Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: rozpina rure od Intercoolera, silnik się dławi

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny rozpina rure od Intercoolera, silnik się dławi

    Witam
    Przeszperałem kilka tematów o turbinach i niestety nie znalazłem podobnego tematu albo był juz po prostu zamknięty przez moderatora.
    Więc kilka dni temu podczas jazdy auto zaczeło się dławić, kopcić i straciło zupełnie moc, wjechałem na kanał, okazało się że wypięło mi wąż idący od odmy do intercoolera, od strony kierowcy u dołu przy samym IC, ten krótki taki ze 30 cm
    Wpiąłem spowrotem i po naciśnięciu na gaz spowrotem wyrwało ten wąż, wyjąłem go i okazało się że z biegiem czasu wytarły się na nim pazurki i poprostu samoistnie się wypinał, więc wszystko wpiąłem jeszcze raz, zawinąłem wszystko mocną taśmą i problem natychmiast znikł, więc wsiadłem podjechałem do ASO i kupiłem nowy wąż,
    założyłem go odrazu tego samego dnia i postawiłem auto na kilka dni.
    Dzisiaj wsiadłem do niego żeby się przejechać i przy 2 tys obrotów chwilami auto tak nie że się dławi, ale tak zwalnia jakby się dostało mocny podmuch wiatru,
    no więc pomyslałem ze cos musi byc nie tak z tym wężem, odsunąłem szybe i posłuchałem dokładnie, i tak jak myslalem, jezeli mocniej przycisnie się gaz powyzej 2 tys obrotów to wtedy słychac syk uciekającego powietrza, i teraz sie zastanawiam czy to nie wina jest gdzies indziej ze ten wąż ma takie cisnienie że az go próbuje wyrwać?
    Obejrzałem dokładnie turbo i jest suchutkie, jednak nad nim kilkanascie cm na scianie grodziowej było wilgotno od oleju, nie widać skąd on tam się znalazł..

    Więc co to może byc?
    Czy w tym wężu powinno być takie cisnienie które aż go wyrywa? Czy to turbina przeładowuje cisnienie czy cos w tym stylu?


    Pozdr
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 02:08

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    cisnienie jest tam duze,duzo laduje turbina.
    jak wyglada sprawa w klamra metalowal ktora trzyma waz wlasnie za te noski?
    Who I am? I am a the Champion.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •