Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 109

Temat: Wysokie obroty-oba wiatraki szaleją

  1. #21
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    przeczytaj co pisza w temacie ktory wkleiles i w temacie ktory ja podalem z rosstecha

    to jest blad ogolny, trzeba wejsc do modulu centralnej elektryki 09 i tam sprawdzic bledy
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #22
    Baxx12's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Gora
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Moim zdaniem jet to brak masy. Pod filtrem powietrza i reflektorem masz przykrecone pare kabli do masy przy podluznicy. Odkrec przeczysc i bedzie git. U mnie wyskakiwal blad elektroniki komputera,teraz juz nie pamietam nr ale tez tak mi obroty falowaly. Sterownik zwieksza obroty silnika po to by bylo lepsze ladowanie,spowodowane to jest slaba masa. W momencie wzrostu obrotow tez wlaczaly mi sie wentylatory. Pozdrawiam

  3. #23
    Thor88's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    u mnie z kolei wywala błąd 18051 ale...mam za niskie obroty (840-860) na wolnych obrotach tyle mi pokazuje

    nie wiem co się dzieje w zasadzie, silnik lekko drga jakby niedochodziło paliwo, jakby za male dawkowanie?
    Miał ktoś podobnie?
    Niedawno zakupiłem auto...moze byc wina akumulatora też? jest opcji kilka, ale może miał ktoś akurat podobnie to podpowie jak zacząć najlepiej eliminować usterke

    dzieki
    Na przekór tym wszystkim, którzy nie wierzyli...

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Thor88 Pokaż post
    u mnie z kolei wywala błąd 18051 ale...mam za niskie obroty (840-860) na wolnych obrotach tyle mi pokazuje
    Obroty są normalne, ja miałem 820 ale zwiększyłem na 840 i różnicy nie odczułem żadnej.

    Co do tematu wątku:
    Akumulator kupiony na wakacjach, alternator regenerowany we wrześniu. Problem dalej występował, nikt nie potrafił tego naprawić w Rzeszowie.
    Jako, że lubię dłubać w elektronice, wziąłem miernik w dłoń i sprawdziłem wszystko sam. Miałem 14V bez obciążenia na wyjściu z alternatora, 13,3V na akumulatorze. Z obciążeniem 13,8V alternator, 13,2V akumulator.
    Odkręciłem kabel plusowy od alternatora, plusowy od rozrusznika, masowy obok rozrusznika (do bloku) i masowy idealnie pod filtrem powietrza (ten obok lampy) i wszystkie przeczyściłem papierem ściernym.
    Oprócz tego przeczyściłem również styki akumulatora i klemy. Przy składaniu użyłem wazeliny technicznej (nie żałować) i po zakręceniu również posmarowałem mocno wazeliną.

    I w końcu jest super, światła przy skręcaniu kierownicą nie przygasają, lampka podsufitki nie mruga, zegary nie migają, auto trzyma swoje obroty, nie włączają się wiatraki.
    Na alternatorze mam 14,3V bez obciążenia, akumulator 14,2V. Pod obciążeniem 14,2V alternator, 14,1-14,2V akumulator.

    Gdybym zaczął słuchać mechaników o których byłem, władowałbym się w duże niepotrzebne koszty typu: EGR masz zaślepiony, wymień go - to przez niego, przepływka pada i tak się dzieje, czujnik temp. do wymiany - i wiele, wiele innych.
    Dopiero po pół roku wziąłem się za to sam. A wystarczyła godzinka żeby to ogarnąć
    Wydałem 500 zł ale mam nowy alternator i nowy akumulator Z elektroniką mam nadzieję, że będę miał spokój już do końca

    Pozdrawiam.

  5. #25
    Thor88's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wyczyściłem wedle zalecenia klemy...wymieniłem filtr powietrza, paliwa
    Dalej trzęsie autkiem na wolnych obrotach. Zastanawiam się dalej, czego tu się chwycić dalej...

    (mase dałem bezpośrednio pod silnik i również trzęsło autem, więc masa odpada tutaj)

    może ktoś podrzuci pomysłem?

    p.s sprawdzałem już paliwa rózne...lepsze, gorsze, najlepsze....i przyczyna również nie tkwi w ropie
    Na przekór tym wszystkim, którzy nie wierzyli...

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łowicz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    U mnie tez pojawił się ten sam problem. Samochód parę sekund po zapaleniu od razu podwyższa obroty, wyłącza się podgrzewanie foteli, włączają się obydwa wentylatory. Czasem bywa tak że przez chwilę od zapalenia fotele zdążą się nagrzać a czasem nie. W lato zdarzyło mi się to tylko raz, od tygodnia mam z tym problem, teraz co stanę na światłach to podwyższają się obroty, minutę półtorej są podwyższone, maleją i po paru sekundach na nowo.
    Akumulator wymieniany we wrześniu. Czy to może być wina Przełącznika termicznego wentylatora chłodnicy?

  7. #27
    St4chu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi RS3 2011
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.5 TFSI - CEPA (340 KM)
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piotrek-piotrek Pokaż post
    U mnie tez pojawił się ten sam problem. Samochód parę sekund po zapaleniu od razu podwyższa obroty, wyłącza się podgrzewanie foteli, włączają się obydwa wentylatory. Czasem bywa tak że przez chwilę od zapalenia fotele zdążą się nagrzać a czasem nie. W lato zdarzyło mi się to tylko raz, od tygodnia mam z tym problem, teraz co stanę na światłach to podwyższają się obroty, minutę półtorej są podwyższone, maleją i po paru sekundach na nowo.
    Akumulator wymieniany we wrześniu. Czy to może być wina Przełącznika termicznego wentylatora chłodnicy?
    Spotkałem się już z tym w aucie klienta powodem działających wentylatorów był uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej ten w zderzaku a podwyższone obroty uszkodzonym alternatorem lub kółkiem alternatora pozdrawiam

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrow Maz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ja wymienilem sprzeglo alternatora, (przy okazji czujnik temp ten przy chlodnicy) wyczyscilem wszytkie "masy": w 3 miejscach pod lewa lampa, w jednym pod prawa. Wyczyscilem tez klemy aku (ktory jest nowy) i to pomaga na chwile (dzien, dwa) pozniej mam replay z rozrywki...

    Troche mnie to zastanawia, bo mam problem z falowaniem obrotow, nierowna praca silnika itd ale ustepuje to po zdjeciu klemy z aku na kilak godziny, tak samo wariowanie wentylatora chlodnicy i podwyzszenia obrotow do 1100 - po zdjeciu klemy pomaga ale tylko na jakis czas.

    Ktos ma jakies teorie moze?

    Pozdrawiam

  9. #29

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    mam taki sam problem ze obroty podnosza sie do 1100 i zalaczaja sie oba wiatraki, nie wiem co z tym zrobic a jest to denerwujace, w weekend bede czyscic wszystkie masy jesli to nie pomoze bedzie trzeba szukac przyczyny gdzie indziej..

  10. #30
    DarioPopi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzegorz1189 Pokaż post
    mam taki sam problem ze obroty podnosza sie do 1100 i zalaczaja sie oba wiatraki, nie wiem co z tym zrobic a jest to denerwujace, w weekend bede czyscic wszystkie masy jesli to nie pomoze bedzie trzeba szukac przyczyny gdzie indziej..
    u mnie - dokładnie w tym samym silniku - przyczyna była w kółku alternatora.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •