Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 109

Temat: Wysokie obroty-oba wiatraki szaleją

  1. #41
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dodam tylko że jeśli masz włączony przycisk "auto" to przy nagrzanym aucie zazwyczaj klima chodzi na początku na maxa , aby jak najszybciej uzyskać nastawioną temperaturę.
    to jest jak najbardziej normalne

  2. #42
    kaska777's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Kaska, przyczyn może być kilka podniesionych obrotów. Na poczatek proponował bym sprawdzić stan akumulatora, połączeń masowych z karoserią jak i stan alternatora,podpiąć się pod vaga i sprawdzić czy nie pokazuje jakiś błędów dotyczących napięcia i wtedy można coś bliżej powiedzieć.
    Powinnam się niepokoić i szybko zająć tymi objawami czy bez stresu mogę dalej jeździć? Pytam bo u nas sami partacze i do tego zawsze mnie z kasy wysmyczą bo baba się nie zna. W poprzednim audi zapomnieli że przepustnice odłączyli i auto gasło na światłach. Nikt pod maską nie zauważył, że jest odłączona. Już mnie diagnozowali i podobno to wina sprężarki. Hmm...

  3. #43
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Widzę że mamy takie same silniki.
    Po pierwsze jak auto odpalasz i jest zimne zawsze są obroty - tak 1100 , które po ok minutce opadają na swoje 750 . Oczywiście im bardziej zimne auto tym opadnięcie obrotów może trwać dłużej.
    Co do klimy , to jak masz auto wciśnięte zawsze będą nawiewy wchodziły na max i powoli zwalniały aż uzyska ustawioną temperaturę. Wyłącz auto to zobaczysz że nawiewy będą o wiele wolniej dmuchać. I tak jak koledzy piszą podpiąć pod kompa i sprawdzić czy napięcie nie jest za niskie .

  4. #44
    Jar Jar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi z DSG
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Dołączam się do dyskusji. W mojej Audi wskakują wolne obroty z 800 na 1000 rpm. w różnych sytuacjach (czasami nagrzany silnik, czasami zimny). Wówczas przestaje działać ogrzewanie szyby i foteli (wchodzi stan awaryjny - minimalizacja poboru prądu). Towarzyszy temu załączenie dużego wiatraka na wysokie obroty. Gdy wiatrak zmniejszy obroty lub zatrzyma się, to nadal silnik ma 1000 rpm. Dopiero po wyłączeniu i ponownym rozruchu silnika wracają do 800. Przeczytałem wszystkie wątki, jakie udał się mi znaleźć na forach, sprawdziłem to, o czym inni użytkownicy w takich sytuacjach opisują:
    1. zmieniłem akumulator na nowy - Bosh S4 74ah
    2. nowy regulator napięcia
    3. napięcie ładowania 14,2 V
    4. sprzęgło alternatora sprawne
    5. wyczyszczone połączenia masowe po stronie akumulatora (pierwsza masa od akumulatora, dwie śruby do karoserii, przewód do skrzyni GSD chyba z bloku silnika)
    6. wymieniony czujnik termiczny pod pompą tandem
    Teraz szukam jeszcze połączeń masowych po prawej stronie silnika, nie mogę znaleźć. Bardzo poproszę o podpowiedz lub najlepiej zdjęcie gdzie znajdę (baran13, chyba czyściłeś, podpowiesz ?)
    Byłem u znajomego fachowca. Ten odczytał mi błędy: 36 - podwyższone obroty (hi hi hi .. też mi nowość...), 69 - przepływomierz powietrza max. wartość przekroczona, 434 - recyrkulacja spalin max. wartość przekroczona. Sprawdziłem EGR - reaguje prawidłowo na zmiany podciśnienia, klapa gaszenia też zamyka się i otwiera ok.
    Silnik pracuje bez zarzutu, równo, ma "kopa". Ostatnio zauważyłem wzrost spalania paliwa. W mieście pokazuje spalanie na wskazaniu Q1: 7..8 l/100km
    Rozumiem, że nieprawidłowości z recyrkulacją spalin mogą wpłynąć na spalanie, zmienić dynamiczność, ale czy spowoduje to wzrost obrotów silnika na biegu jałowym i włączający się duży wiatrak bez jakiejkolwiek logiki ? Koledzy, bardzo proszę o nowe pomysły, gdzie szukać choroby w mojej Audiczce ???
    Ostatnio edytowany przez Jar Jar - 04-09-13 o 09:33

  5. #45

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    ja z tym też już dość długo walczę ale nadal nie znalazłem rozwiązania, co pojadę do jakiegoś mechanika to nikt nie spotkał się z takim przypadkiem jeszcze i nie wiedza od czego to może być...

  6. #46
    rpiechota's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    VCDs Okolice Bełchatowa-Radomska
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    U mnie też tak było czyszczenie mas nic nie dało. Wyczyściłem przewód między akumulatorem a alternatorem pomogło na miesiąc i dalej to samo. Zdjąć pasek z alternatora włożyć np śrubokręt w wirnik alternatora i zablokować go . Następnie kręcić kółkiem alternatora w jedną stronę powinno sie kręcić a w drugą blokować . Jeżeli tak nie jest wymienić kółko. U mnie wszystko było Ok. Ale rozebrałem alternator te cześć gdzie są diody co dało sie to wyczyściłem (styki itp.) i dobrze wymyłem radiatory. Już dwa miesiące jest spokój . Nawet na wolnych obrotach nie są odczuwalne delikatne szarpnięcia silnika.( Co kiedyś było odczuwalne jak by pompki siadały)

  7. #47

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    tez właśnie delikatnie mi szarpie na wolnych obrotach na ciepłym silniku, zobaczymy czy u mnie to pomoże.

  8. #48

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipno
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mam podobny problem co wy

    Audi A3 8p silnik 2.0 BKD (2003r)

    Problem: Po odpaleniu czy to zimny czy ciepły po chwili obroty zwiększają się z około 900 na 1000 , załącza się też wentylator. Po np przegazowaniu kilka razy , bądź po pewnym czasie obroty z powrotem spadają do około 900. Jak koledzy wyżej mam problem tak jakby z małym miganiem świateł, jakby zanik napięcia. Zauważyłem także, że przy odpalaniu silnika zapalają mi się kontrolki ABS , i chyba alternatora , w momencie kręcenia rozrusznikiem , po tym jak silnik ruszy kontrolki się nie palą. Auto ogólnie chyba wolno łapie temperaturę ale jest to raczej wina właśnie tych załączających się wentylatorów

    Co dotychczas zrobiłem:
    - wymieniłem akumulator
    - wyczyściłem wszystkie masy ( te na podłużnicy, od akumulatora, alternatora)
    - wymieniłem regulator napięcia w alternatorze
    - czujnik temperatury- wymieniony na nowy ( podróbka)
    - sprawdziłem komputer u elektronika powiedział, że jest sprawny (wcześniej był robiony ze względu na odpalanie, oraz podobno zwarcie w wiązce po przetarciu , ale po jego naprawie było ok jakiś czas)

    Problem z obrotami kiedyś występował sporadycznie teraz praktycznie co odpalenie silnika.

    Sprawdziłem napięcie ładowania i wynosi 13,5V chyba za niskie .

    chce wymienić alternator, ale żeby nie był taki jak mój ;/ może lepiej sam zespół diodowy ? Skoro wymieniłem regulator napięcia na nowy.

    Błędy po podpięciu pod VAG:
    18051.P1643 Błędna pamięć elektroniki

    Błędy po podłączeniu OP-COM:
    17911 Sygnał obciążenia z zacisku DF alternatora nieodpowiedni sygnał
    -nieciągły

    18051 Błąd z centralnym elektronicznym układzie sterowania
    -stały

  9. #49
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    u mnie też pojawił się podobny problem, ale błędów nie wywalało. Ustało po regeneracji alternatora. Przy okazji wyczyszczone przewody zasilające na alternatorze i rozruszniku
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  10. #50
    tomolowski's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie zaś ten problem pojawił się parę dni temu,podczas drogi do pracy przy dojeżdzaniu do skrzyżowań obroty 1000/min.
    Dzisiaj postanowiłem się tym zająć,miernik do łapy i do dzieła.Prąd na wolnych obrotach na akumulatorze 13,6-13,7 przy alternatorze 14,3-14,4
    Po wyczyszczeniu wszystkich połączeń plusowych i misunowych łącznie z tymi w skrzynce pod maską sprawa wygląda nastepująco akumulator 14,1-14,2
    alternator 14,3-14,4
    Czyli poprawa jest znaczna,zobaczymy jutro czy znowu obroty będą sie podnosić
    Pozdrawiam
    Dzisiaj wszystko było ok. zobaczymy jak długo.
    Ostatnio edytowany przez tomolowski - 29-10-13 o 17:31

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •