Strona 35 z 54 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 341 do 350 z 537

Temat: Problem z temp. cieczy chłodzącej

  1. #341

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Skoda Superb
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Problem z jednym z czujników.
    Dlatego auto podpinasz na zupełnie zimnym silniku bez odpalania - i sprawdzasz czy temp z komputera jest podobna do temperatury powietrza.
    Jeśli jest inna to winny jest czujnik podający temp do kompa.
    Skoda Superb - 2.0TDI - CFFB -2011r.

  2. #342
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Defi Pokaż post
    Problem z jednym z czujników.
    Dlatego auto podpinasz na zupełnie zimnym silniku bez odpalania - i sprawdzasz czy temp z komputera jest podobna do temperatury powietrza.
    Jeśli jest inna to winny jest czujnik podający temp do kompa.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez radek.wola Pokaż post
    witam, wczoraj udało mi się podłączyć AGNiesie do kompa, z ciekawości sprawdziłem, tzn porównałem temp. z kompa i z zegarów i wychodziła mi różnica temperatury około 14 oC, jak na zegarze było 70 stopni to na kompie 55, a jak już dobiło do 90 stopni to na kompie wskazywało 76... ma ktoś jakiś pomysł co to może być??
    Czujnik temp. G62/G2 - wszystko jest opisane na forum, szukać, czytać i wymieniać!!
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #343
    Blasius's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Wymieniłem termostat (39zł) i powiedzmy że problem zniknął wskazówka dochodzi do ok 88 stopni a jak jechałem przez godzinę to dwa razy mi się zdarzyło że jak zwalniam lub się zatrzymuje to wskazówka wali w dół poniżej 60 stopni tak na 1-2 sekundy i znów wraca do 88 stopni. Pozycja 51 na Klimatronicu pokazuje cały czas (jak już silnik jest nagrzany i wskazówka w okolicy 90) 75 stopni.
    "Jazda na motocyklu to najprzyjemniejsza czynność jaką można robić w ubraniu"

  4. #344
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    czeka Cie wymiana czujnika o ktorym wspomnial larius.nie ma co szukac przyczyn w innych instrumentach dopoki nie sprawdzisz czujnika
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #345
    Łukasz_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam

    Ja dla odmiany otrzymałem kod błędu 522- czujnik cieczy chłodzącej G62- nieprawidłowa wartość.

    Czujnik był wymieniany 2 tygodnie temu bo wyskakiwał taki sam błąd. Zmieniłem czujnik na orginalny AUDI i po dwóch tygodniach jest to samo. Dodam że auto jakby wolniej sie grzało (moze to moje odczucie bo teraz jest troche zimniej niż w lato) a kiedy jade trasą 120km/h to temperatura na wskaźniku wynosi ok. 85 stopni a nie tak jak powinna 87 czy 90. Objawy są takie jak przy walniętym termostacie ale był wymieniany w marcu. Martwi mnie ze spalanie będzie wyższe przez ten walnięty czujnik. Czym grozi jazda z walniętym czujnikiem prócz wyższego spalania?

  6. #346

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Łukasz_A3 Pokaż post
    Witam

    Ja dla odmiany otrzymałem kod błędu 522- czujnik cieczy chłodzącej G62- nieprawidłowa wartość.

    Czujnik był wymieniany 2 tygodnie temu bo wyskakiwał taki sam błąd. Zmieniłem czujnik na orginalny AUDI i po dwóch tygodniach jest to samo. Dodam że auto jakby wolniej sie grzało (moze to moje odczucie bo teraz jest troche zimniej niż w lato) a kiedy jade trasą 120km/h to temperatura na wskaźniku wynosi ok. 85 stopni a nie tak jak powinna 87 czy 90. Objawy są takie jak przy walniętym termostacie ale był wymieniany w marcu. Martwi mnie ze spalanie będzie wyższe przez ten walnięty czujnik. Czym grozi jazda z walniętym czujnikiem prócz wyższego spalania?
    Sprawdż kostke przy czujnik temp. , moliwe że któryś kabelek nie łaczy i stad ten powtórny blad.
    Ostatnio edytowany przez petertom - 31-08-10 o 21:47

  7. #347

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam Mam dość duży problem bo moje audi lekko mówiąc się przegrzewa gdy stoję w korku temperatura skoczy mi z 90 na 100 i z rury wydechowej wali mi białawy dym ;o auto mam krótko i niepokoi mnie to. drugi problem to taki że gdy jeżdże i jest już teraz zimno to temperatura silnika mi spada na oklo 79 stopni. Panowie ratujcie moją Audi .

  8. #348
    Łukasz_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Jeśli podczas jazdy auto nie trzyma Ci temperatury 90 stopni (a właściwie 87) to na 95% winny jest termostat. Czesto po tylu latach pada ale na szczęście jest tani i prosty w wymianie, ja zapłaciłem 35zł za wahlera i jak na razie po pięciu miesiącach jest dobrze. Co do przegrzewania silnika to nie wiem na 100% co jest przyczyną ale może to być czujnik temperatury, jednak biały dym z rury może oznaczać że auto pali płyn chłodniczy. Sprawdź stan płynu chłodniczego czy aby nie jest za niski i stan oleju czy się nie podniósł. A podczas jazdy w korku załączaja Ci się co jakiś czas wentylatory? Jeśli nie to w nich moze tkwić przyczyna.
    Ostatnio edytowany przez Łukasz_A3 - 04-09-10 o 08:05

  9. #349
    Adagio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jako że będę musiał zmienić chłodnice to sprawdziłem z rana (temperatura powietrza 13st.) odczyty temperatury w grupie 01-engine temp. wynosiła 15st. a w grupie 07-instruments 30st.
    Po rozgrzaniu silnika w grupie 07 temp jest zawsze o 5-9st. niższa niż w 01.
    Na desce rozdzielczej wskaźnik stoi na 90st.

    Czy to to objaw walniętego przełącznika termicznego? (G62/G2)?

  10. #350
    Adagio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adagio Pokaż post
    Jako że będę musiał zmienić chłodnice to sprawdziłem z rana (temperatura powietrza 13st.) odczyty temperatury w grupie 01-engine temp. wynosiła 15st. a w grupie 07-instruments 30st.
    Po rozgrzaniu silnika w grupie 07 temp jest zawsze o 5-9st. niższa niż w 01.
    Na desce rozdzielczej wskaźnik stoi na 90st.

    Czy to to objaw walniętego przełącznika termicznego? (G62/G2)?
    Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

Strona 35 z 54 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •