Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 43

Temat: BMW E90 - uszkodzony silnik

  1. #1
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Angry BMW E90 - uszkodzony silnik

    Kupiłem BMW E90 320d 163 ps, 2005 rok, 94 tyś przebiegu, od autoryzowanego dealera Mitsubishi Motors, Auto Centrum – Lis Stefan i Lidia Lis, 62-800 Kalisz, ul. Częstochowska 211.
    Auto zostało oddane przez poprzedniego właściciela do salonu w rozliczeniu, kupując nowe auto marki Mitsubishi. Następnie ASO Mitsubishi wystawiło auto na sprzedaż na allegro. Tak znalazłem to auto. Po rozmowie telefonicznej zostałem zapewniony o bardzo dobrym stanie technicznym pojazdu, jednak aby nie było niedomówień zostałem poinformowany, że auto było powtórnie malowane oraz że na wszystkie zakupione pojazdy używane wystawiane jest ubezpieczenie gwarancyjne na 1 miesiąc na powstałe uszkodzenia w aucie. Zapytałem telefonicznie czy jest możliwość w okolicy sprawdzenia auta w warsztacie o specjalizacji w marce BMW . Poinformowany zostałem o firmie w sąsiedztwie salonu: BS Kordelasiński, 62-817 Żelazków, Skarszew 4. http://www.kordelasinski.bosch-service.pl/galeria.php

    Dnia następnego przyjechałem na oględziny auta. Po podprowadzeniu auta przez pracownika salonu, obejrzałem auto powierzchownie i poprosiłem o możliwość przejazdu do ww. warsztatu. W czasie drogi do warsztatu stwierdziłem niepokojący hałas dobiegający z komory silnika. Na miejscu w warsztacie osoba z obsługi sprawdziła auto testerem diagnostycznym. Błędy na komputerze dotyczyły: przepalonej świecy żarowej, spalonej maty podgrzewania fotela pasażera, czujnika napięcia na akumulatorze. Zapytałem Pana z obsługi co to za hałas z pod maski. Po krótkich oględzinach Pan wskazał koło pasowe. Pokazał jakie jest jego bicie boczne i określił je jako pilne do wymiany. Wszystkie wymienione usterki wyceniono na kwotę niewiele przekraczającą 2 tyś zł. Po takim werdykcie uznałem sprawę za jasną i oczywista. Po rozmowie z pracownikiem salonu zajmującym się sprzedażą aut używanych porozumiałem się co do przeceny auta z początkowych 44 tyś na 42 tyś zł będąc „świadomym” usterek pojazdu. Zakup pojazdu odbył się 20 min po zamknięciu już ASO i Pan który mnie obsługiwał oświadczył, że gwarancji w tym dniu wystawić już nie może ale zrobi to jutro i wyśle ją kurierem do domu.

    Po powrocie autem do miasta rodzinnego poszukałem warsztatu mogącego naprawić koło pasowe w moim nowym aucie. Analizując wyceny napraw warsztatów zdecydowałem się na naprawę w ASO ze względu na niewielką różnicę cenową. Umówiłem się do ASO BMW w Lubinie gdzie zleciłem naprawę koła pasowego. W ASO wymieniono koło pasowe oraz napinacz paska klinowego który to już nie został wykryty jako usterka w czasie oględzin w warsztacie. Po odbiorze auta z ASO silny hałas z pod maski zniknął. Szczęśliwy wróciłem do domu. Dnia następnego umówiłem się w nieautoryzowanym serwisie na wymianę filtrów, olejów oraz odgrzybianie klimatyzacji.
    Przy odbiorze auta mechanik zwrócił mi uwagę na głuche stuki z pod maski występujące przy przełożeniu skrzyni automatycznej w położeniu D i R oraz ustępowanie stuków w pozycji N. Jednocześnie poinformował mnie ze nasłuchiwał auta ale nie jest w stanie zlokalizować usterki. Kilka dni użytkowałem auto jedząc tylko do pracy i z powrotem. Zauważyłem że auto za dużo pali ropy. Poczytałem na forum bmw, wszystkie opinie na temat wysokiego spalania dotyczyły termostatów oraz filtra odmy. Zamówiłem w ASO termostaty i filtr odmy zleciłem je do wymiany w nieautoryzowanym serwisie Adam Auto w Legnicy, tym samym co poprzednio wymieniono oleje.

    Przy odbieraniu auta mechanik przekazał mi następujące informacje. Termostatów w aucie nie było. Były tylko obudowy po nich. Auto cały czas jeździło z niedogrzanym silnikiem. Najprawdopodobniej się przegrzewa dlatego ktoś celowo wyciągnął wnętrze termostatów. Kolejna sprawa którą zauważył to, że silnik był już rozbierany i najprawdopodobniej stuki pochodzą z jego wnętrza. Od tej pory zacząłem się bać co do faktycznego stanu technicznego mojego auta. Jednocześnie przypomniałem sobie, że nie otrzymałem do tej pory żadnej przesyłki z Aso z wspominaną gwarancją. Dzwoniłem do Aso poinformowano mnie o ich zaniedbaniu, ale jak dalej zapewniano, że zostanie to niedopatrzenie szybko naprawione. Bojąc się dalej o swoje auto poszukałem na forum BMW opinii o warsztatach zajmującymi się silnikami na terenie dolnego śląska i mój wybór padł na Beben Serwisł, Wrocław, ul. Legnicka 52. Warsztat ten posiadał najwięcej pozytywnych opinii.

    Dnia 3.10.2012 odprowadziłem auto do ww. warsztatu we Wrocławiu. Dziś tj. 4.10.2012 zadzwonił Pan z warsztatu po oględzinach auta i stwierdził, że motor był już rozbierany. Skrzynia biegów również była wyciągana z auta dość niedawno bo są świeże ślady. Co dalej? Robiąc diagnostykę oraz nasłu****ąc miejsca powstawania hałasu zaobserwował drgania na moście odpowiadające częstotliwości hałasu dobiegającego z pod maski i pracy wału korbowego. Po dalszych oględzinach wyrok padł na pęknięty korbowód w silniku. Podał koszt rozebrania silnika i dokładne sprawdzenie w wysokości 1500zł. W przypadku potwierdzenia usterki wartość naprawy oscyluje w okolicach 10-13 tyś zł. W zależności czy naprawiamy korbowód czy wymieniamy cały silnik. Przedstawiłem mechanikowi całą sytuację z ASO w Kaliszu i poprosiłem aby poczekał chwilę z dalszymi działaniami.

    Zadzwoniłem do ASO i zapytałem gdzie jest moja gwarancja na auto? Poinformowany zostałem że nadal nie została ona wysłana z powodu, że gwarancja może zostać wystawiona tylko w dniu sprzedaży auta. Telefonicznie wyjaśniłem dlaczego tak się domagam od prawie tygodnia wysłania gwarancji. Pan powiedział, że w takim razie salon wystawi korektę nabycia pojazdu oraz nową fakturę zakupu wraz z gwarancją. Zapytałem jaka firma jest gwarantem: Firma Wagas z siedzibą w Warszawie. Po rozmowie z salonem zadzwoniłem nie posiadając karty gwarancyjnej na infolinie ubezpieczyciela i zapytałem jak wygląda likwidacja szkody z pkt. widzenia gwaranta. Pan na infolinii poinformował mnie ze naprawy mogę dokonać w dowolnym serwisie, ale! Ubezpieczyciel wyśle swojego rzeczoznawcę do wspomnianego serwisu i ustali czy usterka powstała przed czy po zakupie pojazdu. W przypadku stwierdzenia, ze usterka powstała wcześniej ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania. Kolejną ważną sprawą jest wysokość ubezpieczenia ponieważ opiewa ona na 5 tyś zł a naprawa pojazdu kosztować będzie od 10 do 13 tyś. Jednocześnie salon będąc świadomym usterki w pojeździe chce wystawić ubezpieczenie na pojazd wymuszając odszkodowanie na gwarancie. Aso chce dostarczyć mi nową fakturę, ale raz że to jawne wyłudzenie, dwa, że auto jest już zarejestrowanie w urzędzie na mnie i jak gwarantowi mam przedstawić fakturę z dnia powiedzmy 05.10.2012 oraz dowód rejestracyjny gdzie zanotowana jest data nabycia 19.09.2012?

    Kończąc ostatnią rozmowę z Aso poprosiłem aby zapytano właściciela salonu czy wyrazi zgodę na zwrot pojazdu, odpowiedz mam uzyskać jutro (choć szczerze w to nie wierzę aby była pozytywna).
    Co dalej robić aby być na prawie i otrzymać pieniądze na naprawę silnika?
    Ostatnio edytowany przez Calax - 12-10-12 o 16:56
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  2. #2
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    zgłoś się do jakiejś kancelarii prawnej i niech za Ciebie to załatwiają.normalnie jakaś masakra.serdecznie Ci współczuję.

  3. #3
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Proponuję skorzystać z rękojmi ( http://www.um.oswiecim.pl/pl_chemik/...konsument.html )

  4. #4
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kulfon Pokaż post
    zgłoś się do jakiejś kancelarii prawnej i niech za Ciebie to załatwiają
    A na początek weź rzeczoznawcę żeby wystawił Ci porządną opinię o stanie technicznym auta. Bez tego wiele nie zdziałasz.

    Niestety ale w naszym kraju w ASO też pracują Polacy. Niczym się nie różnią (poza nielicznymi wyjątkami) od reszty handlarzy i krętaczy. Ludzie totalnie usypiają swoją czujność kupując używane auto z komisu przy salonie jakiegoś dealera. A dealerzy to idealnie wykorzystują... Pewne, zadbane, pierwszy właściciel, oddane w rozliczeniu (notabene za grosze w porównaniu z tym za ile wystawiają w komisie) i magiczne hasło klucz "używane z gwarancją" A potem wychodzą takie kwiatki właśnie... Oby jak najszybciej się Twoja sprawa rozwiązała! Daj znać jakie stanowisko oficjalnie zajmie dealer.

  5. #5
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    Nadal nie otrzymałem odpowiedzi co do stanowiska ASO, kierownik salonu znów mnie zbył i podał kolejny termin kiedy ma mieć rozmowę z właścicielem salonu. Powiedziałem otwarcie, że albo będą skłonni się dogadać polubownie albo z kieruję sprawę do sądu. Odpowiedz kierownika była natychmiastowa: " my mamy też swojego prawnika więc możemy się spotkać w sądzie". Po takiej odpowiedzi jestem prawie pewien ostatecznego stanowisk oraz decyzji właściciela ASO.
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Na twoim miejscu już bym szukał prawnika. Nie koniecznie sprawa musi się oprzeć o sąd ale przynajmniej pomorze ci wyjaśnić w jakiej jesteś sytuacji i jakie masz możliwości. Napewno są paragrafy na takie sytuacje. Moim zdaniem za dużo kasy wydane na auto żeby teraz pożałować na pomoc prawną.

  7. #7
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Zawsze możesz się zwrocić do redakcji Turbo Kamery aby Ci pomogli .Oni bez problemu zrobią anty reklamę takiemu właścicielowi ASO.Kilka razy aby nie mieć syfu właściciele dogadywali się polubownie z ludźmi których spotkalo cos takiego jak Ciebie...
    Ostatnio edytowany przez OLIVIER08 - 06-10-12 o 13:14

  8. #8
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    do Turbo Kamery już wysłałem e-mail
    co do prawnika jestem na etapie poszukiwania.
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  9. #9
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    Oddałem auto do Stando we Wrocławiu.
    Okazuje się ze pomiędzy silnikiem a skrzynia biegów powinno być coś centrujące korbowód z silnika i wal ze skrzyni biegów. Nie znam się na tym i nie pamiętam nazw fachowych. Jednakże okazuje się ze pominięto ten element i czegoś tam brakuje wewnątrz. Przez to jak mechanik stwierdził nie wiadomo dlaczego nawet ten samochód jeździ bo na dobra sprawę sprzęgło kinetyczne nie powinno wcale pracować. Stuki pochodzą więc najprawdopodobniej z elementów które tam między sobą ocierają. Niestety to jeszcze nie koniec! Po dalszej analizie okazuje się ze w mojej e90 320d znajduje się silnik z e87 czyli Bmw 1. Zadzwoniłem do salonu gdzie kopiłem auto zadając zwrotu auta i gotówki. Dowiedziałem się ze auta nie przyjmą bo bylem świadomy co kupiłem. Podsumowując jestem juz po rozmowie z rzeczoznawcą i adwokatem. W najbliższym czasie będę kierować sprawę do sądu. Zapamiętajcie tylko nazwę salonu gdzie zostałem oszukany. Nikomu nie życzę żadnych kontaktów z tą "firmą".
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  10. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Calax Pokaż post
    Dowiedziałem się ze auta nie przyjmą bo bylem świadomy co kupiłem.
    bzdura na resorach i kazdy adwokat to z latwoscia podwazy

    nawet jesli w umowie od pwywatnego jest punkt/zapis ze "kupujacy zapoznal sie ze stanem technicznym i nie zglasza zastrzezen"
    ty jestes laikiem, nie jestes mechanikiem, nie musisz sie znac, kupujesz w dobrej wierze, oddales auto na sprawdzenie do aso itd (nie musiales )
    jak masz dobrego adwokata, to nie dosc ze bedzie zadal zwrotu gotowki, anulowania umowy itd , to jeszcze powalczy o odszkodowanie za szkody moralne itd

    wazne sa wszelkie zapisy, smsy, maile, rozmowy itp, swiadkowie
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •