Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 109

Temat: Wysokie obroty-oba wiatraki szaleją

  1. #11
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    pierwsze,
    musisz podpiac komputer i zobaczyc jakie sa bledy
    - swieci ci kontrolka silnika ?
    - jakie wskazania bedzie mial czujnik temperatury jesli jest podpiety, czy to wiekszy problem, czy handlarzynie bylo szkoda nawet na czujnik
    - co z laternatorem i ladowaniem, skoro probuje obroty podniesc zeby pradu dac.. sprawdzal ktos ?


    wtryskiwacze, nawet jesli musialbys wymianiac wszystkie, to bez problemu zregenerujesz do 1tys zl lub kupisz komplet uzywanych do 1,5tys zl, a przelozenie + oringi to 300zl
    ale wtryskiwacze nie padaja wszystkie, wymiania sie ten wadliwy i tyle
    predzej doszukiwalbym sie problemu z elektryka wtryskiwaczy i ich wiazkami, skoro wszystkie szaleja


    niestety, po raz kolejny sie okazuje, kupiles pewnie "okazyjnie" igileke, to teraz zostawisz kupe pieniedzy u mechanika

    zeby laly wszystkie wtryski mocno, to auto musialoby kosmiczny przebieg
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #12
    Kladox23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    -co do kontrolki od silnika to nic takiego nie pokojącego mi nie wyświetla
    -czujnik rzeczywiscie warto bylo by podlaczyc, ale poki co zastanawiam sie, a właściwie szukam odpowiedniej osoby, która będzie w stanie poradzić sobie z tym
    -alternatora i ładowania również nikt nie sprawdzał więc to wszystko przed a3

    coo do wtryskiwaczy to pocieszyles mnie bo "mechanik" mowil ze za uzywki dobre bede musial dac jakies 2,5 a robota bedzie zrobiona za okolo 700zl + dokupienie uszczelniaczy ok. 120 zł i wiem ze podpiął taki mały komputerek z wyświetlaczem pod komp i tam pokazywało mu wartosci, z czego tlumaczyl mi ze powinny byc jak najblizsze zeru co oznacza ze pompki sa dobre, a tamte byly dosc odlegle i stad wg. niego wszystkie nadaja sie do wymiany, tak wiec w tej kwestii uspokoiles mnie nieco.

    znaczy samochod nie byl jakos specjalnie motywowany i zachwalany przez handlarza, sprawdzony byl miernikiem i tylko prawy tyl byl lakierowany gdyz mial inna grubosc a przod lacznie z maska ori, podzespoly rowniez wydawaly sie ok wiec samochod z 2003r. bez jakiegos szczegolnego wyposazenia zakupilem za ok. 23,500tyś.
    A oprocz wymiany rorzadu i wszystkich olejow to bedzie moja kolejna inwestycja aby auto jezdzilo nalezycie, ale Forum i porady jak zwykle sa nieocenione w porownaniu do mechanikow

  3. #13
    S7_SEMPER FI's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rbk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    Witam podepnę się pod temat bo nie chce zakładać nowego, u mnie w Audi A3 2.0 tdi 2005r ten sam problem falujących obrotów, po podpięciu do VAG'a pokazuje bład 18051.P1643 BŁEDNA PAMIĘĆ ELEKTRONIKI , jak pozbyć się usterki ? co powinienem wymienić? bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam...


    problem opisany dokładnie tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2136431.html, z tym że autor nie podał co było usterką i jakie kroki poczynił

  4. #14
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Przeczytaj sobie post 3, sprawdź sobie akumulator i płaczenia masowe z karoserią, może też być problem z alternatorem, więć miernik i musisz sprawdzić prąd ładowania.
    Ja te powyższe wskazówki nie pomogą to niech ci mechanik sprawdzi kodowanie twojego borda, czy coś nie tak jest zakodowane.
    Ostatnio edytowany przez Golem1 - 06-10-12 o 06:52

  5. #15
    S7_SEMPER FI's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rbk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    Golem1 , dzięki za odpowiedź , Panowie macie jakieś jeszcze inne sugestie ? bo po południu jadę do mechaniora i wolałbym mięć w razie czego większą listę rzeczy do sprawdzenia gdyby okazało się ze z tym co pisał Golem1 jest wszystko ok....

  6. #16
    kuba25's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie powodem podniesionych obrotów było koło alternatora. Po wymianie wszystko śmiga.
    Jest to niestety dość częsta przypadłość.

  7. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    to nie jest zadna przypadlosc a normalne zyzycie i wymiana eksploatacyjna
    jak auto ma kilka lat i troche przebiegu to nie oczekujcie ze sie lozysko nie zuzyje

    pisalem o tym wyzej zeby od tego zaczac sprawdzanie, blad ecu sporadyczny to najczesciej wlasnie problem z ladowaniem
    sa tacy co sciagaja podszybie , wyjmuja komputer, czyszcza styki, a tu trzeba z alternatorem zrobic

    szkoda tylko ze jak zwykle ktos zalozyl temat, my sie produkujemy, a autor ma w dupie, nie napisze czy rozwiazal problem, co bylo przyczyna itd
    standard
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #18
    S7_SEMPER FI's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rbk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    byłem u mechanika i gość nie ma pojęcia co to , akumulator jest ok, sprawdził prąd ładowania jest bardzo dobry , alternator pracuje bardzo delikatnie nie ma oporów, wygląda na sprawny, po ściągnieciu paska silnik pracował czysto i cicho, na równych obrotach, obawiam się że w moim przypadku pozostaje tylko jakiś większy serwis...


    znalazłem jeszcze na zagranicznym forum taki temat, jeżeli ktoś dobrze ogarnia angielski to może napisać co tam było przyczyną

    http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/s...de-18051-p1643
    Ostatnio edytowany przez S7_SEMPER FI - 06-10-12 o 17:43

  9. #19
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a auto masz serie ? czy jest jakis chip ?

    bo jeszcze swego czasu czytalem ze ten blad to moze byc problem oprogramowania...

    trzeba wejsc do modulu elektryki 09 i tam sprawdzic jakie sa bledy

    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...1/P1643/005699

    hmm
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #20
    S7_SEMPER FI's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rbk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    Miro serie... a błąd miałem taki 18051.P1643 BŁEDNA PAMIĘĆ ELEKTRONIKI

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •