Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 28 z 28

Temat: Problem z pedałem sprzęgła

  1. #21

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Miałem podobnie. Wysprzęglik i pompa sprzęgła do wymiany. Auto zaholuj do mechanika. Na luzie. Koszta nieduże ale po problemie. Podobno zdarza się to w tych modelach.

  2. #22

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam panowie u mnie sytuacja wygląda tak ze podczas normalnej jazdy przy zmianie biegu z 3 na 4 zauważyłem że sprzęgło strasznie lekko daje się wcisnąć... Biegi dało się wrzucać ale było czuć że praktycznie sprzęgła nie ma. Na postoju nie dam rady wrzucić wstecznego ( wrzucić go można tylko przy zgaszonym silniku) tak jak bym nie miał wciśniętego sprzęgła, biegi w górę z lekkim oporem ale wchodzą auto stoi u mechanika od poniedziałku jutro ma być wymieniana pompka jak to nie pomoże to sprzęgło będzie robione. Ktoś miał może taki przypadek?

  3. #23
    a-j-p's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Witajcie,

    No to ja dzisiaj miałem przygody.
    Rano pedał sprzęgła odskoczył mi tylko do połowy. Musiałem go nogą odchylić potem było ok odskakiwał prawidłowo i co jakiś czas tylko odskakiwał do połowy aby w końcu wpaść na drugim biegu w podłoge i nie wrócił i nie dało się go wrócić ani zrzucić biegu. Udało mi się zjechać na pobliski parking. Wyłączyłem silnik i pedał udało mi się odskoczyć pedał ręką. Włączyłem silnik i znowu mi wpadł w podłogę. Wyłączyłem silnik i teraz jest tak, że przy wciśnięciu wpada w podłogę i nie wraca jak ręką odchylę go do połowy to reszte już sam z impetem odskakuje.
    Ciekawe co to może być. Teraz już tylko laweta do serwisu i dopiero w przyszłym tygodniu może coś się wyjaśni ale może ktoś miał podobny objaw i może nakreślić już co to może być i jakie mogą być koszty ?

  4. #24

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Niedawno miałem podobną sytuację, tyle że czasem padał sprzęgła pracował normalnie i dojechalem sam do mechanika.
    Wymieniona została pompka sprzęgła(stara się zatarla?). Koszt 210 pompka + 150 robocizna.
    anonimowe A3 8P.

  5. Podziękowania dla ANONIM za pomoc w problemie

    a-j-p (12-10-20)

  6. #25
    a-j-p's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    W sobotę lawetą wstawiłem auto do warsztatu - zobaczymy co się popsuło i dam znać.

    U mnie to samo co u kolegi wyżej - pompa sprzęgła.
    Koszt z robocizną 450 zł brutto.
    Ostatnio edytowany przez a-j-p - 12-10-20 o 15:44

  7. #26
    kacperoxd's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świerzawa
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam, czy w a3 8p 2010 również ten czujnik występuje w tym miejscu? mam problemy ze znalezieniem go, a samochód nie pali tylko wola żebym wcisnął sprzęgło, mimo że jest dociśnięte do końca.

  8. #27

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgorzelec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Unhappy Zapadnięte sprzęgło

    Witam,

    Przychodzę z problemem zapadniętego sprzęgła. Od razu po incydencie zatrzymałem auto, zauważyłem wyciek płynu. Ogólnie jest to 3 taka usterka w przeciągu 3 lat.
    Zarówno za pierwszym jak i za drugim razem poszedł wysprzęglik, rok temu był wymieniany i teraz znowu taka sama sytuacja. Pytanie brzmi co się dzieje?
    Czy tak częsta jego usterka świdczy o potrzebie wymiany innych elementów sprzęgła?

  9. #28

    Data dołączenia
    Aug 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gończyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Dawno nikt tu nie pisał, więc odgrzeję kotleta. Przedstawię po krótce problem jak mnie dopadł, a raczej moją A3 8p. Kupując auto miałem świadomość, że sprzęgło do roboty. Tydzień temu wymieniłem całe kompletne sprzęgło - koło zamachowe, tarcza, docisk, łożysko oporowe, tuleję, łapę, wysprzęglik. Po poskręcaniu wszystkiego odpalam i .... d**a. Pedał bierze przy samej podłodze. Odpowietrzyłem i troszkę się poprawiło ale nadal połowa skoku pedała to luz. Diagnoza - wymienię jeszcze pompę sprzęgła. Dziś po wymianie na nową NTY (nr katalogowy się zgadzał) TRAGEDIA !!! Żeby wysprzęglić i włożyć bieg trzeba wciskać niemal przez podłogę :O .
    Odpowietrzanie (robione na kilka sposobów) nie pomogło. Wszystkie elementy układu wysprzęglania NOWE ! Nie wiem o co chodzi już zgłupiałem. Jako mechanik (z wykształcenia, zamiłowania i konieczności) nie mam już pomysłu jaka może być przyczyna tego stanu i takiego działania a raczej NIE-działania sprzęgła. Może mnie ktoś oświeci i podpowie coś mądrego ?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •