Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 28

Temat: Problem z pedałem sprzęgła

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Problem z pedałem sprzęgła

    Witam,
    Po wymianie sprzęgła pedał po pewnym czasie przestał odbijać do końca ,sprzęgło zostało odpowietrzone a więc wina leży po stronie pedału sprzęgła , został on poprawiony ale stukał przy odbijaniu i po pewnym czasie znowu nie odbijał tak jak powinien.Czy ktoś z was wymieniał pedał sprzęgła ,czy trzeba wymieniać całość,czy tylko część mechaniczną oraz jakie są koszty niesie kupno nowego pedału lub też mechanizmu ( na allegro ceny wahają się od 90 do 190 zl) .
    Dzięki za wszelkie odpowiedzi
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 18:04

  2. #2
    Baxx12's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Gora
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    U mnie niestety jest to samo i nie wiem co robic. Raz na wcisnietym do polowy sprzegle wprowadzilem do srodka rurka wd 40 i niby bylo lepiej,a moze trzeba troche jakiegos smaru?

  3. #3
    marekmoleda's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ozorków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja wymieniłem sprzęgło tydzień temu i powiem szczerze, że chodzi jak masełko. Odbija do końca równo bierze nic nie szarpie! Aż ciężko był się przyzwyczaić do tak płynnej i delikatnej pracy. Może mechanicy nie do końca coś dobrze zrobili. Panowie a Wy robiliście sprzęgło w sensie docisk, tarcza i łożysko oporowe czy pompę sprzęgła czyli hydraulikę ?

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekmoleda Pokaż post
    Ja wymieniłem sprzęgło tydzień temu i powiem szczerze, że chodzi jak masełko. Odbija do końca równo bierze nic nie szarpie! Aż ciężko był się przyzwyczaić do tak płynnej i delikatnej pracy. Może mechanicy nie do końca coś dobrze zrobili. Panowie a Wy robiliście sprzęgło w sensie docisk, tarcza i łożysko oporowe czy pompę sprzęgła czyli hydraulikę ?
    Wymieniane było sprzęgło docisk , tarczą i łożysko- cały komplet ,sprzęgło było odpowietrzone tyle ,że nie odbijało do końca.Pojechałem do nich to wybrali pedał sprzęgła trochę go "rzeźbili" czy coś w tym stylu i odbijał dobrze tylko był stuk gdy pedał odbijał teraz znowu jest trochę gorzej z odbijaniem , w serwisie twierdzili ,że w skodzie był ten sam problem i pomogła wymiana pedału na drugi (używany)...

  5. #5
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    a ja zadam pytanie z innej beczki:

    przy ruszaniu, udało sie wrzucic bez problemu 1, po czym pedal odbil i przy probie wcisniecia go celem wrzucenia 2 okazalo sie, ze on juz tak zostanie i nie planuje dac sie wcisnac. silnik 1.9tdi bxe w 8p. bede to rozbieral i chce wiedziec czego mam sie spodziewac ?

    skrzynia raczej nie jest problemem, bo przy drganiu autem -przod tyl udaje mi sie wbic 1,2,R...

    no i dwu mas się posypał troszeczkę a po docisku śladu nie ma.
    Ostatnio edytowany przez Xprot - 21-01-13 o 21:52

  6. #6
    Blablus's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Mam taka sama sytuacje, pedał sprzegla nie zawsze mi odbija poprostu zostaje w podlodze musze go noga wyciagac lub czasem sam odbije po chwili, nie dzieje sie tak za kazdym razem oczywiscie. Lecz u mnie problem pojawia sie jedynie w zimne dni czyli w okolicach 0 stopni lub zimniej i dzieje sie tak do czasu az auto sie nie zagrzeje do roboczej temperatury. Nie wiem no jezdze juz tak druga zime.

  7. #7
    MiCkIostr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski / Łódź
    Auto
    VW PASSAT B6 3,2 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blablus Pokaż post
    Mam taka sama sytuacje, pedał sprzegla nie zawsze mi odbija poprostu zostaje w podlodze musze go noga wyciagac lub czasem sam odbije po chwili, nie dzieje sie tak za kazdym razem oczywiscie. Lecz u mnie problem pojawia sie jedynie w zimne dni czyli w okolicach 0 stopni lub zimniej i dzieje sie tak do czasu az auto sie nie zagrzeje do roboczej temperatury. Nie wiem no jezdze juz tak druga zime.
    Spróbuj odpowietrzyć sprzęgło Powinno pomóc


    SportBack MiCkIego ==> Historia mojego Sportback'a

    UWAGA!!!!! MOJEGO NICKA CZYTAMY TAK JAK GO PISZEMY...

  8. #8
    kafarek831's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stargard szczeciński
    Auto
    było audi asz, s38L, jest 8P quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wysprzęglik pada wam. Ten sam objaw miałem. bawiłem sie co pół roku w opowietrzanie ,aż padło całkiem i płyn wyciekł. wysprzeglik w tym wypadku juz puszcza.
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1345354

  9. #9
    ZWA's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZWA/ZS
    Auto
    Audi / CBR600RR
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kiedyś miałem podobny problem tylko stało mi się to w czasie jazdy (poczułem chrupnięcie i pedał odbijał tylko kilka cm - dało rade jechać i zmieniać biegi)
    okazało się, że pod pedałem ułamała się taka mała kuleczka (końcówka pompki) - musiałem kupić nowy pedał (kupiłem oczywiście używany )

    może w Twoim przypadku mechanicy przy wymianie czy odpowietrzaniu niechcący ułamali co nieco pod pedałem - warto wykręcić pedał i sprawdzić jak to tam wygląda.
    Pozdrawiam
    www.effex.pl

  10. #10
    matriw's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ETM / WN
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Podepnę się pod temat żeby nie śmiecić.

    Mam taką sytuacje, że pedał sprzęgła po przejechaniu pewnego odcinka na tempomacie(bez wciskania sprzęgła) robi się twardszy tzn. pierwsze wciśnięcie jest cięższe niż zwykle. Ostatnio się to nasiliło. Ponadto jak trochę auto przegonię lub dużo macham tym sprzęgłem w korku pojawia się metaliczny stukot o którym chyba już ze 3 wątki są. Dwumas ma jakieś 80k km wiec jest w grupie ryzyka, ale cięższy pedał to chyba bardziej od łożyska, dobrze mniemam? Co innego moze powodować takie problemy?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •