę na pin 3, wtedy będzie się zapalało tylko po otworzeniu przednich drzwi pasażera.

    Po stronie kierowcy, będzie działać prawidłowo, czyli wpinamy się na kostkę jak na tutorialach wyżej, czyli na pin 8 brązowej kostki 10d - przewody biało-żółte.

    Ja wpiąłem właśnie podświetlanie nóg pasażera na kostkę 10f na pin 7 i mi się zapala światło po otworzeniu drzwi pasażerów przód i tył. Dlatego przejrzałem schematy, żeby to przeanalizować. Kiedyś będę musiał to poprawić. Ale trzeba trochę auta wybebeszyć

    Zrobiłem schemat jak to powinny być. ta informacja może być też pomocna dla tych, którzy zmieniali FIS'a. Bo zapewne tak samo pokazuje otwarte drzwi przedniego pasażera przy otwieraniu tylnych.



    F3 - krańcówka w drzwiach przednich - strona pasażera
    F2 - krańcówka w drzwiach przednich - strona kierowcy
    F10 i F11 - krańcówki drzwi tylnych
    W9 i W10 - lampki podświetlania nóg

  12. Podziękowania dla xoslox za pomoc w problemie

    flito (21-05-15)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •