Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 33

Temat: Brak świateł mijania

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Dzięki wielkie panowie.
    Wczoraj zaskoczył mnie brak świateł mijania. Oczywiście krótkie szukanie na forum i do roboty.
    Przyczyna: włącznik świateł.
    Wyjąłem tak jak radził BartOwl (wcisnąć, przekręcić w prawo i wyciągnąć), później rozebrać przeczyścić styki (plastik się stopił) złożyć i działa . Zajęło mi to 3 godz., bo nie wiedziałem jak rozebrać ten pie... włącznik, ale wszystko da radę zrobić. Same czyszczenie ok 10 minut.
    Jeszcze raz dzięki

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Żuromin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam, mój problem jest podobny, choć zauważylem coś jeszcze.
    Tak jak forumowicze wyżej od może kilku miesięcy przy przękręcaniu włącznika świateł z pozycji "postojowe" na "pozycję" mijania światła się nie zapalały,
    jednak przy 2-4 próbie zapalały się więc nie robiłem większego problemu zdarzyło się to kilkak moze kilkanaście razy.

    Jednak od kilku dni zdarzyły mi się 2 takie sytuacje, że próbowałem może 20-40 razy i dopiero po kilku minutach i kilkudziesięciu próbach zapalenia świateł mijania się udało, więc postanowiłem że musze coś z tym zrobić.
    Prosze o radę czy warto działać z tym samemu (wyjmując przełącznik świateł, próbować go rozebrać i czyścić) czy może gdzieś podjechać? Jestem z Warszawy.

    > Na początku wspomniałem, że zauważyłem coś jeszcze: chodzi o to że stojąc na skrzyżowaniu, patrzę na auto przede mną i widzę w odbiciu swoje światła mijania, które raz święcą mocniej i raz słabiej - widać zauważalnie, skokową zmianę siły oświetlenia, i tu pragnę zaznaczyć że nie mam włączonych jakiś większych odbiorników prądu typu: ogrz. tylnej szyby, czy klimatyzacja, a na biegu jałowym mam bardzo równe obroty, więc nie wiem czy to ma związek z tym że czasami nie zapalają sie światła mijania.

    > I jeszcze jedna sprawa: jakiś 1-2 miesiące temu 2 razy zdarzyło mi się słyszeć niepokojące dźwięki spod maski, więc otworzyłem maskę i wyraźnie słychać dźwięki tak jakby coś tarło typu jakieś szczotki (może alternator-nie wiem, nie znam się), dochodziło to z okolic paska klinowego jak się patrzy na silnik z przodu auta to tak z lewej takie szuranie, i wtedy falowały obroty trochę tak jakby silnik był czymś obciążony (trwało to może 20-30 sekund, szurało trochę mocniej, raz trochę słabiej - jak mocniej to obroty spadały trochę w dół) i za chwilę spokój i wszystko wraca do normy. Zaniepokoiło mnie to ale od tamtej pory i tych 2 razy kiedy się to zdarzyło sytuacja się nie powtórzyla, ale po tych mrugających światłach i czasami się teraz nie zapalajcych - nie wiem co z czym ma zwiącek. Prosze o radę, dzięki za odpowiedzi i sorki za rozpisanie.
    Seweryn A3 1,9 TDI

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    u mnie natomiast nie dziala tylko jedna lampa, czy to moze byc rowniez przelacznik ?

  4. #14
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 LCI & Subaru Impreza STI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rooz Pokaż post
    u mnie natomiast nie dziala tylko jedna lampa, czy to moze byc rowniez przelacznik ?
    mam to samo sprawdzenie + wymiana bezpieczników nic nie dała, dziś miernikiem sprawdzę czy masa dochodzi ... a jak nie to to co?

  5. #15
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    doti trzeba sprawdzic cala instalacje,a wczesniej skupilbym sie na wlaczniku,sprzawdzic czy po przekreceniu w pozycje 1 (swiatla postojowe) jest napiecie na przewodach w wtyczce zaraz za wlacznikiem.bylo sprawdzane napiecie w kostce przy lampie?byc moze zasniedzial konektorek
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #16
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 LCI & Subaru Impreza STI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    sprawdzone ... wnioski: prąd nie idzie i zauważyłam, że w ogóle inna kostka idzie do prawej żarówki a inna do lewej .. jutro elektryk ma ogarnąć sprawę

  7. #17
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez doti Pokaż post
    mam to samo sprawdzenie + wymiana bezpieczników nic nie dała, dziś miernikiem sprawdzę czy masa dochodzi ... a jak nie to to co?
    Siemanko ja tak mialem ze swiecila mi tylko jedna strona sprawdzilem bezpieczniki i byly ok, zarowki tez, wymienilem wlacznik swatel i jak reka odjol wszystko dzila pieknie mysle ze u was bezedzie to samo
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

  8. #18
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 LCI & Subaru Impreza STI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    a taki włącznik ile?

  9. #19
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    doti zanim zaczniesz wymieniac to mechanik czy tez elektryk niech sprawdzi dobrze instalacje.ja np poszukalbym przewodu ktory jest odpowiedzilany za "dostarczenie" pradu do lamp i zrobil mostek.jezeli zadzial tzn ze wlacznik jest do niczego.wczesniej mozna tez zrobic podmiane na w 100% sprawny i wtedy bedzie wszystko jasne
    Who I am? I am a the Champion.

  10. #20
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    doti zanim zaczniesz wymieniac to mechanik czy tez elektryk niech sprawdzi dobrze instalacje.ja np poszukalbym przewodu ktory jest odpowiedzilany za "dostarczenie" pradu do lamp i zrobil mostek.jezeli zadzial tzn ze wlacznik jest do niczego.wczesniej mozna tez zrobic podmiane na w 100% sprawny i wtedy bedzie wszystko jasne
    tak jak napisal PROSTO sprawdzic aby byla pewnosc generalnie ja sprawdzilem to tak ze na zgaszonym zaplonie wlaczyme gajga od kierunkowskazow swiatla postojowe stronami jak zrobisz kierunek w lewo to powinna swiecic lewa a jak w prawo to prawa mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •