Strona 2 z 54 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 537

Temat: Problem z temp. cieczy chłodzącej

  1. #11
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    aha..dzięki, plus dla ciebie.

  2. #12
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius
    Przy walniętym termostacie nie ma możliwości, że się silnik przegrzeje, bo on poprzez swoje otwarcie chłodzi silnik bardziej niż powinien.
    Chyba ,że się zamknie i nie otworzy
    No tak, ale 99,9% przypadków to takie, że się niedomykają... Źle się wyraziłem
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Alan_bilstein to termostat. Dwa tygodnie temu miałem to samo! Osobiście go wymieniłem i jest ok. Cena to ok 30-32zl/ szt
    Pzdr

  4. #14
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wymien termostat na whalera koszt okolo 45zł, bedzie w kazdej hurtownii z czesciami do vaga. jakosc jak oryginal.

  5. #15
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    U mnie zaczęło dziać się tak:

    - albo wskazówka wcale się nie rusza (leży przy 60 st.);
    - albo wzrasta do 90 stopnii by po chwili opaść do pozycji wyjściowej i już tam zostać;
    - albo wzrasta do 90 i tam zostaje (czyli tak jak powinno być).

    Czy to oznacza, że mam wymienić termostat? A może to czujnik temperatury? Jak mam zdiagnozować problem? Działo się tak komuś z forumowiczów? Z góry dzięki za pomoc...

  6. #16
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Mi juz drugi raz zaciął się termostat w pozycji otwartej. Efekt -czasami osiagal ledwie 90st przy przyspieszaniu by po chwili spasc w dol przy rownej jezdzie...

    Oczywiscie najpierw trzeba miec pewnosc ,ze czujnik prawidłowo wskazuje. Do tego trzeba miec VAGa. Czujnik jest dwuobwodowy ( w czujniku sa dwie termopary) ,jedna idzie do sterownika silnika (ECU) druga idzie do licznikow i ew do climatronika (jak jest klimatyzacja). Wartosci z nich mozemy odczytac w blokach pomiarowych ( dla pierwszej termopary w module silnika ,dla drugiej w module licznika). Poniewaz termopary sa w tym samym miejscu mierza ta sama temperature wiec wartosci mierzone musza byc niemal identyczne ! Jesli jest za duza roznica w pomiarze czujnik jest do wymiany. Temperature najpierw porownujemy przed odpaleniem ,gdy samochod stal przez dlugi czas ( wtedy temp cieczy chlodzacej powinna miec temp. otoczenia wiec odczyt tez powinien taki byc). Pozniej przy roznych fazach nagrzania.

  7. #17
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Wygląda na to, że zrobiłem sam siebie w konia bo wymieniłem dobry termostat na nowy termostat Po wymianie wskazówka nadal leży na 60 st. lub czasami się podnosi by wrócić do pozycji wyjściowej...Oczywiście powód może być teraz chyba tylko jeden - czujnik temperatury. Prześledziłem forum, na ten temat było już chyba z 50 postów ale żaden do końca nie rozwiał moich wątpliwości. A więc dla upewnienia się, że nic nie zepsuję wrzucam fotkę



    Rozumiem, że to co dotykam palcem to czujnik którego poszukuję? Jeżeli tak to z tego co czytałem mój czujnik powinien być zielony a nie niebieski (rok produkcji niuni to '99)
    I dalej, skoro to faktycznie poszukiwany czujnik to czy przed jego wymianą/sprawdzeniem mam odłączyć akumulator by odpiąć kabelek który do czujnika wchodzi? I ostatnie pytanie - do czego odchodzi ten kabel (wtyczka z lewej strony)?
    Proszę o wyrozumiałość - motoryzacją zacząłem się interesować z momentem zakupu A3 więc jestem póki co zielony w temacie

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    wpisz sobie w szukajce "czujnik temperatury" napewno znajdziesz duzo odpowiedzi Pozdrowienia

  9. #19
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Question

    Pisałem przecież, że przeczytałem wszystkie posty o czujniku i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Niech mi chociaż tylko ktoś potwierdzi, że to to i czy mam odpiąć akumulator

  10. #20
    Peter70153's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Dublin
    Auto
    BMW 530i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Endrju BB Pokaż post
    Niech mi chociaż tylko ktoś potwierdzi, że to to i czy mam odpiąć akumulator
    Nie musisz odłączać akumulatora, ja wymieniałem uszczelkę pod tym czujnikiem i cały ten kołnierz w którym się on znajduje i odłączałem kabel na podpiętym aku, więc nie ma strachu.
    Do koloru bym zbytnio nie przywiązywał wagi bo możliwe, że już był wymieniany, najlepiej go wyciągnij i pokaż w ASO podaj im VIN i wszystko Ci powiedzą, a i weź od razu tą małą uszczelkę do czujnika bo Ci może cieknąć jak założysz nowy.
    Powodzenia!!!!
    Ostatnio edytowany przez Peter70153 - 10-08-08 o 16:45

  11. Podziękowania dla Peter70153 za pomoc w problemie

    Endrju BB (10-08-08)

Strona 2 z 54 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •