Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: 1.8T AGU gaśnie, szarpie

  1. #1
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny 1.8T AGU gaśnie, szarpie

    witam.

    Dopadł mnie trudny do zdiagnozowania problem z moją trójeczką. Auto od jakiegoś czasu lubiło sobie zgasnąć lub poszarpać przez chwilę. VAG nie wykazywał nic, tylko lambdę. Dało się z tym żyć i problem został przeniesiony na nieco dalszy termin. Niestety objawy nasiliły się, auto lubi zgasnąć i nie daje się już odpalić. Czasem załapie, ale zazwyczaj musi zdrowo postać. Wtedy odpala od pierwszego i cała historia powtarza się.

    Po przeszukaniu forum doszedłem do wniosku, że to czujnik wału. Wymieniłem go, niestety nic to nie dało. Auto pali lepiej chodzi troszkę chyba płynniej, ale nadal gaśnie.
    dodatkowo nie mogę połączyć się VAG-iem. Interfejs zawsze działał, nagle przestał. nie mam go gdzie sprawdzić, ale wygląda w porządku.

    przy ostatnim VAG-owaniu wyskoczyły błędy o złym składzie mieszanki oraz o sondzie. Auto z odpietą sondą działa jednak identycznie, tylko poddymia po mocnym dodaniu gazu.

    Gdy odpali auto jedzie bardzo dobrze, jest moc nie nie dymi. posiadam LPG i jest to samo na LPG i benzynie, wykluczam więc raczej układ paliwowy.

    Będę wdzięczy za porady, autko potrzebne jak zwykle natychmiast.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-07-16 o 20:27

  2. #2
    gulczas's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czętochowa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Odepnij na chwile przepływomierz i sprawdź jak wtedy autko jeździ.

  3. #3
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Autko nigdy nie jeździło bez przepływki. Od razu po odpięciu gasło od lat. Myślałem o tej usterce, posprawdzałem kable wszystko wygląda ok. Nie mam niestety drugiej na podmiankę. podobno może być to wina chipa, wykasowana mapa z ecu.

  4. #4
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Udało mi się podłączyć wreszcie vagiem. Błędów była całą masa, ale po skasowaniu żaden nie wraca, tylko błąd ABS ale mam wyjęty bezpiecznik na lato ( odłączony asr ).

    Odpaliłem silnik i zlogowałem grupe pierwszą, wieczorem wrzucę wykres. Zauważyłem, że im dłużej auto chodzi tym bardziej spada kąt wyprzedzenia zapłonu, z 3-3,5 po odpaleniu po 1,7 i auto już ledwo chodzi i gaśnie. Problem jest w ustaleniu, czy kąt jest zły i gaśnie, czy auto źle pracuje i sterownik ratuje się ustawieniem kąta.

    Na jakiej podstawie sterownik ustawia ten kont, któryś czujnik za to odpowiada ? może czujnik wałka rozrządu ?

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    masa czujnikow odpowiada za kąt zapłonu, stukowce, iat, przeplyw, przepustnica, barosensor, itp itd.

  6. #6
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Słabo

    Podpowiesz Kolego czy dam rade i jak to mniej więcej posprawdzać ? Nie mam dobrego mechanika żeby powierzyć auto, a byle kto zacznie mi wymieniać na ślepo.

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sprawdz korekte sondy lambdy blok pomiarowy bodajze 007 badz 006
    pozatym na postoju na tych kanałach powinna pracować sonda jak nie pracuje to moze byc dziura w dolocie, przeplywka padac , albo sonda.

  8. #8
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sonda może dawać takie objawy ? sprawdzałem auto bez podpiętej sondy i było to samo. Sonda akurat zgłasza się sporadycznie na vagu, konkretniej, że ma uszkodzony obwód. Kable są w porządku więc może być uszkodzona w środku.

    Mam logi na kanale 7 korekty z sondy nie ma wcale.

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to dziura w dolocie albo przeplywka albo jeszcze cos. szklana kula wiecej nie powie.

  10. #10
    beatamichal2010's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staniatki/Koblenz Deutschland
    Auto
    Audi A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    znajomy miał moze podobny niepodobny problem ze skrzynka na aku z bezpiecznikami zaczeły sie wtapiac w skrzynke wyciaglismy bezpiecznik dalismy nowy i chulało a problem był straszny AGU krecilo ok a nie palił ale jak sie dodało troche gazu to zapalił ale nie zawsze na 4 cylinndry przypadek dość dziwny mierzylismy cisnienie paliwa cewki zaminialismy czujniki na wale na wałku a tu gupia skrzynka ( mierzyłem napiecie na aku ok bez klem tez ok wpadłem na pomysl zeby podłaczyc prostownik i krecic i zauwazyłem ze za kazdym razem odpalał) to skusiło nas zeby poszukac w instalacji i trafilismy

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •