Strona 25 z 97 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 241 do 250 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #241
    PoolseBoy82's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holandia/Zawadzkie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Termostat i pompa

    Witam u mnie sprawa wyglądała następująco.Po zakupie mojej a3 wymieniałem cały rozrząd oraz termostat gdyż nie trzymał temperatury i podczas jazdy temp. spadała. Myślałem ze to będzie na tyle , jednak moja radość nie trwała długo.Po paru miesiącach od wymiany zauważyłem ubytki płynu chłodniczego, okazało się iż cieknie z pompy wody, tak że pompa wymieniona po raz drugi :/
    Chwila spokoju i znowu widzę ubytki płynu chłodniczego :/ tym razem okazuje się iż termostat przecieka :/ Termostat temp. utrzymuje normalnie nic sienie dzieje. Mam wiec pytanie czy aby ten mechanik co mi to wymieniał dobrze zrobił swoja pracę? czy może ja mam takiego pecha że po wymianie ciekło z pompy i termostatu? Będę musiał cały termostat wymienić ? czy tylko uszczelka wystarczy?Termostat jest ok temp trzyma na 90 stopni.
    Proszę was o opinie na ten temat.

  2. #242
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    przede wszystkim zmień mechanika
    mysle ze skoro termostat działa poprawnie to wystarczy tylko uszczelki wymienić o ile poprzedni mechanik o nich nie zapomniał

  3. #243
    PoolseBoy82's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holandia/Zawadzkie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny



    Mechanik już zmieniony :/ człowiek uczy się na błędach dziękuje bardzo za odpowiedz

  4. #244

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OlkusZ
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dzis jazda po miescie i troche w tarsie. Temperatura na dworze. 10,5 st C. Prdkosc maks ok 120 km\h na klimatronkiku 80 st.C na zegarach prawie ze 90st. (88,89) cos takie bo nie jest w pelni w pioni. Jak stane to sie dogrzeje ale dlugo to schodzi. Wtedy tu jest 90 i tu jest 90. jak tylko rusze temperatura spada. Czy zasysa zimne powirtrze?? Czy cos nie tak??czemu jest roznica miedzy klimatronikiem a zegarami. ??
    >>>>>>>>>>S-line<<<<<<<<<<
    oczywiście było sobie

  5. #245
    Brasil82's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Barwice
    Auto
    Było Audi A3, Było BMW E90, będzie...?
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    mam tez takie pytanko dzisiaj zauwazylem u brata w 1.8 agn ze temp doszla do 100stopni na wskazowce jak i pod vagiem pokazywalo podobnie czy to oznacza uszkodzony termostat? dodam ze waz dolny i gorny goracy.

  6. #246
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wita
    moj problem polega na tym ze od pewnego czsu dzieja mi sie z temperatura silnika cuda wianki. Mianowicie temperatura na zegarach maksymalnie poazuje 80 stopni na klimatroniku 75, natomiast jak wkladam termometr wysokiego pomiaru temperatur to pokazuje 93-98 stopni po gazowaniu dochodzi do 100-102 stopni i wentylatory zaczynaja chodziic. co jestpowodem tego ze na liczniku jest t 8O stopni na climatroniku 51 kanale 75 stopni a przy pomiarze w zbiorniczku profesjonalnym termometrem pokazuje 94-102 stopnie. termostat nowy. czujnik temperatury silnika nowy. uszczelka glowicy nowa. co jest tego przyczyna? czy jest jakies sensowne wytlumaczenie? procesor zegarow nowy bo stary swirowal. pomocy! nie chce zakladac nowego tematu bo tu toczy sie dyskusja na temat ukladu chlodzenia

  7. #247
    slimman's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    podepnę się do tematu.. otóż niedawno miałem problem tego typu, że temp silnika wahała się od 90 do 70stC, z tym, że najpierw dochodziło do 90st po chwili zaczynała spadać do różnych wartości, byłem przekonany że to termostat się otwiera i zacina (nowy- miał 2 miesiące, poprzedni trzymał 110tsC przez co pękł mi jeden króciec) dodam że temp z klimatronika była taka sama.. jednak termostat pracował prawidłowo, maiłem już kupić nowy czujnik ale w międzyczasie musiałem coś zrobić przy czym odłączałem aku na jakieś dwie godz a po jego podpięciu problem znikł.. czy ECU miał jakiś błąd który się skasował w tym czasie?

  8. #248
    bratex's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NE
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtek19xx Pokaż post
    na climatroniku 51 kanale 75 stopni a przy pomiarze w zbiorniczku profesjonalnym termometrem pokazuje 94-102 stopnie
    Kanał 49 prawdę Ci powie.

    Kanał 51 to jakaś stała wartość i cały czas będzie pokazywał u Ciebie 75 (zapomnij o nim)
    Kristallblau-metallic
    Jazda samochodem z czterema pierścieniami w logo to nie tylko komfort ale także prestiż !

  9. #249
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    sprawdzę 49 kanał ale na 51 na początku jazdy było 25 wzrastało proporcjonalnie do jazdy. Dodam że moja klima ma 89 kanałów, silnik 1,6 avu 102km 2001 rok. Prszę jeszcze o jakieś rady jak sprawdzić układ chłodzenia lub polecenie dobrego mechanika w warszawie.
    Pozdr

  10. #250
    bratex's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NE
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    zaufaj mi, kanał 51 zawsze się tak samo zachowuje, rośnie jednostajnie do 75 i koniec.
    na 49 będziesz widział dokładną temperaturę (pokrycie z VAGiem) + zaobserwujesz jak po włączeniu wiatraczków temp. będzie spadać.
    Kristallblau-metallic
    Jazda samochodem z czterema pierścieniami w logo to nie tylko komfort ale także prestiż !

Strona 25 z 97 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •