Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: Brak świateł mijania

  1. #1
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny Brak świateł mijania

    Witam. Mam taki problem, mianowicie brak świateł mijania. Po przełaczeniu włacznika świateł na pozycje świateł mijania świeca sie tylko postojówki, ale bez problemu mozna wlaczyc swiatla dlugie. Sprawdziłem bezpieczniki i zarowki są ok, po wyjeciu bezpiecznika podlaczylem zarowke na kable i niestety nie ma pradu, wiec rozebralem deske zeby wyjac przelacznik swiatel, ale nie bardzo wiem jak go sprawdzic czy dobrze dziala... mam wrazenie ze problem jest z masa, ale moze ktos mial taka sytuacje????? prosze o pomoc.

    [ Dodano: Sro 26 Gru, 2007 18:47 ]
    dobra temat zakonczony. uszkodzony jest przelacznik swiatel na desce rozdzielczej, po spieciu na krotko lampy dzialaja.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:53

  2. #2
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ja miałem taki sam problem. Przełącznik rozebrałem i wyczyściłem. Troszkę styki zaśniedziały, zaczęło się grzać i plastik się przypiekł i i się nadtopił. Wyczyściłem wszystko , zeskrobałem ten nadtopiony plastik i psiknąłem WD40 , złożyłem i działa bez zarzutu do tej pory. Nie trzeba kupować nowego

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

  4. #4
    damiano24's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam, od wczoraj mam taki sam problem jak autor tematu i dokładnie te same objawy, byłem dziś u mechanika i powiedział że to na bank nie jest wina włącznika świateł tylko przełącznika zespolonego przy kierownicy, mówił że włącznik zapala światła na raz a potem za zmianę świateł odpowiada już przełącznik zespolony, a skoro światła długie działają to włącznik na desce rozdzielczej jest dobry, ja jednak po przeczytaniu wszystkiego na forum mam ochotę dobrać sie do tego włącznika i go sprawdzić, napiszcie czy jest sens go rozbierać czy może też mechanik ma racje i trzeba wymienic przełącznik zespolony..

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ma taki sam problem brak świateł mijania, świeca się tylko pozycyjne do tego nie mogę wyłaczyć tych pozycyjnych cały czas sie palątzn po wyłaczeniu wyłacznikiem zgszeniu silnika. zamknęciu samochodu. Wyłaczyłem więc " - " w aku czy tak może być czy może wyłączyć też + bo syrena alrmu zaczęła wyć wieć ja wyłączyłem kluczykiem ?
    Ostatnio edytowany przez tomazo - 20-04-08 o 22:05

  6. #6
    RABEL's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Audi A3 1.6 AKL
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    jechałem w dzień z włączonymi światłami zapięty w pasach i zatrzymuje mnie policja.podchodzi policjant, przedstawia się i pyta czy na takich światłach się jeździ???ja siedząc za kółkiem spoglądam na włacznik i mówię, że tak bo mam właczone mijania.to każe mi wysiadać i zobaczyć.patrze a świecą się tylko postojówki lub długie?!?!?
    trafiłem na "dobrego człowieka" bo puścił mnie bez problemówpojechałem do mechanika i po wnikliwym sprawdzeniu okazało się, że to włącznik świateł.wymienił mi na swój używany ale były tylko postojówki i krótkie a brak długich.na szczęście z 2 udało nam się poskładać jeden i mam wszystkie światła zewnętrzne przód.tak więc zepsuty włącznik może oddziaływać na krótkie lub długie.
    ps:we wcześniejszym aucie nie miałem św.mijania ale to z winy kostki od stacyjki.

  7. #7
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jako ciekawostke dodam, że nie potrzeba rozmontowywać deski rozdzielczej żeby wyjąć wyłącznik świateł ;] wystarczy z tego co pamiętam wcisnąć gałkę wyłącznika świateł (ciężko wchodzi) i przekręcić w prawo do oporu, później ciągniemy i cały wyłącznik nam wychodzi

    Ps. jeszcze sprawdze czy dokładnie tak, ale jak się mylę, to proszę poprawcie mnie.
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odświerzę temat.
    Mam taki sam problem, nagle światła przestały świecić i już wiem że to włącznik bo po spięciu na krótko w kostce światła są. Wyjąłem go ale wydaje się być nierozbieralny. A Wy piszecie że rozbieraliście. Może mi ktoś powiedzieć jak go rozebrać? Nie chcę go całkiem popsuć...
    Pozdrawiam

  9. #9
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    w sobotę mialem przyjemność rozebrać ale coś nam nie wyszło i nie dało się go złożyć

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jerzu Pokaż post
    w sobotę mialem przyjemność rozebrać ale coś nam nie wyszło i nie dało się go złożyć
    A no właśnie...Czyli można bardziej popsuć....

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •