Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Montaż dużego prawego lusterka z anglika w wersji przedliftowej - walka ze sprężyną.

  1. #1
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Lightbulb Montaż dużego prawego lusterka z anglika w wersji przedliftowej - walka ze sprężyną.

    Montaż dużego prawego lusterka to lepsza widoczność oraz symetryczny wygląd auta.
    Niektórzy zakładają kompletne lusterko od wersji angielskiej A3 bez przeróbek.
    Podobnież nie ma wtedy pełnej regulacji silniczkiem i trzeba sobie pomóc ręcznie w ustawieniu lustra.
    Inni twierdzą, że widoczność jest kiepska.
    Aby lusterko było ustawione pod odpowiednim kątem, należy przełożyć stelaż angielskiego lusterka wraz z obudową
    do stopki (przykręcanej do drzwi) lusterka europejskiego.
    Poniżej zamieszczam opis i zdjęcia z przekładki..
    Po zdjęciu wkładu i obudowy lusterka, wziąłem mały płaski śrubokręt i włożyłem między podkładkę a 'spinkę'.
    Puknąłem lekko małym młotkiem w śrubokręt, aby się bardziej wcisnął.

    Następnie drugim, trochę większym płaskim śrubokrętem wypychałem 'spinkę'.
    Polecam wypychać ją pod jakimś kocem lub szmatą, ponieważ za pierwszym razem,
    przy wyjmowaniu sprężyny z lusterka angielskiego w garażu, sprężyna wystrzeliła i nie znalazłem 'spinki'.

    Następnie przełożyłem stelaże (duży od lusterka angielskiego do stopki od europejskiego).
    Sprężynę ścisnąłem imadłem i związałem w kilku miejscach mocną nicią (taka trochę żyłka).
    Później włożyłem sprężynę na swoje miejsce a na nią podkładkę, przełożyłem przewody przez otwór stopki.


    Spinkę włożyłem tyle ile mogłem, a następnie puknąłem parę razy małym młoteczkiem aż wskoczyła na miejsce.


    Nici przeciąłem i przypaliłem zapalniczką, coś tam zostało, ale to w niczym nie przeszkadza.

    I lusterko gotowe! Tyle, że w moim przypadku, obudowa czeka na lakierowanie.


    A taka jest różnica między stopkami (po lewo wersja angielska po prawo europejska).

    Różnica jest na prawdę minimalna.
    Lewa stopka trochę zmęczona i nadaje się na śmieci, ale człowiek uczy się na własnych błędach.
    Za pierwszym razem było kombinowanie jak ścisnąć sprężynę i wyjąć spinkę, więc troszkę się zniszczyła
    Także UWAGA bo stopka jest bardzo krucha!

    EDIT:
    Polecam również mocny sznurek wędliniarski lub coś typu dratwa.
    Wystarczy związać nim połowę sprężyny, bardzo mocno trzyma.
    Później po założeniu wystarczy go przeciąć i chwycić kombinerkami, ładnie się wszystko wyjmie.







    Jakby ktoś miał problemy proszę pisać, dzwonić z chęcią pomogę (20min roboty)












    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=e5ef4...16cf2cfcecfddb
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 15:52
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  2. The Following 2 Users Say Thank You to chudy92 For This Useful Post:

    boss777 (16-09-12),czaro95 (17-09-12)

  3. #2
    matii6's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Dzieki, ten poradnik się bardzo przydał, ale jeżeli chodzi o sposób ściągnięcia/założenia spreżynki to przedstawię swój szybszy i łatwiejszy (pod warunkiem że ma się sprzęt). Do tego wykorzystałem wiertarkę coś w tym stylu :

    następnie położyłem plastikową osłonę na niej, w kolejnym kroku dopasowałem zwykły klucz (bodajże 23) tak aby był nieco większy niż ten pierścień zabezpieczający, a mniejszy niż ta metalowa 'prowadnica/podkładka' na którą nachodzi sprężynka. Później wystarczyło tylko dobrze ustawić klucz i tuleję do której montuje się wiertło tak aby leżała i naciskała na klucz. Dzięki temu za pomocą wiertarki można łatwo zdusić sprężynę a śrubokrętem podważyć i wyciągnąć pierścień. Niestety nie mam zdjęć, ale jeśli komuś potrzeba to może udałoby mi się zrobić wykorzystując części ze starego lusterka.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •