Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: Jednoczesna awaria prędkościomierza, licznika km, ws. paliwa, szarpie przy dod. gazu

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Jednoczesna awaria prędkościomierza, licznika km, ws. paliwa, szarpie przy dod. gazu

    Dzień dobry Wszystkim, ma pewien problem dotyczący awarii prędkościomierza, wskaźnika paliwa, licznika kilometrów przy jednoczesnym szarpaniu przy gwałtownym dodaniu lub puszczeniu gazu.

    Prędkościomierz nie działa. Licznik kilometrów nie działa (cyfry się wyświetlają, ale przebieg stoi w miejscu). Wskaźnik paliwa działa po odpaleniu silnika, ale już na pierwszych zakrętach wariuje (raz jest pusto, raz rezerwa, raz 1/4). Obrotomierz działa OK, bez zarzutu. Wskaźnik temperatury także działa. Kiedy dodaję gwałtowanie gazu (bieg 2,3) auto lekko szarpie. Wszystkie usterki oczywiście wystąpiły jednocześnie.

    Byłem u mechanika, który stwierdził, że możliwe dwie podstawowe przyczyny to:
    - awaria czujnika prędkościomierza
    - brak masy


    Podpiął auto pod komputer i nie było żadnego błędu, więc awarię prędkościomierza wykluczył.
    Sprawdził masę, zostały poczyszczone wszystkie podstawowe styki i nic.

    Moje pytanie: czy brak błędu po podpięciu pod komputer oznacza, że to nie może być awaria czujnika prędkościomierza? Czy może się tak zdarzyć, że w komputerze nie ma błędu a pomimo to czujnik jest niesprawny?

    Jak myślicie jaka może być przyczyna usterki? Jaki to ma związek z szarpaniem przy dodawaniu gazu? Zaznaczam, że był jeden moment (jazda w trasie) kiedy wszystko się naprawiło na krótką chwilę (i wtedy także szarpanie ustał0, więc mniemam, że szarpanie ma bezpośredni związek z usterka. Na innym forum czytałem, że takie szarpanie może być spowodowane tym, że jeśli prędkościomierz wskazuje zero to jakiś czujnik ogranicza dopływ paliwa.

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Audi A3, 1.9 TDI, 1996r.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-10-19 o 20:53

  2. #2
    kobe's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cork/Ireland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Siemka, a powiedz czy działają Ci światła od wstecznego biegu? Jeżeli nie to wymień bezpiecznik nr 7 - 10A.
    Możesz sprawdzić również czy kabel/wtyczka nie poluzowała się, lokalizacja tej wtyczki na skrzyni biegów.
    Mam ten sam problem, jednak u mnie dodatkowo wyskakuje na desce rozdzielczej OIL SENSOR, nie działa prędkościomierz ani licznik od przebiegu km.
    Jak wymieniam bezpiecznik to po chwili mi go przepala. Jutro zamierzam się temu jeszcze raz przyjrzeć.
    Pozdro.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matga Pokaż post
    Dzień dobry Wszystkim, ma pewien problem dotyczący awarii prędkościomierza, wskaźnika paliwa, licznika kilometrów przy jednoczesnym szarpaniu przy gwałtownym dodaniu lub puszczeniu gazu.

    Prędkościomierz nie działa. Licznik kilometrów nie działa (cyfry się wyświetlają, ale przebieg stoi w miejscu). Wskaźnik paliwa działa po odpaleniu silnika, ale już na pierwszych zakrętach wariuje (raz jest pusto, raz rezerwa, raz 1/4). Obrotomierz działa OK, bez zarzutu. Wskaźnik temperatury także działa. Kiedy dodaję gwałtowanie gazu (bieg 2,3) auto lekko szarpie. Wszystkie usterki oczywiście wystąpiły jednocześnie.

    Byłem u mechanika, który stwierdził, że możliwe dwie podstawowe przyczyny to:
    - awaria czujnika prędkościomierza
    - brak masy


    Podpiął auto pod komputer i nie było żadnego błędu, więc awarię prędkościomierza wykluczył.
    Sprawdził masę, zostały poczyszczone wszystkie podstawowe styki i nic.

    Moje pytanie: czy brak błędu po podpięciu pod komputer oznacza, że to nie może być awaria czujnika prędkościomierza? Czy może się tak zdarzyć, że w komputerze nie ma błędu a pomimo to czujnik jest niesprawny?

    Jak myślicie jaka może być przyczyna usterki? Jaki to ma związek z szarpaniem przy dodawaniu gazu? Zaznaczam, że był jeden moment (jazda w trasie) kiedy wszystko się naprawiło na krótką chwilę (i wtedy także szarpanie ustał0, więc mniemam, że szarpanie ma bezpośredni związek z usterka. Na innym forum czytałem, że takie szarpanie może być spowodowane tym, że jeśli prędkościomierz wskazuje zero to jakiś czujnik ogranicza dopływ paliwa.

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Audi A3, 1.9 TDI, 1996r.

  3. #3
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Ja mialem awarie czujnika predkosci w swojej i zegary mi podobnie swirowaly.
    There's only one word you need to know. Low.

  4. #4
    kobe's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cork/Ireland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dmdash Pokaż post
    Ja mialem awarie czujnika predkosci w swojej i zegary mi podobnie swirowaly.
    dash sorry, ze odgrzewam, czy czujnik predkosci znajduje sie mniej wiecej pod akumulatorem?
    Pytam bo probowalem go odkrecic ale nie jestem na 100% pewien...
    Ostatnio edytowany przez kobe - 17-08-13 o 23:26

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj / Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Mamidentyczny problem co w pierwszym poscie prosimy o pomor/rady

  6. #6
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gozdek1987 Pokaż post
    Mamidentyczny problem co w pierwszym poscie prosimy o pomor/rady
    Problem jest taki, ze jak nie dziala predkosciomierz to wskazowka poziomu paliwa nie ma "stabilizacji" i lata sobie tak jak plywa paliwo w zbiorniku
    A problem z predkosciomierzem moze wynikaz z uszkodzonej instalacji elektrycznej- przerwany przewod/zgnita wtyczka przy czujniku lub uszkodzony sam czujnik. Oczywiscie przed wszelkimi wymianami obowiazkowa diagnostyka zegarow w celu sprawdzenia/testowania silniczkow wskazowek.
    Zwykle cala zabawa konczy sie na wymianie wtyczki lub wymianie zgnilych pinow.
    I jeszcze jedno, jesli wtyczka jest mocno zazieleniala w srodku i dosc dlugo nie dziala predkosciomierz to istnieje ryzyko, ze piny w czujniku moga juz nie istniec.
    04,2011 1.9tdi ~350km ET 12,857
    2014 ASZ quattro+ 189km 400Nm

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Mam podobny problem bo po wymianie silnika została mi wtyczka okazało się że jest od prędkościomierza. Tylko teraz mam problem bo nie wiem gdzie dokładnie ją podłączyć. Wiem że gdzieś na skrzyni ale przyglądałem się i nie widzę żadnego gniazda na wtyczke. Może ktoś mnie nakierować gdzie tego szukać?

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    germany
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grudziądz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam, mam dokładnie ten sam problem. Sprawdziłem licznik VAG-iem. Wskazówki działają licznik nie pokazuje błędów. W blokach sprawdziłem i tam też nie wskazuje żadnej prędkości przy jeździe. Więc wywnioskowałem że przewód albo czujnik. Wymieniłem czujnik w skrzyni i nadal nic (chyba że miałem pecha i kupiłem zepsuty). Został przewód. Pytanie moje jest taki czy ktoś wie jak on leci? Żeby przedzwonić go?

    Sprawdziłem piny we wtyczce:
    1 12V przy włączonej stacyjce (jest delikatne przejście do masy myślę ze gdzieś jest zwarcie ale mogę się mylić)
    2 8,8V przy włączonej stacyjce
    3 masa i chyba jest ok idealne przejście

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    germany
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    miałem podobny problem jak wymieniłem sprzęgło, pare dni było ok a potem przestał działać zegar, przyczyną była przedarta izolacja bodajże brązowego kabelka w grubej wiązce znajdującej się pod podstawką akumulatora, zaizolowałem i do dziś jest ok

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •