Strona 19 z 97 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 181 do 190 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #181
    pAfCiO87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Było Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tak trochę poczytałem i tak sobie pomyślałem, że to chyba czujnik temperatury cieczy chłodzącej? Jak miałem stary termostat to temperatura jak już opisywałęm słabo się podnosiła, a teraz przy nowym termostacie i nowym płynie chłodzącym rano jak odpalam auto to jeszcze mi się zapala kontrolka temp., która po jakimś czasie (ok.30s) gaśnie, zależy od temperatury zewnętrznej (im zimniej tym kontrolka trochę dłużej świeci). Co o tym myślicie, czy to na pewno czujnik? Przy starym termostacie kontrolka mi się nie zapalała.

  2. #182

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Może masz poziom płynu w stanie min. Dolej troszkę powyżej zakreskowanego pola i zobaczysz ze się nie zaświeci.
    Ja też po wymianie i odpowietrzaniu musiałem dolać bo jeszcze się widocznie jakieś powietrze z układu wydostało.

  3. #183
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zadne dolewanie plynu nic nie pomoze.ciecz zmiejsza swoja objetosc przez co pojawia sie kontrolka temperatury.dolanie plynu to jest rozwiazanie chwilowe poniewaz gdy silnik osiagnie temp robocza nadmiar plynu zostanie usuniety z ukladu.sumujac-dolanie plynu pomoze na dzien dwa

    pAfCiO87-nie musisz zadawac tego samego pytania po kilka razy
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #184
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam!!!
    Jakiś czas temu miałem problem z nagrzewaniem sie silnika w moim aucie a3 1.6 AVU z 2001r, więc powiedziano mi że termostat do wymiany jest bo straszenie długo się silnik nagrzewał, musiałem przejechać jakieś 15 km żeby temp wskoczyła na 90 stopni, aha i przy mocnym wciskaniu czyli bardzo dynamicznej jeżdzie tzn powyżej 5tys obr na min na każdym biegu i jeździe z predkoscia 150-140km/h temp z 90 spadała na 70-60 stopni i po odpuszczeniu pedłu z gazu z powrotem wracała do 90 stopni. Posłuchałem rad i wymieniłem termostat na nowy i tak : samochód trochę szybciej się nagrzewa, ale przy tych warunkach i tak jest wolniej niż być powinno, natomiast nie ustąpił problem ze spadającą temperaturą przy szybkiej jeździe, dalej jak jadę powyżej 140-160km/h to temperatura spada, ale nie zawsze się tak dzieje. Co może być tego przyczyna? Układ odpowietrzony i płyn wymieniony chłodzący też

  5. #185
    CHUDY277's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Thumbs down

    to racja ja mam do pracy 5km i jak dojeżdżam to mam już 90 st
    Dodano:
    sorki wrzuciło mi nie w ten temat
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 13-12-10 o 17:36 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #186
    pAfCiO87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Było Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Co do kontrolki poziomu płynu chłodzącego to już problem rozwiązałem, poszperałem trochę po forum i znalazłem... Wyczyściłem czujnik nożyczkami i hula. Dzisiaj rano jak odpaliłem auto to już mi się ta kontrolka nie zapaliła. teraz wymienię czujnik od temp. cieczy chłodzącej i mam nadzieję, że w końcu wszystko będzie elegancko działało

  7. #187

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    zadne dolewanie plynu nic nie pomoze.ciecz zmiejsza swoja objetosc przez co pojawia sie kontrolka temperatury.dolanie plynu to jest rozwiazanie chwilowe poniewaz gdy silnik osiagnie temp robocza nadmiar plynu zostanie usuniety z ukladu.sumujac-dolanie plynu pomoze na dzien dwa
    Czytałem to co napisałeś już wcześniej ale się nie zgodzę.
    Nie zdecydowałem się skrobać czujnika tylko uzupełniłem poziom płynu przeleciałem trasę ponad 400km z kilku godzinnym postojem i płynu mi nie wyrzuciło.
    Poziom mam tak jak po dolaniu czyli kilka milimetrów powyżej zakreskowanego pola min i kontrolka mi się nie włącza.

  8. #188

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łańcut
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ok dzięki za pomoc piterski

  9. #189
    sebastoss's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice-Pławniowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Właśnie jestem po wymianie termostatu.
    Oto moje spostrzeżenia:

    To co koledzy piszecie o letnich wężach...to nie do końca jest TAK...

    Tzn. silnik AHF (nie wiem jak inne) ma termostat na powrocie z chłodnicy do bloku (przy alternatorze)
    Więc z punktu widzenia fizycznego jest możliwe lekkie nagrzewanie się górnej części węża- podgrzana ciecz pcha się ku górze.

    Mam nowy termostat i też mam letni wąż idący do chłodnicy.

    Teraz czekam na większe mrozy (-15*) by sprawdzić słuszność wymiany termostatu.
    ... wrażeń dostarcza FZ6n

  10. #190
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    mam pytanie do Ciebie-jak mi wytlumaczysz fakt iz dolna czesc chlodnicy jest zimna a gorna ciepla?zakladajac ze waz od termostatu to jest powrot to analogicznie zimna powinna byc gorna czesc chlodnicy bo w koncu powinna zostac schlodzona przez podmuch wiatru czy wentylator?

    ja zaobserwowalem u siebie zdarzenie odwrotne wiec chyba mam cos popsute,albo wirnik pompy tloczy w odwrotna strone
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 19 z 97 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •