Strona 90 z 97 PierwszyPierwszy ... 40808889909192 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 891 do 900 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #891
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Test robiłem tylko vagiem, nic dziwnego nie zauważyłem. Tak, wąż dolny jest ciepły czyli termostat pracuje prawidłowo. Check to od sondy za katalizatorem. Tak na vagu temp idealna. A jak porównywałem vagiem temp silnika i na zegarach, klimatroniku to różnica była nawet 10st, na klime było 100st a na vagu 90 silnik.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Teraz już wiem na 100 procent ze to licznik, jechałem dziś, temp skoczyła do 115, na klime 121st, wentylatory na drugim biegu chodziły, nawet kontrolka od płynu zapiszczala, ale płyn w normie, naprawdę przestraszylem się. Zajechalem do domu i postanowiłem wyjąć licznik. Odkrecilem, samochód uruchomiony, temp znowu świętuje, zacząłem ruszać a nawet diciskac wtyczkę od licznika i temp spadała do 108, puscilem i rosła do 115, znowu poruszałem i znowu spadała. Teraz pytanie czy to coś w gnieździe wtyczki, procesor czy może płyta główna?

  2. #892

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    To masz winowajce . A jak się naprawia to nie mam pojęcia.

  3. #893

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Maciejowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Temperatura

    Cześć mam taki problem że temperatura na wskaźniku nie dobija do 90 tylko oscyluje w granicach 78-82 C jadąc autostrada czy zwykłymi drogami szybko wolno cały czas tak samo. Gdzieś po 10 km tyle osiąga ale wiadomo ''zima,, i nie wiem to termostat czy czujnik cieczy. Pomóżcie i napiszcie jaki do mojego auta bedzie dobry model termostatu lub czujnika jeśli ktoś ma podobne auto

  4. #894

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damiano_142 Pokaż post
    Cześć mam taki problem że temperatura na wskaźniku nie dobija do 90 tylko oscyluje w granicach 78-82 C jadąc autostrada czy zwykłymi drogami szybko wolno cały czas tak samo. Gdzieś po 10 km tyle osiąga ale wiadomo ''zima,, i nie wiem to termostat czy czujnik cieczy. Pomóżcie i napiszcie jaki do mojego auta bedzie dobry model termostatu lub czujnika jeśli ktoś ma podobne auto
    A kanał 49 pokrywa się z licznikiem? Najlepiej mieć vaga ,żeby to dokładnie sprawdzić.
    http://allegro.pl/termostat-behr-aud...615468627.html

  5. #895

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Maciejowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    No właśnie nie mam vaga ale jakoś będę musiał to sprawdzić.

  6. #896

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Maciejowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Sprawdzałem na vaga i temperatura się pokrywa z tą na liczniku 78-82 więc termostat raczej.

  7. #897

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wadowice
    Auto
    audi A3 1,6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Panowie jak sprawdzić termostat w audi 99 rok 1,6 silnik mam termostat elektryczny(z grzałką) jak sprawdzić czy elektryka chodzi ?? mam wrażenie jak by sie nie otwierał termostat a jest zakupiony już trzeci 160zł nie chinol

    - - - Aktualizacja postu - - -

    jest do tego termostatu jakiś bezpiecznik czy jest to spięte bez zabezpieczeń ???

    - - - Aktualizacja postu - - -

    panowie podpowie ktoś na temat tego elektrycznego termostatu ?? odpiołem wtyczkę i dałem żarówkę i mrugała tak ma być czy ciągle ma świecić ????

  8. #898

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukasz509 Pokaż post
    Panowie jak sprawdzić termostat w audi 99 rok 1,6 silnik mam termostat elektryczny(z grzałką) jak sprawdzić czy elektryka chodzi ?? mam wrażenie jak by sie nie otwierał termostat a jest zakupiony już trzeci 160zł nie chinol

    - - - Aktualizacja postu - - -

    jest do tego termostatu jakiś bezpiecznik czy jest to spięte bez zabezpieczeń ???

    - - - Aktualizacja postu - - -

    panowie podpowie ktoś na temat tego elektrycznego termostatu ?? odpiołem wtyczkę i dałem żarówkę i mrugała tak ma być czy ciągle ma świecić ????
    A co takiego się dzieje? Masz już 3 termostat i co jest nie tak ? Jakie masz temperatury ?

  9. #899

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wadowice
    Auto
    audi A3 1,6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    90 potem skacze na 100 po ok5min znów 90 do pracy mam ok 20km i dolny wąż zimny :/ jak podłącze żarówkę do kabla grzałki to mruga tak ma być ???czujnik wymieniony ten obok termostatu iw chłodnicy

    - - - Aktualizacja postu - - -

    dziś zrobiłem trasę ok 50km z podpiętym elm na telefonie i temperatura skakała od 100 do 110 czasem zatrzymałem sie i wąż zimny:/ zdaje mi się że jak jadę to tewrmostat nie otwiera a na postoju bez obciązenia term. się otwiera:/ ale dziwne że nie gotuje płynu

  10. #900

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez haraksza Pokaż post
    U mnie dalej to samo, silnik nagrzewa się, temp. na klimatroniku na kanale 49 dochodzi do 121, na liczniku podnosi się do 110, kiedy jadę szybko 120-140km/h, na wysokich obrotach temperatura opada do nawet 95-100 stopni C, co by sugerowało, że termostat otwiera przy 105, tak jak piszę w instrukcji. Najgorsze jest to, że jak jadę 90km/h to temp dochodzi do 121 na klimatroniku, a na liczniku waha się od 90-110, chwilę postoi na 110 i za min wraca do 90 i z powrotem; tak mogę zrobić 30 km trasy i temperatura przy takiej prędkości i obrotach nie spada, tak jakby nie otwierało dużego obiegu, staje i sprawdzam i faktycznie górne węże bardzo gorące dolny zimny, wentylatory załączają się, kiedy stanę w miejscu po całej trasie. Bardzo mnie to dziwi, że przy dużej prędkości otwiera termostat i schładza silnik, a przy normalnej prędkości samochód nie otwiera dużego obiegu. Wiem, bo sprawdzałem że mam termostat z grzałką, którą steruje komputer, ale dlaczego przy normalnie jeździe on nie otwiera się przy tych 105 stopniach, nie mam pojęcia, pomysły też mi się kończą.
    Cześć, mam dokładnie to samo, a właściwie miałam.
    Zaczęło się od alarmu temperatury wody. Oddałam auto do mechanika na wymianę rozrządu, pompy i termostatu z obudową i grzałką. Problem nie zniknął, ale robię krótkie trasy więc jakoś tak jeździłam, czasem się coś tam podnosiło na wskaźniku temperatury. Potem nauczyłam się odczytywać temperaturę na klimatroniku. Wskazania były dokładnie takie same jak na Twoim filmiku. Potem został wymieniony czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Dalej to samo. Teraz wymiana uszczelki pod głowicą, dalej to samo.
    Ale...
    W tym momencie zgasły mi zegary, tzn. nie ma podświetlenia, nie działają wskazówki. Widzę tylko kontrolki świateł, błędu sondy lambda i środkowy wyświetlacz z napisem OK lub np. otwarciem drzwi. Nie mam obrotów, prędkości, paliwa, temperatury ani podświetlenia całości. W klimatroniku na kanale 49 też zgłupiało, pokazuje -60 stopni.
    Szukając błędu i testując czy woda się zagotuje gazowaliśmy autko przez jakiś czas i zegary dostały olśnienia, zadziałały, klikatronik też.
    Ale...
    Przyjechał elektryk i stwierdził, że winny podnoszącej się temperatury jest nadal czujnik G2/G62(wymieniony 3 miesiące temu, kupiony na aukcji, niby oryginał). Podobno on nie otwiera dużego obiegu (dolny wąż zimny).
    Więc znowu wymiana czujnika na oryginał załatwiany w sklepie i znowu zgasły zegary.

    Teraz nie wiem co zrobić, bo strach wyjechać z garażu bez wskazówek i z niewiedzą, czy w układzie mi się gotuje czy nie.
    Próbowałam na własną rękę podpinać VAGa (nie bijcie, dopiero się uczę) i odczytywałam temperatury z silnika i z zegarów - i tu klops, bo na Vagu w zegarach pokazuje mi 0 stopni.
    Pójdę jeszcze zobaczyć czy uda mi się zrobić przez Vaga test zegarów. Edit. Zrobiłam - wskazówki ani drgnęły.
    Nie wiem za co się teraz zabrać, pomóżcie proszę.

    Edit. Nikt nie odpowiedział to ja opiszę dalszą część historii.
    Dzisiaj wybrałam się na przejażdżkę, jakieś 10 km. Musiałam jechać na wyczucie bo ani obrotów, ani prędkości, dziwnie tak. Po powrocie podpięłam Vaga i sprawdziłam temperatury:
    - w Engine 96 stopni
    - Instruments 0 stopni (bo przecież licznik nie działa, a na klimie kanał 49 pokazuje -60)
    Posiedziałam jeszcze chwilę i pogazowałam na postoju, temperatura na engine stopniowo rosła i...uwaga, gdzieś na 105 stopni zegary się oświeciły, wskazówki działają, klima również. Czyli drugi raz to samo - zegary moje się budzą dopiero po rozgrzaniu auta.
    Co do temperatury to niestety wymiana tego czujnika G2/G62 nic nie zmieniła (czyli 3 czujnik robi to samo), z tym, że w momencie gdy klima krzyczy już 121 stopni, na zegarach ok.115, a w vagu na engine 111 stopni, w instruments 116 stopni. Czyli różnica w vagu 5 stopni (może tak być?).
    Dodam też, że dolny wąż nadal zimny, wentylatory załączają się tylko awaryjnie (tak mi się wydaje) przy tej wysokiej temperaturze. Brakuje 1 biegu wentylatorów?
    Zamówiłam czujnik w chłodnicy... Napiszę później czy się poprawiło.
    Ostatnio edytowany przez alusia567 - 03-03-16 o 18:24

Strona 90 z 97 PierwszyPierwszy ... 40808889909192 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •