Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: przeskakujacy podłokietnik naprawa

  1. #11
    Audi A3 Lipsk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj. Podlaskie/woj. Mazowieckie
    Auto
    A_U_D_I
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Siłą to można ale połamać.Proponuję zdemontować i podważyć śrubokrętem zapadki jeżeli się zblokowało to ustawić w położeniu dogodnym i już lub próbować rozruszać.Ja bym tak zrobił a połamać zawsze będzie na to czas
    <<<<<<<< P_O_Z_D_R_A_W_I_A_M >>>>>>>>>

  2. #12

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Koro tak uwazasz...ja tak robie srednio raz w miesiacu i nie mam adnych problemow....jak macie ochote jezdzic bez to prosze bardzo ja tylko doradzilem jak sam zrobilem NIC nie uszkadzajac....

  3. #13
    Audi A3 Lipsk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj. Podlaskie/woj. Mazowieckie
    Auto
    A_U_D_I
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Arrow

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adriank Pokaż post
    ja tylko doradzilem jak sam zrobilem NIC nie uszkadzajac....
    Kolego ja widziałem mechanizm podłokietnika.Składa się z wycinka koła zębatego i z kwadratu który jest na samym kącie tak zeszlifowany aż mieści się w zęby. Są to części wykonane ze stali. Uderzając pewnie tego się nie połamie! lecz kontrukcja jest plastikowa więc możemy się lekko zdziwić.Każdy z nas wyraża swoją opinię na dany temat po to jest forum. Każdy z nas decyduje o swoim aucie i sam zdecyduje.........
    <<<<<<<< P_O_Z_D_R_A_W_I_A_M >>>>>>>>>

  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dokładnie dlatego nikt nikogo do niczego nie zmusza a doradza i probuje pomoc ja tylko chcialem doradzic jak jezedzic z podlokietnikiem opuszczonym i spełniającym swoje zadanie i również wiem jak wyglada mechanizm podloietnika bo sam go rozbieralem kiedy zaczelo sie z nim cos niedobrego dziac

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Co do zablokowanego podłokietnika to maż bawił się jeden wieczór i udało się...
    Siłowe rozwiązanie być może jest skuteczne tylko pytanie jak długo to wytrzyma?
    Żeby dostać się do zamka podłokietnika trzeba wykręcić 4 śrubki które go trzymają, najlepiej wcześniej wyjąć cały podłokietnik (śruba ampulowa schowana za popielniczką na końcu tunelu, od strony pasażerów z tyłu).
    Te śrubki które trzymają plastik z przyciskiem są schowane pod "welurem" wewnątrz podłokietnika, są wyczuwalne pod palcami ale na pierwszy rzut oka niewidoczne, górne są szerzej, dolne trochę bliżej środka.
    U mnie ułamały się takie plastikowe "zęby" do popychania mechanizmu blokującego ale trochę manualnej pracy i pręt ze zdemontowanego mocowania telefonu (z tego samego podłokietnika zresztą) wystarczyły żeby skutecznie uporać się z problemem.
    Zdjęć z naprawy nie robiliśmy ale nie jest to aż tak trudne jak pierwotnie się wydawało.
    Mechanik nie chciał się za to zabrać, pewnie nie wiedział jak bo chciał całą łapę od podłokietnika wykręcić.

  6. #16

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Troszę sceptycznie podszedłem do rozwiązania siłowego ale się udało. Podłokietnik opuszczony i moża swobodnie regulować wysokość.

  7. #17
    hacper's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL\Bytom
    Auto
    Audi a3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Ja tez dzisiaj walczylem z problemem podlokietnika, ogolnie to nie ma problemu z naprawa, u mnie byl ulamany jeden z bolcow. Do odkrecenia tych malych srubek potrzebujemy torxa T8, ponizej fotki.




    Audi A3 1.9tdi Quattro


  8. #18
    Burza Jr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zabrałem sie dziś za to super ze to ze napisales ze to torx i jaki numer poszło bez problemu, u mnie mam złamane to samo co ty tylko że jak nacisne te 2 blaszki to podłokiet powinien sie poddac i złorzyc a u mnie dalej dupa, poszło chyba cos wiecej niz tylko ten plastik wiec podejrzewam ze bede musial odkrecic te 14 srubek z 2 stron podłokietnika i rozebrac boki i spojrzec co tam sie stalo :/

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    I dziś u mnie pojawił się ten problem... ehhh .
    Złożyłem podłokietnik dosłownie na chwile . I jak zostawiłęm go w pionie tak się zblokował . Nic nie mogę zrobić .
    Siłowe podejscie chyba odpada... Jak ktoś ma jeszcze jakieś dobre rozwiązania jak go złożyć proszę o porade .

    A na tą chwile popróbuje porobić jak wcześniej koledzy poradzili .

    Pozdrawiam.

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śl.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, Koledzy czy wiem że to stary temat ale nie miałem problemu to założyłem sobie podłokietnik do 8l i zaczęło się. Okazało się że po oparciu się w czasie jazdy podłokietnik opada do najniższego położenia. Wszystko byłoby OK ale w czasie jazdy jest to niebezpieczne. Zgodnie z sugestiami rozebrałem przód podłokietnika i okazało się tam jest wszystko ok. Prawdopodobnie problem jest przy zębatkach, ale jak to rozebrać? Te plastiki wyglądają solidnie ale boję się je uszkodzić. Odkręciłem wszystkie śrubki i dalej nie mogłem zdjąć osłony. Może ktoś ma zdjęcia jak to wygląda w środku bo na razie mam czego mam szukać. Być może przyczyna leży gdzieś indziej. Jadę niedługo na dłuższą trasę za granicę i nie chciałbym jechać z uszkodzonym podłokietnikiem bo już się do niego przyzwyczailem. Dajcie znać jak ktoś ma jakieś sugestie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •